Najdi forum

kontracepcija

Res me zanima, kaksno kontracepcijo uporabljate uporabniki tega foruma?
Da vidimo, katera oblika kontracepcije je najbolj razsirjena….
Pa ob navedeni obliki kontracepcije navedite njene prednosti in slabosti po vasem mnenju..

Tnx, Manja

Hja, jaz uporabljam tableko. In morem rečt, da je še kar vredu, ker imaš reden menstrualni ciklus (točno veš kdaj boš bolana). Ima pa tudi slabost: če pozabiš npr. eno vzet, potem je možnost, da zanosiš, če ne uporabljaš še poleg tablete kondom.
Ne rečem, da jaz kondom vedno uporabljam, ampak ga tudi, ko vem, da sem pozabila tabletko vzet.

Jaz ti predlagam, da se o kontracipciji pogovoriš z ginekologom.

P.S.: če se boš odločila za tableko, raje še kondom zraven uporabljaj.

Eno kar drago spiralco novejšega tipa mam, ki drži približno 5 let. Tok sem se bala, da me bo kej zbadal, pa da bodo ciklusi boleči – zdej pa mi ni žal. Superca se počutim, pa še menzusi so čedalje šibkejši in redkejši.
Priporočam, seveda tistim, ki ste že povile kakšnga otročička 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Uporabljena kontracepcija: zaenkrat…opa 🙂 se kondomi – safex
Prednosti: ni stranskih ucinkov
Slabosti: potrebna je redna, pravilna in skrbna uporaba

LP, Maja

teli safex kondomi ful po gumi smrdijo :)))

lp ajs

Hm jaz jih imam pa ravno zato, ker ne. Jaz imam tiste s spermicidom in se mi zdi, da imajo ful manj grozen vonj kot Durex extra safe s spermicidom.

Nič.

lp

Jst uporabljam KT (Logest) in so mi ful uredu…kakih posebnih slabih učinkov nima, moraš edino redno jemat :)) Dobre strani: visoka zaščita, pri redni uporabi in stalnemu partnerju ni treba gume natikat, veš kdaj dobiš mentruacijo (šibkejša kot pred jemanjem)…Včasih uporabim tudi kondom.

prvi spolni odnosi: kondom
v nadaljevanju: KT Minulet
v nadaljevanju: KT Diane 35
trenutno: KT Logest

Kondom: me grozno moti pri samem odnosu. Ne samo tisto natikanje pa to (to je edino, kar je fajn pri tem), ampak ni nobenega občutka, povrh pa še GROZNO smrdi (razen sadnih seveda) tako, da jih sploh ne morem videt.

KT: Minulet so bile uredu, Diane kot zaščita tudi kul (dokler niso pokazale “prekrasnih” stranskih učinkov : 1 kg + 1 kg + 1 kg + …. = no comment!), sedaj pa imam Logest nekaj mesecev in so od KT prve, ki niso pokazale še kakršnegakoli slabega stranskega učinka. Zakaj jih uporabljam? Ker so zelo zanesljive, ker so dosti bolj priročne kot pa ostala kontracepcija, itd…

Ja, tabletko, kondom, varni dnevi, pa še ven naj ga vzame, preden mu pride. Mogoče bi si omislila tudi špiralo. Pa še aspirin med kolena. Mogoče boš pa tako varna …

Ne uporabljam nič oz. kondom (nevarni dnevi).

LP

Edina 100 %-na kontracepcija je, če njegov tiček ostane izven tebe; da ti ne bo preveč dolgčas po njem, ga lahko nadomestijo njegovi prsti. Po nekajkratnih poskusih bo že pravi mojster. Ti pa se lahko lotiš njegovega tička z roko (ti bo že pokazal, kako) ali pa z usti (ne z zobmi!), kar tudi ni slabo.

Tanja, a ti si bolna, ko imaš menstruacijo? Zanimivo, meni so pa zmeraj govorili, da je to naraven proces in ne bolezen …

začetek: kondomi
trenutno: KT Logest

To mi je veliko bolj všeč kot pa kondomi, jao kok jih ne prenesem:))
Je pa zato zdaj tolk bolj fajn. Zanesljiva zaščita(sploh če imaš stalnega partnerja). Edino kar je je to, da jih je treba redno jemat. KAr pa menim, da ne bi smel bit prevelik problem, za katerokoli žensko, če le ni čisto brez spomina.

Kdaj pa pride kondom v poštev?

KO SREČA BOSANCA

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close