Najdi forum

Kako ravnati s čustvenimi vampirji? Denimo z osebami, ki te skušajo nadzorovati, se vpletajo v tvoje življenje, kako naj se oblačiš, friziraš, živiš… Jaz jih ustavim, čeprav za ceno prepira, samo potem me kdaj peče vest, si mislim, da sem nekoga prizadela.

NEUMNOST !!! KAKA VEST ?! USTAVITI ZA VSAKO CENO ! TAKOJ ZATRETI V KALI !

Samo tako naprej avtorica

Ja res je kot praviš, kar verjeti ne moreš koliko takih vampirjev je okrog nas. Včasih potrebujemo kar nekaj časa, da ugotovimo, kako nas neka oseba izčrpava, nam jemlje energijo.
Tudi sama sem se že srečala s tem. Danes mi je žal, da sem toliko časa trpela in se nisem prej uprla in tej osebi odločno povedala, da se ne grem več. Mislila sem, da gre za prijateljstvo potem pa sem le pogruntala, da jaz večinoma samo dajem in ona večinoma samo jemlje. Ko je nekoč zopet stegnila svoje lovke, da bi me zmanipulirala po svojih zamislih, sem izkoristila jezo, ki se je v meni nabrala in ji to povedala. Ko je ugotovila, da nisem več primeren material za njene obdelave, se je seveda od mene odvrnila in si začela izbirati druge žrtve.
A ni mi več žal za njo. Pravzaprav sem ji danes hvaležna, saj me je naučila prepoznavanja med dobrim in slabim. Sedaj dosti bolje ocenim nek odnos in se takšnih čustvenih vampirjem, če se le da, izognem.
To bi svetovala tudi tebi.

To se mi je nazadnje dogajalo, ko sem bil najstnik.

S takimi moraš v štartu razčistit. Ko daš vedet, da nisi nekdo, ki ga bodo obračali po svoje, si gredo iskat druge žrtve.

Tudi jaz enako.
Pa sploh ni treba nič biti grob; lahko se prijazno nasmihaš, poslušaš dokler se ti da – in potem narediš po svoje.

Direktno koga ustaviti, mogoče celo z bolj grobimi besedami, je potrebno le redko. Je pa tudi možno, da nam je moškim lažje na tem področju. Mogoče je tudi poskusov manj.

Ne da se opisat osvobajajočega občutka ko vampirjem rečemo jasen ne, za vse večne čase, razen če se ne spremenijo. Poslusi, rezultat zagotovljen. V začetku bo težko ker si boš očitala, ampak potem kar daj na tehtnico: tvoji bad občutki (za določen čas) ali vampirji (za nedoločen).

Nenasitnost. Ubežati! Pravočasno. Edina možnost. Mislim da tudi NE ne pomaga.

Mislim da tudi NE ne pomaga.

RES JE

Predvsem se je dobro zavedati, da so bad občutki zlasti na tvoji strani in da se predvsem ti ukvarjaš s tisto (minulo!) situacijo, s katero si prekinil vez.

Ljudje, ki se izogibajo konfliktom, ta ‘ne’ morda težko izrečejo. Včasih zadošča, da poveš: “Pravzaprav ni nič narobe, da vsak od naju vidi zadevo v svoji luči. Tako, kot ti, tudi jaz zase vem, kaj želim.” Nasprotna stran sčasoma odneha, ko vidi, da si neomajen in da ni pričakovanega efekta.

Božanski občutek! Občutek svobode, da nisi cota, da se znaš postavit zase! Jih dobiš vampirje tudi v službi, vedno se ne da izognit jim za zmeraj, ampak ko postaviš meje, te bolj spoštujejo.

Sanja, proti vampirjem pomaga le peternošter oz. križ, žegnana voda in česen. 🙂

Čustveno te nekdo “zajeda”, v kolikor bi rad manipuliral s tabo, te vodil oz. imel kontrolo nad tabo. Njihovo prefinjeno orodje za izigravanje je vzbujanje občutkov krivde. Otreseš se jih pa tako, da jih postaviš pred dejstva in jim osvetliš, kaj dejansko počnejo in kakšni so.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Vampirja prizadeneš samo če mu v srce zabiješ glogov kol!!
Za ostalo so nedojemljivi!!!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Nekdo ti lahko čustveno “pije kri” le če mu to dovoliš! Nihče ne more priti do tebe, če mu tega ne dopustiš. Ko razčistiš to pri sebi, je marsikaj lažje. Nihče nima pravice manipulirati z drugimi, jih čustveno izčrpavati. Vsak naj si postavi svoje meje, naredi zid pred takšnimi, če je potrebno. Življenje je predragoceno, da bi izgubljali čas s takšnimi ljudmi:).

Mogoče se oglašam v napačni temi, vendar po lastnih izkušnjah povem, da marsikdaj pa lahko gre tudi za pretiran egoizem in da marsikdo, ki se proglasi za duhovnega, ravna samo še tako kot njemu paše. V stilu treba je poslušati sebe. In potem tistega, ki bi želel, da se dva, posebej če sta to partnerja ali prijatelja, medsebojno prilagajata, proglasi za čustvenega vampirja. Pa je res treba poslušati samo sebe? Kaj pa bližnji? Se mi zdi, da vedno bolj primanjkuje sočutja. Tako še en pogled iz druge strani.
Čustveni vampir je meni osebno nekdo, ki ti s svojo negativnostjo pobere vso energijo.

Po svoje imaš prav. Se je pa treba zavedat, da tisti ki sebe proglašajo za “karkoli že” nikdar niso tisto, pač pa le wanna-be-ji – in kot taki popolnoma nedorasli čemerkoli odraslemu.

Vsak, ki je res malo naprej na tem področju upošteva vse kar si navedla – pa še kaj zraven.

enostavno se zahvalim za nasvet in razložim, da naredila bom pač tako kot meni paše….

Ja, ampak t.i. čustveni vampirji izbirajo drugačne pristope, kako priti do ljudi, do njihovih duš, kamor se naselijo:). Ne dajo se tako zlahka odgnati, so spretni in še sam ne veš, kdaj se ponovno znajdeš v njihovem krogu:).

Šefi v javni upravi… 🙂

Vpletajo se toliko kolikor sama dovoliš.Povedati je treba ker on-a ne ve,da se ti žreš!
L.p.

Prilagam zanimiv link:

http://samospoznanje.johnymas.info/?id=41

New Report

Close