Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Škofja Loka včeraj

Škofja Loka včeraj

Včeraj smo šli na izlet oziroma ogled prečudovitega mesteca škofjo Loko .
Res je luštno mestece in kar veliko stvari se je nardilo v zadnjih nekaj letih .je še kar veliko še za nardit,da bo popolno !
Pa vendar žal nismo v središču mesta našli nobene gostilne z domačo hrano.Hteli smo se malo okrepčat in razen kavarnic,slaščičarn in nekih kebapo,sendvičev ni bilo.
Na koncu smo zasledili eno pizzerijo pri ZD ,Origano ali kako že.Hrana tko,tko nič kaj posebnega .Za silo je pa bilo .
Sedaj mi je pa malce žal kaj nisem prej postavila kakšno vprašanje na to temo tu gor!
Ampak ,ko vidim ,da eni še na vvc ne gredo ,če ne vprašajo prej .

Tako,da zgleda sedaj lep čas ne bomo zašli na tist konc.

thank god… bodo škofjeločani lahko vsaj mal v miru zadihali, ker bodo nekaj časa brez odvisnikov od gostiln…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

pod gradom, čez most, je majhna trgovinca “Trava” kjer pripravljajo najboljše vege sendviče na svetu, pa verjetno mesojedci tudi ne bi bili razočarani, toplo priporočam !

____________________ [b]404 Not Found[/b] [i]nginx/1.6.2[/i]

odlična kosila se dobijo tudi v Jesharni, takoj zraven mosta, pa v Kašči na spodnjem trgu…
tako, da se drugič res prej pozanimaj, ali pa vsaj vprašaj kakšnega domačina, ne pa takoj kritizirat na forume!

Ja, vprašati – to bi bilo treba. Morda celo kakšnega naključno mimoidočega ;)) Včeraj jih je bilo v mestu ogromno, kajne. :))))

Kašča na Spodnjem trgu je skoraj v centru. Tam strežejo odlično hrano.
Gostilna Homan – zgoraj, nad slaščičarno. Tudi tam se lahko kaj dobrega poje.

Domača gostilna Inglč, 100 m od avtobusne postaje in dodatnih 150 m naprej Starman.
Ali z avtom do Crngroba, morda celo na Križno goro … zelo domače kuhinje.
Na poti v Škofjo Loko ste se peljali tudi mimo znane gostilne Danilo (v Retečah).

Gostinske ponudbe dovolj, če le vprašaš. Lahko tudi na Info točki ob vhodu v Škofjo Loko.

Res drži tisto: KDOR JEZIKA ŠPARA, KRUHA STRADA! :)))
(ali gre pa v pizzerijo, za katero vidi prvi smerokaz ali le napis na stavbi)

PS: tudi stric Gugl bi vam vedel precej povedati o gostinski ponudbi v Šk. Loki…..

Mi smo bili v Škofji Loki za zaključek lanskega šolskega leta in je bilo tudi super.
Glede gostilnice pa je ena takoj čez most na spodnjem delu v stavbi, ki je bila nekoč zakladnica ali Kašča (mislim, da se tako tudi imenuje), kjer pripravljajo tudi kakšne tradicionalne jedi in malo nenavadne. Imajo pa tudi pice, če glih hočeš.

Hvala za vse odgovore.Izkali pa smo bolj ta domačo hrano !
Ja, mestece pa je res krasno !

Na tem naslovu se najde kar nekaj gostiln tudi v središču Škofje Loke ali pa tik ob njem. Skratka bližje kot Origano. V Origanu pa imajo za moj okus najboljše pizze v Loki in širše.

Gostinska ponudba v Škofji Loki.

Pri vhodu v stari del, nasproti avtobusne postaje je Jesharna. Na spodnjem trgu pa Kašča. Včasih se je jedlo tudi v prvem nadstropju Homana, sedaj ne vem kako je. Pa v stari Loki sta tudi vsaj ene gve gostilni – Inglič in Pr Starman.

