Najdi forum

Kdaj prvi pregled?

Pozdravljene, bodoče mamice,

imam eno vprašanje, ki bo morda zvenelo neumno, ampak ker sem res popolnoma nova v teh nosečniških zadevah, se obračam na vas.

Danes sem naredila Clearblue test in pokazal se je plusek.:) Oba z možem sva zelo vesela in obenem tudi malo zmedena.:)

Prejle sem gledala spletno stran svojega zdravstvenega doma in ugotovila, da je moja ginekologinja ravno z današnjim dnem odšla za 3 tedne na dopust. Zanima me, ali naj pokličem ginekologinjo, ki jo nadomešča, in se pri njej naročim za pregled, ali naj počakam te tri tedne in se nato naročim?

V kolikšnem času je torej pametno it na prvi pregled? Nočem paničarit in po nepotrebnem težit zdravnici, ki nadomešča, po drugi strani pa ne bi potem rada izvedela, da bi se morala takoj naročit.

Najlepša hvala za odgovor in lep večer vam želim!

oj, jaz imam tudi dve crtici, M mi zamuja en teden, za pregled pa so me narocili sele 17. avgusta, ker prej sploh ne pregledujejo, tako da bo tudi zate ravno prav. Ni kaj, bo treba pocakati, ceprav smo vsi nestrpni:)))

Na pregled ponavadi naročajo šele v osmem tednu (s tem, da se tedni štejejo od prvega dne zadnje menstruacije, ne od zanositve), tako da če si zdaj dobila plusek, računaj da bi bila ponavljena na pregled čez kakšen mesec, torej zaradi dopusta ne bo nič zamujeno.

Tudi meni je rekel, naj pred 7.tednom ne hodim, ker se zna zgoditi, da se na UZ ne bo še nič videlo in potem ženske že vnaprej zganjajo paniko 🙂
Srečno !

Prvi dan zadnje menstruacije je bil 24.6.

Ampak dobro bi pa bilo, da pokličem to zdravnico, ki nadomešča, da mi da datum za pregled, kajne?

Potem si noseča 5 tednov 🙂 Mislim, da te nadomestna ginekologinja ne bo vzela, ker nisi nujni primer in boš na vrsti, ko pride tvoja nazaj, kar bo glede na tedne nosečnosti ravno prav 🙂

Jaz bi poklicala in se naročila, saj tudi zamenjave praviloma naročajo za vnaprej. Prvi pregled je okoli 8. tedna. Če bi prej prišlo do kakih krvavitev ali krčev (kar je lahko tudi popolnoma nedolžno), se greš nemudoma pokazati. Lepo nosečnost!

Živjo!

Ja, včeraj sem poklicala in se pozanimala, kako je s temi pregledi. Sestra mi je rekla, da naj počakam na vrnitev svoje ginekologinje in se naročim takoj prvi dan, ko pride nazaj. Da me bodo itak naročili glede na število tednov nosečnosti.

Do takrat mi je naročila, naj pijem veliko vode, jemljem folno kislino, se sproščam, pazim, da bosta sadje in zelenjava dobro oprana, in se izogibam svinjini.

Občasno me zgrabi kak krč, podobno kot pri menstruaciji (pri kateri sem imela precej močne krče), ampak sestra je rekla, da če niso hujši kot pri menstruaciji in če ni krvavitve, da ni neke panike.

Trenutno niham med zaskrbljenostjo (če bo vse ok, kakšna mama bom…) in velikim veseljem, kar je baje normalno. Prevladuje veselje.:)

Hvala vsem za odgovore in tudi jaz vam želim lepo in zdravo nosečnost!

Priporočam samo to, da čim manj kompliciraš 🙂
Nosečnost ni bolezen (razen, če bi bila rizična), zato delaj stvari enako kot prej, poslušaj telo, ki ti bo še najbolj povedalo, kdaj je dovolj, kaj rabiš itd.
Srečno ! 🙂

New Report

Close