Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Birma in dvom glede darila

Birma in dvom glede darila

V kratkem nas čaka birma. Birmanka je nečakinja, nismo botri.
Najbolj si želi denarja, zato ji bomo dali 50 €. Gre nas 5. Je to premalo za birmo?
Zraven bi radi dali še nekaj luštnega. Razmišljala sem o kakšnih belih pralinejih iz čokoladnice, lepo zavitih. Imate še kakšno idejo kaj imajo rade deklice njenih let? Kaj se podarja za birmo – Sveto pismo vem, da bo dobila od botre.

Za kakršenkoli uporaben predlog vam bom zelo hvaležna, ta nakup bi rada opravila že jutri.

200eur sej 5 vas bo za tolk požrlo

kaj imajo rade deklice njenih let

Koliko pa je stara? Minili so časi, ko so šle k birmi pri 12 letih. Zdaj jih župnik ne spusti pred prvimi spolnimi odnosi.

Raje se pogovori z njo, kakšne spremembe jo čakajo v življenju!

Imaš čisto primerno darilo v mislih.

50 eur je premalo, če mislite samo denar dat. Mi smo lani dobivali po 250 od takih družin. Ste namreč kar številčni in je treba tudi to upoštevat, da se plača po članih. Npr. če bodo gostili v gostilni jih bo stala vaša družina krepko več kot samo 2 zakonca npr. Pa sploh otroci veliko soka spijejo, ki je zdaj najdražji v gostilni.

Domači od birmanke naj vse lepo po maši povabijo na svoj dom in skuhajo okusno kosilo.

Na preprosta darila in iskrene pogovore bo imela najlepše spomine.

Zakaj se morate nekateri preseravati v gostilni?

A birma počasi postaja kot ohcet, da se po 50 evrov na osebo daje za darilo?

Pa ne mi srat s ceno soka. Bi rada videla otroka, ki v gostilni poje in popije za 50 evrov.

Mogoče zato, ker se nam pač ne da vsega pacat doma? Pa še potem pospravljat? Je bolj lušno se vsest, biti postrežen, in priti domov v pospravljeno in čisto hišo!!

Si mogoče pomislil/a, da nekateri ne živimo v haciendah, kamor bi lahko spravil 20 ljudi ali več?

Kar ne morem verjeti, kam smo prišli s temi valetami, maturantskimi plesi in na koncu tudi z birmami! Ko sem imela jaz birmo (pred približno 15 leti), smo bližnje sorodnike pogostili doma, za darilo pa sem od botre dobila ročno uro. Danes pa naj bi že povabljenci dajali po 50 evrov, boter pa naj bi birmancu tako ali tako kupil najmanj laptop, če ne še kakega skuterja za povrh!
Kar zvije me, ko pomislim, da je neka sorodnica omenila, da bi me imela za birmansko botro!

ko sem jaz imela birmo pred kakimi 10timi leti, mi je bilo sošolkam potem kar nerodno povedati, da sem od botre dobila samo nekaj tisoč tolarjev. ostali so dobivali glasbene stolpe, motorje ipd.

danes vem zakaj.

v glavnem.

meni se 50 evrou zdi vseeno mogoče malce malo. ker vas je nenazadnje 5. jaz bi na tvojem mestu dala kakih 80e.

Se strinjam. Za nekoga s povprečnimi dohodki (ali celo manj) je stvar postala nevzdržna, zlasti če ima veliko žlahto in so nonstop neki krsti, rojstni dnevi in birme.

Zakaj kosila nekdo ne naredi doma, v to se ne bom spuščala, vsakemu kakor paše in verjamem da si je tak dan verjetno lepše zapomniti po drugih stvareh, kakor pa po živčnosti zaradi kuhanja in umazane posode.