Če se pa zepelješ kakšen kilometer naokrog pa je na Križni gori odlična domača gostina pri Boštjanu, kjer imajo jedi iz krušne peči. Pa še lep razgled na dlino je.

Skratka lačen v Loki ni treba biti, sam malo je fajn oči odpret ali pa jezik zavrtet 😉

Še nikoli nisem bila v Škofji Loki. Nekako je “izven poti”.

Da bi šli pa nekaj načrtno pogledati pa očitno ni neke velike reklame. Torej ZAKAJ v Škofjo Loko. Obeta se nam namreč še (vsaj) en sončen vikend.

Prepričajte me.

Nihče te ne bo prepričeval. V Loki se dovolj dogaja tudi brez tebe. 😉

http://www.rtvslo.si/odprtikop/dokumentarci/utrip-srednjeveske-skofje-loke/

ker je ljubko mestece, idealno za sprehode, povzpneš se na grad, raziskuješ ulice, prebereš na hišah čemu so služile 500 let nazaj, če vzameš kakšen prospekt izveš še več… greš na sotočje pogledat kje se je dogajala Visoška kronika 😉 itd. odvisno kaj te zanima… več lahko prebereš na spletni strani, ki je en post nad tvojim…

Prekrasno lepo mestece .Pa tudi,če je s poti se splača si ga ogledat .Mi smo pač malo okoli hrane se malo zaštrikali .Pričakovali smo mogoče malo več tabl za kakšno gostilno.
Aja pa še za tiste ,ki nas imajo za odveč.Ej ,to je vse ekonomija.Če bo mesto imelo ponudbo bo tudi cvetelo in se razvijalo in vsi bomo imeli kaj od tega.
Pogrešala sem mogoče še kak program oziroma dogajanje v središču vsaj ob kakšnih sobotah dop.,pop.ne bi bilo odveč.
Nazaj grede smo pa še šli do letališča Jožeta Pučnika.OOO otroka sta bila navdušena nad vzletanjem in pristajanjem letal.Samo kaj ko je spet terasa odprta samo do 20 ure.baje po novem !!

najboljš da vaša kraljeva družina naslednjič ostane kar v domačem gradu, da ne bo prehudo razočaranje kako v svetu ne plešejo tako kot vi žvižgate in da ne bo prevelikega zgražanja, zarad tega ker tud ne bodo plesal tako kot vi želite žvižgat…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Si prepričana, da si bila včeraj v Škofji Loki???

Ravno včeraj se je DOGAJALO! v centru….

_________________________________________

sobota
24. september
Mestni trg, Škoa Loka od 09.00 do 13.00
Predstavitev Turisticnih društev Škoeloškega obmocja
Združenje Zgodovinskih mest Slovenije: predstavitev in kulturni program mesta Ptuj
Predstavitev turisticne in kulinaricne ponudbe pobratenega mesta Tabor (Ceška)
Predstavitev ponudbe adrenalinskega parka Storž
Nastop glasbenikov iz Škoeloškega: Jazz je cool band
Nastop glasbenikov iz pobratenega Tabora: Swing band
Bogato založena rokodelska in živilska tržnica
Razstava rokodelskih izdelkov v novem Centru za domaco in umetnostno obrt
Strokovno vodenje po tematski poti “Pot treh gradov” (izpred TD Škoa Loka ob 11.00) ter ljudski pripovedki na Starem gradu (ob 12.30)

Kaj bi bilo še treba????

