Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sporazumna odpoved

sporazumna odpoved

Zanima me, če ti predlagajo…sporazumno odpoved…ali si opravičen do odpravnine?

Pri sporazumni odpovedi ni odpravnine, prav tako tudi ni nobenih pravic do nadomestil na zavodu za zaposlovanje.

NE in ne podpisuj ničesar, ker vse, kar podpišeš je v tvojo škodo! Delodajalec to ve!

nova
Uredništvo priporoča

Seveda je lahko tudi odpravnina, samo mora bit že v sporazumni odpovedi napisano kakšen znesek in kdaj bo plačana.

v bistvu je šef predlagal, naj si sluzbo poiscem drugje, ker pač mu nisem ravno ustrezala-bila sluzba za NDČ, kljub temu, da sem vredu delala…nobenih pripomb čez leto

po zakonu sicer ne, je pa vse odvisno od sporazuma.

zakon predvideva odpravnino pri odpovedi razmerja s strani delodajalca. če je sporazumna odpoved, je mogoče odpravnina res določena v pogodbi, niti slučajno pa ni enako davčno obravnavana, tako, da je veliiiiiiiika razlika.

avtorici:
nikar ne pristajaj na sporazumno odpoved. naj ti odpovejo službo po regularnem postopku z vsemi pravicami, ki ti pritičejo od tega.

v bistvu je šef predlagal, naj si sluzbo poiscem drugje, ker pač mu nisem ravno ustrezala-bila sluzba za NDČ, kljub temu, da sem vredu delala…nobenih pripomb čez leto[/quote]

Vprašanje: zasebno podjetje?

Poznam kar nekaj takih primerov, ko so bile osebe zaposlene pri zasebniku za določeni delovni čas, šef cca. 11 mesecev mirno molčal, delo lepo opravljeno, ker je oseba računala na ustno obljubljeno zaposlitev za nedoločen čas, potem pa se je šefe nenadoma odločil, da bo raje spet novo osebo zaposlil, zaradi “svežega obraza” in s čim manj delovne dobe, ker bo potrebno plačati čimmanj. Grdo, ampak v naši državi vse dovoljeno!

Odpravnina?, sem v istem zosu kot ti, popolnoma istem (zasebno podjetje) in kot so ti drugi svetovali, ne podpisuj kake sporazumne, to je le neka farsa! Če imaš živce vztrajaj, glede na to, da si za NDČ ti pripada odpravnina, verjamem pa da ti je v tem trenutku precej bedno. Glavo pokonci, bo že, predvsem pa se ne pusti imet za norca! 🙂

New Report

Close