Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek nuhalna svetlina

nuhalna svetlina

Prosila bi ce mi lahko katera pove od katerega leta in pod kaksnimi pogoji ima ženska pravico do brezplačnega pregleda nuhalne oz.aminocentoze (upam da je prav napisan)?
Sorodnica je stara 40 let.
Hvala

Imaš krasnega dr . Pušenjaka na forumu , ginekologa .. BO VEDEL .

Pri 40 letih ji pregled nuhalne svetline ali/in amniocentezo zagotovo krije zavarovalnica. Je pa tako, da če se odloči za nuhalno, potem ji amnio pripada samo v primeru, da je izvid nuhalne slab. Če je izvid nuhalne dovolj dober (ne vem točno koliko), potem mora amni plačati sama, seveda če jo želi opraviti. Je pa nuhalna neprimerno cenejša od amnio.

Pri 40 ji pripada amniocenteza ali pa biopsija horionskih resic (obe pokažeta točen izvid), nuhalna pa ne več (je samo presejalna in pove samo statistično verjetnost).

Če ima na dan roka poroda 35 let, ji pripada.

Ni treba spraševati Pušenjaka, to so njegovo besede.

Ni čisto tako.
Citiram: “Obvezno zdravstveno zavarovanje pokrije stroške diagnostičnega testa po 37. letu in po pozitivnem presejalnem testu ter enega od možnih presejalnih testov po 35. letu starosti.”

Torej, 40-letnica gre lahko tudi na presejalni test (nuhalna svetlina) in ji ga krije zavarovalnica. Vendar če ta ni pozitiven, ji naprej ne pripada več brezplačni diagnostični test (amniocenteza).

Ni čisto tako.
Citiram: “Obvezno zdravstveno zavarovanje pokrije stroške diagnostičnega testa po 37. letu in po pozitivnem presejalnem testu ter enega od možnih presejalnih testov po 35. letu starosti.”

Torej, 40-letnica gre lahko tudi na presejalni test (nuhalna svetlina) in ji ga krije zavarovalnica. Vendar če ta ni pozitiven, ji naprej ne pripada več brezplačni diagnostični test (amniocenteza).[/quote]

Bo držalo moje
http://www.zzzs.si/ZZZS/info/egradiva.nsf/o/5580D0555F5A1FEAC1256CFB003BB45C

27. člen
Preventivne storitve, ki jih zavarovane osebe uveljavljajo pri izvajalcih osnovne dejavnosti, so pri:
3. ženskah:
– amniocenteza in kariotipizacija pri pozitivnem testu merjenja nuhalne svetline ali trojnega hormonskega testa, ki ga je plačala nosečnica sama, pri nosečnicah mlajših od 35 let;
– merjenje nuhalne svetline ali trojni hormonski test pri nosečnicah, starih med 35. in 37. letom ter v primerih, če je ta pozitiven, tudi amniocenteza in kariotipizacija;
– horionska biopsija ali amniocenteza za kariotipizacijo pri nosečnicah, starih nad 37 let;

Jaz sem stara 38 . In tudi decembra, ko imam rok bom še 38.
NS sem plačala. Delala sem tudi DHT. Oboje skupaj plačala, skupno 100 €.
Izvid samo NS je bil 1:855. Izvid z DHT je povečal možnost DS na 1: 273.
Glede na to, sem se odločila še za amniocentezo, glede na moja leta- brezplačna.
Izvid dobila po pošti 20. dan. Vse OK.

Hvala vsem,se mi neumno zdi da bi pac plačevala ce ji ni potrebno…na dan poroda bo se 40…

Ni čisto tako.
Citiram: “Obvezno zdravstveno zavarovanje pokrije stroške diagnostičnega testa po 37. letu in po pozitivnem presejalnem testu ter enega od možnih presejalnih testov po 35. letu starosti.”

Torej, 40-letnica gre lahko tudi na presejalni test (nuhalna svetlina) in ji ga krije zavarovalnica. Vendar če ta ni pozitiven, ji naprej ne pripada več brezplačni diagnostični test (amniocenteza).[/quote]

Ne morem razumeti kako zlahka ene mislite, da ste pozrle vso pamet tega sveta.

Po 37letu ti pripada na stroske zavarovalnice amniocinteza ali biopsija h. resic, nikakor pa ne nuhalna. Nuhalna je zastonj od 35 do 37 leta skupaj z dvojinim hormonskim testom ali trojni oz. cetverni (se ne spomnim cisto natancno) horm. test brez nuhalne.

Ni čisto tako.
Citiram: “Obvezno zdravstveno zavarovanje pokrije stroške diagnostičnega testa po 37. letu in po pozitivnem presejalnem testu ter enega od možnih presejalnih testov po 35. letu starosti.”

Torej, 40-letnica gre lahko tudi na presejalni test (nuhalna svetlina) in ji ga krije zavarovalnica. Vendar če ta ni pozitiven, ji naprej ne pripada več brezplačni diagnostični test (amniocenteza).[/quote]

Ne morem razumeti kako zlahka ene mislite, da ste pozrle vso pamet tega sveta.

Po 37letu ti pripada na stroske zavarovalnice amniocinteza ali biopsija h. resic, nikakor pa ne nuhalna. Nuhalna je zastonj od 35 do 37 leta skupaj z dvojinim hormonskim testom ali trojni oz. cetverni (se ne spomnim cisto natancno) horm. test brez nuhalne.[/quote]

Se opravičujem in globoko klanjam tvoji nezmotljivosti 😛

Tako je v mojem primeru meni razložil moj ginekolog (sem imela malo več kot 37 let) in točno tako sem tudi razumela napisano v “mojem” citatu.

Lep dan

http://med.over.net/forum5/read.php?19,7112072

Torej ima apriori pravico do invazivnega testa (BHR ali AC), če bi rada imela še presejalni test s pripadajočim preverjanjem zgodnje morfologije ploda, pa bo to preiskavo morala financirati sama. Cena tovrstnega pregleda malenkost variira in znaša nekje med 60 in 80 EUR, odvisno od cenika preiskovalca in vrste nosečnosti(nekateri za večplodno nosečnost računajo višjo ceno).

Tako je pojasnil dr.Pušenjak avtorici teme.

New Report

Close