Ej,ej daj no malo mirne krvi.
Hočem rečt in tudi priznam ,da smo se imeli krasno in se da marsikaj videt .
Pa ne bit hud.OK

Videli smo tam ene mladce mki so peli ,se malo drli ,skratka se zabavali z nekim prevoznim sredstvom .To je bilo bolj pop.,ker smo okoli 12 ure bili še nekje drugje.Tam smo pa bili okoli 15 ure

no naslednjič pa bom tukaj vprašala !
Ampak ne v bližnji prihodnosti

Nihče te ne bo prepričeval. V Loki se dovolj dogaja tudi brez tebe. 😉

http://www.rtvslo.si/odprtikop/dokumentarci/utrip-srednjeveske-skofje-loke/%5B/quote%5D

Kolikor je meni znano je praktično edina stvar, ki se v Loki dogaja tekom celega leta Pasion.
No, bogata vaba za turiste to ravno ni (da bi imeli razlog prihajat tekom celega leta); je pa kar nekaj stvari za videt.

Ajajaj, Micka sosedova … potem pa bolj malo veš. Slabo ti je znano, slabo!
V Loki se zelo in stalno dogaja!
Pozanimati se bo treba!!!! Pasijon je samo vsakih 5 let … greš tako poredko od doma?
A te francelj nikamor več ne pelje?

http://www.skofjaloka.si/default.aspx?Tip=1551651&KeyID=245&Naslov=Kam_septembra_2011

Ajajaj, Micka sosedova … potem pa bolj malo veš. Slabo ti je znano, slabo!
V Loki se zelo in stalno dogaja!
Pozanimati se bo treba!!!! Pasijon je samo vsakih 5 let … greš tako poredko od doma?
A te francelj nikamor več ne pelje?

http://www.skofjaloka.si/default.aspx?Tip=1551651&KeyID=245&Naslov=Kam_septembra_2011%5B/quote%5D

Ja, po spodnjem linku vidim, da se nekaj stvari res dogaja; moji znanci z loškega konca očitno o tem niso obveščeni, jaz pa res nisem preverjala njihovih besed, predno sem gornje napisala. Sem pa povedala, da se v Loki da kar nekaj zanimivih stvari videt: sem jo velikokrat (v preteklosti) prehodila.

Nisem pa vedela, da edina pot od mojega doma vodi v Šk. Loko?!
To, da rabiš pa franceljna (zakaj pisano z malo začetnico mi itak ni jasno), da kam greš … ja, take se pa meni smilijo.

Ajajaj, Micka sosedova … potem pa bolj malo veš. Slabo ti je znano, slabo!
V Loki se zelo in stalno dogaja!
Pozanimati se bo treba!!!! Pasijon je samo vsakih 5 let … greš tako poredko od doma?
A te francelj nikamor več ne pelje?

http://www.skofjaloka.si/default.aspx?Tip=1551651&KeyID=245&Naslov=Kam_septembra_2011%5B/quote%5D

Ja, po spodnjem linku vidim, da se nekaj stvari res dogaja; moji znanci z loškega konca očitno o tem niso obveščeni, jaz pa res nisem preverjala njihovih besed, predno sem gornje napisala. Sem pa povedala, da se v Loki da kar nekaj zanimivih stvari videt: sem jo velikokrat (v preteklosti) prehodila.

Nisem pa vedela, da edina pot od mojega doma vodi v Šk. Loko?!
To, da rabiš pa franceljna (zakaj pisano z malo začetnico mi itak ni jasno), da kam greš … ja, take se pa meni smilijo.[/quote]

zgoraj si tako suvereno pisala, da je edino letno dogajanje v Šk. Loki, Pasijon ….
pasijon je dogajanje vsakih 5 (z besedo PET) let!!!!

Informacije o čemekroli bi bile bolj relevantne, če bi jih ljudje preverili, preden jih prenesejo ali izjavijo. Ne pa, da se prenašajo na podlagi “rekla – kazala”! to velja za vsako stvar, ne samo za turistična dogajanja v določenem mestu.
Jaz, kot Ločan, ne bom nikoli nepreverjeno izjavljal, kaj in kdaj se kakšna stvar dogaja v Beltincih, ker nimam pojma.

Že naš vrli Prešeren je napisal: Le čevlje sodi naj Kopitar …
Pred mnogo leti je bilo to napisano, pa nam še vedno ni prišlo v kri!

