Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kje kupiti domače olivno/oljčno olje

kje kupiti domače olivno/oljčno olje

tko res domače in dobro? Na Slo obali, najraje v bližini Kopra – če koga poznate…. Hvala!

Jaz jih poznam vsaj 3 z Obale, ki prodajajo oljčno olje. Piši mi na ZS, da ne objavljam tukaj javno, ker bi me kenslali zaradi reklame.

Trenutno poznam http://www.plahuta.si/, v kratkem pa boste izdelke lahko kupili tudi preko naše spletne trgovine.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I
nova
Uredništvo priporoča

Moji sorodniki v vasi nad Koprom ga tudi prodajajo. Popolnoma domače in originalno, nič mešano. Pa tudi drago ni.

Živ,

a lahko kakšen kontakt, prooosim?

Pošlji Zasebno sporočilo na Savrinka, ima resnično dobro olje s certifikatom.

Na Bolhi je kup pridelovalcev olivnega olja s koprskega s kontakti. Cene so 10 € za liter, če vzamete več litrov, je cena 8 € liter. Če se vas najde več skupaj, imate izlet in še poceni olje nabavite. Ali pa gre en sam in pripelje še za prijatelje.

Za 10 ali celo 8evrov se dobrega oljcnega olja, ki ima certifikat, da je ekstra devisko ne da dobiti. Res se pa dobi oljcno olje za katerega kvaliteta ni nujno najvisja. Dodajte se tista dva evra na liter in kupujte olja, ki so ocenjena, imajo certifikat in se edina lahko prodajajo kot ekstra deviska.

Tudi s certifikatom so na Bolhi po 10 €. Ponudbe je toliko, da cena pada.

Najprej hvala 🙂

dommm dobrih in poštenih pridelovalcev je na obali veliko. Moj nasvet je, da olje sama poiskusiš in se potem odločiš za nakup. Kupovanje tako na slepo ni ravno najboljša ideja čeprav ti bo nekdo (ki ga pravzaprav ne poznaš) svetoval oziroma priporočal nekoga. No to informacijo seveda lahko izkoristiš vendar še vedno…olje najprej poiskusi.
Olje mora imeti vonj ima po sveže pokošeni travi, zelenem jabolku. Mora v ustih zagrenit in z malo zamude nizko v grlu zapeči. To kar v grlu peče so antioksidanti. Povsem nepekoče olje je sicer lahko po okusu komu bolj prijetno vendar nima teh zdravilnih sestavin zaradi katerih se oljčno olje pravzaprav priporoča. Olje ne sme nikoli zapeči v ustih! To je znak, da je olje žarko in posledično zanič. Italijanske sorte držijo svojo kvaliteto nekje 6 mesecev nakar začne ta močno padati. V tem času to mogoče ni najboljši nakup. Istrska belica drži isto kvaliteto nekje 18 mesec in dalj.
Če se pozanimaš še kje ima nek oljkar oljčnike si pa že zmagala. Malo nadmorske nadmorske višine, južna stran hriba in daleč od cest so recimo osnova.
Če ti je do obale daleč je že kar nekaj oljkarjev, ki tako kot tudi mi hodijo na različne tržnice po Sloveniji.
lp

js sem nabavila letos kr na korčuli..drugače pa jemljem pri kmetu v vipavi

Bi se dalo dobiti kakšen kontakt??

Kontakt??

New Report

Close