Najdi forum

s psom na hrvaško

živjo!

Zanima me, ali potrebuješ poleg pasjega potnega lista, ceplenja proti steklini in čipa tudi pregled veterinarja, da potrdi, da je kuža zdrav?

lp

Bolje, da ga imaš. Če ne drugega, zaradi povratka nazaj.

potem pregled ni obvezen (da mi ne bodo na meji komplicirali)?

nova
Uredništvo priporoča

Itak boš verjetno dobila žig, tudi če neseš samo knjižico. O pravilnosti tega pa ne bom. Imam svoje mnenje.

Za vstop na Hrvaško in potem nazaj v Slo potrebuješ čipiranega psa, potni list in potrdilo (nalepka v potnem listu) o cepljenju stekline (pazi, če je pes cepljen prvič, mora od cepljenja do vstopa v Hrvaško miniti vsaj 21 dni).

kužika, saj, kot je bilo že večkrat napisano, probleme imamo običajno ob vračanju v Slovenijo. Ven boš verjetno prišla brez problemov, zakomplicirati ti znajo naši, ko se boš hotela vrnit nazaj noter 🙂

Se zgodi sicer precej redko ampak se in ti lahko pošteno zagrenijo konec dopusta, če hočejo

Mi ga nismo imeli, pa niso nič komplicirali.

Še nikoli mi niso komplicirali. Imam pa vedno potni list, pes je redno cepljen po programu v maju. Nikoli mi potnega lista niso niti pogledali. Za v nobeno smer, niti na zahod. Kuža je velik in se ga iz avta jasno vidi. Poleg tega sem letos šla vprašat na policijsko postajo če lahko sedi spredaj pri nogah (smo bile preveč natovorjene v prtljažniku) in mi je policaj zatrdil da ni nobenih ovir in predpisov da ne bi smel. Je pa vzgojen kuža in med vožnjo ne teži.

dajaxxx, vačinoma na meji ni problemov, ker imajo dovolj dela z ljudmi. Se pa zgodi vsake toliko, da ima kdo slab dan, ali pa se kdo pritoži čez njihovo delo, ali hočejo pa samo nagajat in takrat se začne. Običajno se ti zgodi, ko hočeš nazaj v Slovenijo in ne pri izhodu iz nje.

To, da se pa lahko pes vozi kjerkoli pa ne drži. Če ti je policist dal takšno informacijo očitno pojma ni imel o čem govori in te kak drug policist komot “zahakla”, sploh če so mu dali dnevno normo najdi 10 takih psov in napiši kazen.
Psa se, tako kot mnoge druge stvari (recimo večje pakete, zato imajo dostavni avtomobili mrežo), lahko prevaža v atomobilu le tako, da ne ogroža sebe in drugih potnikov v atomobilu med vožnjo pa tudi ob trku (ne sme ga premetavati po avtomobilu). To istočasno pomeni, da se ne sme voziti na prednjih sedežih ali pod njimi, da če se vozi na zadnjih sedežih mora biti “zavarovan” proti metanju po avtomobilu in motenju voznika, če se vozi v prtljažniku pa prav tako.

Osebno svojega psa ne spravljam rada v nevarnost, nimam želje, da ga ob nesreči zmečka motor avtomobila ali pa da ga zabriše skozi okno zato, je primerno zavarovan, on je varnejši, jaz sem varnejša pa še noben policist se ne more spraviti name zaradi tega.

NikaT
a ga daste pol v zaboj za prevažanje psov?sam kam pa date ta zaboj?

New Report

Close