Kar se pa darila tiče, je pa že vse skupaj preseglo vse meje.
Pa takle mulček ima po vašem na koncu birmanskega dneva lahko tudi do 1.500€ čistega v žepu, plus darila, pa to ni normalno, a v cerkev je hodil 8 ali pa 9 let zato, da se je učil skromnosti. Mislim, tako pluvanje v lastno skledo, da to res ni.

In pa tisto, da otroci v oštariji pijejo najdražjo pijačo, mislim in verjamem, da birmanec od svojega izkupička nič ne da za pogostitev, to dajo starši, tako da to vzporejat, koliko dobi in koliko se da, je za moje pojme čisti lapsus.

In mislim, da avtoriča kar dobro razmišlja o darilu, oziroma o njegovi vrednosti.

50 evrov je čisto normalno darilo. Mi smo 4 in točno toliko mislim dati sorodniku. Koliko pojemo in popijemo – s tem naj se ubadajo tisti, ki so vabili. Jaz ne rabim pogostitve in nisem prosila zanjo. Povabljena sem na birmo.

Nimaš prav. Št. članov x 50 eur je pri nas pravilo. Ker nekaj pa le mora ostati čistega. To je normalno. Si predstavljaš, da daruje en par enako, kot družina z veliko otroki? Tu mislim, družine, ki imajo več kot 2 otroka.
Za obhajila, birme in poroke so taka pravila.

za poroko in birmo kjer gre za celodnevno gostijo do zgodnjih jutranjih ur z bendm se res spodobi 50e/osebo. za birmo in obhajilo pa je to daleč previsoka cena. in ne, to ni pravilo.

Pravila si nekateri tu izmišljujete. Sicer pa vsak naj naredi, kot želi; svojemu “stanu” oz. stanju primerno. Tako, kot razmišlja “povabljenka” je v redu.

Pri nekaterih, kot recimo pri nxbfkl, imate pa res čudna pravila. Če bi to uvedli v moji družini, bi sorodniki nehali prihajati na praznovanja. Ni šans, da bi bili pripravljeni plačati po 50 evrov na osebo samo zato, da bi lahko gledali birmanca, kako prevzema svoje darilo! Pri nas je pogostitev doma, darila pa daje samo boter. Birma je vendar zakrament, ne pa služenje denarja!

Mi smo pred leti dali nečaku denar v kuverti ( ne spomnim se več koliko) in aranžiranega porcelanastega angela.

Imaš prav. Če ne prinesejo vsaj 1000 evrov na osebo, naj sploh ne hodijo.

čaki, a ni point birme čisto nekje drugje, zakramenti, vera, duhovnost, poduhovljenost… karkoli že?

Ja, tudi jaz ne morem verjet, kam smo prišli s temi darili.
Ko sem jaz imela birmo,kakšnih 18 let nazaj, sem od botre dobila ročno uro, od tete zlate uhane, od druge tete birmansko pletenico ( ne vem kako se ji pravilno reče), babica mi je dala cca 50eur (100 lir). Zdaj pa da ne govorimo, vse je kot mini ohcet.

Tudi jaz sem tega mnenja. Čudi pa me, kako lahko ljudje tarnajo, da se vse draži, da je tooooliko brezposelnih, da plače padajo, vselej pa najdejo denar za takšna slavja.

Pa še nekaj, doma smo vse spekli in skuhali, ter pojedli. Ni blo nobenih gostiln in dragih sokov.

Ah, kje so tisti lepi rojstni dnevi…
Na mizi narezani kruhki z salamo, sirom in kislo kumarico z majonezo, kakšne slane palčke, pa domača pizza, malinovec, torta in veliko veselja in zabave s sošolci.

Ali pa pohano meso, francoska, narezek, torta itd.

Zdaj pa mora biti menu1, menu2, menu3. Vsi pridejo, dajo kuverto, požrejo in grejo. Ti pa ostaneš kot bebec na koncu.

niso brezposelni. O brezposelnih pač ne boš ne videl ne slišal nič, razen v črni kroniki (kako je tega in tega povozil vlak).

New Report

Close