Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek izguba menstruacije zaradi zmanjsanja telesne teže

izguba menstruacije zaradi zmanjsanja telesne teže

Je katera od vas že kdaj v roku pol leta shujsala 7kg ali več in potem za nekaj časa izgubila menstruacijo?
Kaj storiti v takem primeru, da jo dobiš nazaj? (ne gre za podhranjenost)

Isto pri meni. Potem sem po nasvetu pila vsak večer sladko žitno belo kavo ali kuhano rdeče vino s sladkorjem. Tudi kot samostojen obrok – kot večerja. Nisem se zredila in je pomagalo.

Ful mi je čudno, da bi ženska zaradi tako počasne in postopne izgube teže (in to samo 7 kg) izgubila menstruacijo (razen če je že prej imela težo na spodnji priporočeni meji). V nasprotnem mora biti vzrok drugje.

nova
Uredništvo priporoča

Pol leta -7kg, je pravzaprav zelo zdrav način hujšanja. Zaradi tega menstruacija ne bi smela izostati, zato predlagam, da poiščeš vzrok drugje.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sem shujšala celo kakšno kilo več kot 7 v pol leta pa nisem izgubila menstruacije. Po moje je razlog kje drugje.

Lep pozdrav !

Izgubila sem menstruacijo, ko sem po hujšanju pristala na 36 kg teže.

Ko sem pridobila 10 kg, sem jo spet dobila:)

Glejte punce, tole je igračkanje s svojim zdravjem, posledice niso samo izguba menstruacije, ta se vrne, osteoporoza je dosti hujša. Pa kakšne boste čez leta, se zavedate, kako izgleda živeti s kronično boleznijo, kako se poslabša kvaliteta življenja?

Avtorica, tebi pa, glede na to, da praviš, da ne gre za podhranjenost, teh 7 kg definitivno ne bi smelo povzročiti izgube menstruacije, tudi če bi jih izgubila v enem mesecu ne,
Iši vzrok drugje.

Predvidevam da je prav to vzrok, ker sem tudi nekaj brala že o tem na internetu in piše, da je lahko to vzrok za izostanek…drugega razloga ne vidim

ni bilo le 7 kg, natancneje jih je bilo 10kg…

dežek, koliko si visoka in koliko težka?

jaz sem izgubila 10kg v treh mesecih. in vse kar sem izgubila je bil špehec. 🙂
7kg manj v pol leta ne more bit razlog, razen če imaš čisto prenizek ITM.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Vsako telo je različno. Pa sta dve stvari ali že na splošno suha oseba izgubi nekaj kg, ali pa močna. Če je suha, je izostanek menstruacije možen samo iz tega vzroka. Pogovori se z ginekologom, kaj bi lahko bil razlog, pa na netu malo pobrskej …

saj zato pa sprašujem po višini in teži, ki jo ima.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

nimam prenzkega itm, visoka sem 177cm imam 63/64kg

Glejte punce, tole je igračkanje s svojim zdravjem, posledice niso samo izguba menstruacije, ta se vrne, osteoporoza je dosti hujša. Pa kakšne boste čez leta, se zavedate, kako izgleda živeti s kronično boleznijo, kako se poslabša kvaliteta življenja?

Avtorica, tebi pa, glede na to, da praviš, da ne gre za podhranjenost, teh 7 kg definitivno ne bi smelo povzročiti izgube menstruacije, tudi če bi jih izgubila v enem mesecu ne,
Iši vzrok drugje.[/quote]

Ne, to ni bilo igračkanje z zdravjem, to je bila bolezen (anoreksija).

pojdi do ginekologa. čimprej, vrok je lahko drugje.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Si nehala jesti meso? Mirena? Antibiotiki?

Hm, ne vem, če je v povezavi s hujšanjem, pa vseeno. Sama sem v enem mesecu shujšala 3 kile, sem krepko čez “normalno” težo pa mi menstruacija vseeno zamuja že več kot en mesec in ne, nisem noseča.

Res pa je, da imam že tako neredne, ampak vseeno, toliko mi ni zamujala še nikoli. Vse kar se je spremenilo je prehrana, pa vključila sem gibanje.

Ne vem če je v povezavi s tem, mogoče pa…

V pol leta igubila 22 kg, sem OK, čudovito počutjo, nobene izgube menstrucije…potreba samo po pravilnem načinu prehranevanja in seveda GIBANJA!!!

Ja, jaz sem jo tudi izgubila. In sicer shujšala 10 kg v približno treh mesecih. Nisem je imela pol leta. Šla h ginekologinji (niso iskali noblenega drugega vzroka, ker ko sem omenila hujšanje, ji je bilo takoj jasno), ki mi je predpisala hormonske tabletke – podobno kot kontracepcijske, le da te niso. Lahko pa ti predpiše tudi kontacepcijske, če želiš. Aja, po hujšanju mi je še vedno ostalo nekaj kil viška, je bilo pa to v najstniških letih. Zaradi tega pa tudi nobenih posledic kasneje …

Pozdrav,
Naj povem,

Kolegica, ki se ukvarja s hujšanjem ima svoj salon – ordinacijo. Enkrat sem jo šla obiskat, ker me je zanimalo kako to pri njej poteka (je zdravnica). Najprej tehtanje, nato izmera višine, pa razgovor, pa potem navodila naprej itd.

Ženske v čakalnici so se pogovarjale, kaj vse so po predpisani dieti jedle, koliko je šlo dol in s katero dieto. HMM – že v čakalnici ugotovim, da je to Ameriška pilotska točkovna dieta.

Ker sem za izzive se odločim, da jo “probam”. Dieta je zelo “simpl” – enostavna.

Verjemite deluje, v 7 dneh sem shujšala 5,8 kg, brez stradanja. Nisem zbolela, nisem izgubila menstruacije, pa tudi kilogramov si nisem pridobila nazaj.
Zato prisegam nanjo.

Če katero zanima me lahko kontaktira in poslala ji jo bom.

Vitek pozdrav,

ja drzi dva meseca nazaj sem nehala jesti meso,verjetno je to tudi vplivalo na izostanek

New Report

Close