Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hormonsko neravnovesje

hormonsko neravnovesje

Kako so vam diagnosticirali hormonsko neravnovesje in katera zdravila pomagajo za to težavo?
Vam je zdravila predpisal ginekolog in kako se počutite po njih?

Rada bi prebrala čim več vaših izkušnj, mnenj v zvezi z hormonskim neravnovesjem.

Hvala!
Lp

Ravno danes popoldne grem k ginekologu po rezultate glede izvida krvi – merjenje prolaktina in hormona ščitnice. Sporočim jutri.

Preiskava je bila samo z odvzemom krvi, povod so bile MRI slike, ki so kazale zmanjšano hipofizo. Kontrolirali so mi vse hormone.

Na srečo pa je bilo vse OK :))

Hm…kaj pa to pomeni, hormonsko neravnovesje? Kako ste prišli do takšne diagnoze?
Zakaj do tega sploh pride? Tko na kratko…po domače.

testiranje hormonskega ravnovesja iz sline. Delajo laboratoriji v ZDA, pri nas se lahko obrnete na HOLISTIC. Je edino zdravljenje brez stranskih učinkov na podlagi bioidentičnih hormonov. Je bilo na Oprah, totalen hit hormonskih zdravljen v ZDA in veste da bejba ne trati čas in oddaj za neumnosti.
za kaj več žal nimam časa. Men ful pomagal uglavnem. LP,

Koliko pa to stane?


http://www.holistic.si/index.php/cenik.html

Sem gledala in še zdaleč ni bilo opisano samo pozitivno, ampak kot kontroverzno zdravljenje.

Neravnovesje hormonov pogosto opazimo kot:

* alergije
* utrujenost
* pridobivanje na telesni teži
* nepravilen krvni sladkor
* nastanek fibroznih pojavov v maternici
* zmehčanje prsi,
* zmanjšan libido
* bolezni žolča in ledvic
* spontani splavi
* pospešeno staranje
* depresija
* tanki lasje in nohti, suha koža
* nastanek fibroznega tkiva v dojkah
* razdražljivost
* neplodnost
* zamegljeno razmišljanje
*osteoporoza
* povečan riziko infarktov
* rak

Hvala za pojasnilo. Sama se namreč že nekaj časa sprašujem, če je vse ok. Mogoče se prepoznam v kateri od opisanih težav, mogoče pa je vse samo posledica stresa. 🙂
Sem naročena na pregled pri ginekologinji, da vidim, če je vse ok. A potem ginekolog naprej pošlje ali kako?

Mene je k endokrinologu poslal na osnovi slik osebni zdravnik.

http://www.faceforceyoga.com/vsebina/simptomi_hormonskega_neravnovesja

Jaz sem se našla skoraj v vseh simptomih in tudi ne vem kako naprej.
H ginekologu ali kaj?
Ščitnica je bila pregledana pred nekaj leti in je bilo ok.

Srečno!

Kakšnih slik?

Neravnovesje hormonov pogosto opazimo kot:

* alergije
* utrujenost
* pridobivanje na telesni teži
* nepravilen krvni sladkor
* nastanek fibroznih pojavov v maternici
* zmehčanje prsi,
* zmanjšan libido
* bolezni žolča in ledvic
* spontani splavi
* pospešeno staranje
* depresija
* tanki lasje in nohti, suha koža
* nastanek fibroznega tkiva v dojkah
* razdražljivost
* neplodnost
* zamegljeno razmišljanje
*osteoporoza
* povečan riziko infarktov
* rak[/quote]

Si prepričana, da gre za neravnovesje ? Da ne gre bolj za NEURAVNOVEŠENOST ?

Ker to, kar navajaš, lahko najdeš v vsakem domačem zdravniku še en kup drugih motenj ali pa sploh ne.
Glavno, da denar cuzajo ven iz žepov. Potem pa kričite, kako je zdravstvo zanič in drago, same pa verjamete škratom in vilam iz pravljic.

Kakšnih slik?[/quote]

saj je napisala zgoraj MRI slike, oziroma magnetna resonanca.

Kakšnih slik?[/quote]

saj je napisala zgoraj MRI slike, oziroma magnetna resonanca.[/quote]

Točno tako, na MRI sem bila pa spet zaradi čisto tretjih težav :((

Mene je ginekologinja poslala kar na urgenco zaradi stalnih krvavitev in je tam ginekolog rekel, da se je pač podrlo hormonsko ravnovesje. In sem ga vprašala, zakaj se to zgodi. Itak se lažje zdraviš, če veš, zakaj je do nečesa prišlo, a ne. Njegov odgovor: veste, hormoni so ena zelo kompleksna zadeva, tako da meni se zdi vedno čudno, da se ravnovesje ne poruši. No, to je bil odgovor, nisem se nič zdravila, potem sem zamenjala dedca in tudi ravnovesje se je čudežno uredilo (pa ne trdim, da je imela zamenjava dedca bistveno vlogo pri tem:)).

Imela, imela …ker reden seks oziroma redno orgazmiranje še kako vpliva na žleze z notranjim izločanje in s tem posledično na hormosnsko ravnovesje, pa na ravnovesje simpatikusa in parasimpatikusa …

Sem bila na holisticu, vzamejo ti slino testirajo hormone. Za to plačaš 135 EUR. Itak boš dobila izvid, da imaš ravnovesje porušeno in cel kup navodil kako zdravo živeti. Vse je lepo in prav, a kaj ko sem šla še po drugo mnenje s temi izvidi (na podoben samoplačniški center) pa so mi povedali čisto drugače 🙁 Da imam “onega hormona” in ne “tistega” preveč 🙂 Zdaj pa vedi kako se zdraviti in kaj jemati, oz. s kakšno hormonsko kremo se mazati…????

Tole je pa močno močno zavajajoče pisanje. Ni res, da bi bilo to edino zdravljenje na osnovi bioidentičnih hormonov, naravni progesteron recimo ti lahko predpiše tudi vsak ginekolog (in načeloma tudi splošni zdravnik, če bi se že ta hotel s tem ukvarjati), če se izkaže, da takšno zdravljenje potrebuješ. In testiranje sline v Ameriki tudi ni edino zveličavno testiranje hormonskega (ne)ravnovesja.

Seveda pa je mogoče, da je zgoraj omenjeni HOLISTIC edino zdravljenje hormonskega ravnovesja z blagovno znamko. Drugi pač delajo brez blagovne znamke (in zagotovo ne tako drago).

Sicer pa po mojem osebnem mnenju je ravno Oprah ženska, ki precej časa in oddaj trati za neumnosti:) Kar seveda ne pomeni, da je kaj narobe z bioidentičnimio hormoni, ampak bolj z Oprah.

namesto, da si greste testirat hormone v neko kvazi inštitucijo z nekimi kvazi metodami, si lahko hormone testirate iz krvi v vsakem laboratoriju za deset do dvajset evrov več, kot v tej kvazi inštituciji….

Ko sem šla nazadnje testirat hormone v adrialab, sem plačala manj kot 50 EUR. Seveda pa moraš vedeti, katere hormone želiš, da ti testirajo.


verjetno je treba testirat več, kot en sam hormon…

Za enega samega bi plačala precej manj.


potem je pa odvisno od vrste testiranega hormona. meni so že pred leti za testiranje vrste testosterona naračunali preko 100 EUr.

New Report

Close