PS: uporaba male začetnice namesto velike, je posledica rahlo okvarjene tipkovnice … tipka “shift” se občasno zatika. In ker gre za čvek na forumu, ne popravljam besedila za nazaj.

Micka_sosedova: Ni lepo, da se komentira nekaj, kar ni preverjeno in pravzaprav v diametralnem nasprotju z resnico. V smislu rekla kazala … prijatelj od prijatelja. Veš, jaz tudi včeraj nisem bila v starem delu. Sem pa doma v ŠL. In pred mojim pragom se ni pravzaprav nič dogajalo. Tako, da za nas se včeraj v ŠL ni dogajalo nič posebnega, vendar pa ne bi šla tega pisat na javni forum, preden bi preverila, če se tudi drugje v ŠL ni dogajalo nič.

mali izletniki: Ponavadi se je, predno greš na izlet, fino pozanimati kdaj se v tem kraju kaj dogaja in temu primerno tudi načrtovati izlet. Sploh v primeru, da imaš dogajanje rada. Smešno je namreč pričakovati, da se bo ravno ob uri tvojega obiska dogajalo čuda in pol. Če se malo pošalim, ob naslednjem obisku svoj prihod najavi županu, pa te v Loki morda pričakamo z vsemi pripadajočimi častmi 😉

V odgovorih so bile naštete vsaj 4 gostilne kjer se dobi domača hrana. Če citiram:
“Domača gostilna Inglč, 100 m od avtobusne postaje in dodatnih 150 m naprej Starman.
Ali z avtom do Crngroba, morda celo na Križno goro … zelo domače kuhinje.
Na poti v Škofjo Loko ste se peljali tudi mimo znane gostilne Danilo (v Retečah).”

Zato ne razumem zakaj poudarjaš, da ste iskali domačo hrano. Tudi take gostilne so, samo vprašati je treba.

Drugače pa me veseli, da vam je bilo na našem koncu všeč! 🙂

zgoraj si tako suvereno pisala, da je edino letno dogajanje v Šk. Loki, Pasijon ….
pasijon je dogajanje vsakih 5 (z besedo PET) let!!!!

Informacije o čemekroli bi bile bolj relevantne, če bi jih ljudje preverili, preden jih prenesejo ali izjavijo. Ne pa, da se prenašajo na podlagi “rekla – kazala”! to velja za vsako stvar, ne samo za turistična dogajanja v določenem mestu.
Jaz, kot Ločan, ne bom nikoli nepreverjeno izjavljal, kaj in kdaj se kakšna stvar dogaja v Beltincih, ker nimam pojma.

Že naš vrli Prešeren je napisal: Le čevlje sodi naj Kopitar …
Pred mnogo leti je bilo to napisano, pa nam še vedno ni prišlo v kri!

PS: uporaba male začetnice namesto velike, je posledica rahlo okvarjene tipkovnice … tipka “shift” se občasno zatika. In ker gre za čvek na forumu, ne popravljam besedila za nazaj.[/quote]

Očitno si spregledala, da o dogajanjih v Škofji Loki nisem debatirala s prijatelji/znanci iz Beltincev, temveč z Ločani … Oni naj bi le imeli nekaj pojma o tem, kaj se tam dogaja. No, vsaj mislila sem tako. In sem res napačno informacijo posredovala naprej.

itak je v loki popularno to jamranje, da se “nič ne dogaja”… ker za ločane je znak dogajanja, da se iz placa nekaj sliši do njihovih hiš 1km stran… istočasno pa potem stanujoči v centru penijo zaradi “hrupa”, tako da nikoli niso vsi zadovoljni :))
zanimivi dogodki so pa po raznoraznih prireditvenih prostorih, lokalih, galerijah, knjižnicah, dvoranah,… na dnevnem sporedu, velikosti mesta primerni seveda, razumljivo nismo neka ljubljana…

New Report

Close