Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Montažna hiša – kateri stroški?

Montažna hiša – kateri stroški?

Odločamo se za gradnjo montažne hiše in ker se ne bi radi preveč zakalkulirali, me zanima kateri so dodatni stroški, poleg cene za montažno hišo.
Parcelo že imamo.

– nasutje terena, izkop
– plošča
– dokumentacija in gradbeno dovoljenje
– prispevki (elektrika, voda, komunala, telekomunikacije)
– ???

Kakšne so približne cene zgoraj navedenih (in morebitnih dodatnih) postavk?

Hvala! 🙂

Ali lahko poveš kje boste postavili montažno hišo? Kateri kraj točno?

50.000 €

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Na hitro:
Bandažiranje
Beljenje
Elektrika
Voda
Gretje
Ploščice + parketi
Sanitarna keramika
Pohištvo
Stopnice?
Balkonske ograje
Hišna številka
Ureditev okolice

Ona sprašuje za NJENE navedene stvari…to kar ti pišeš, nima popolnoma nobene veze….

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

@DRRR

Kateri del besedne zveze “dodatni stroški” ti povzorča probleme pri razumevanju? Je isti problem pri razumevanju njene zadnje alineje, ki se glasi “???” ?

Povej, bomo narisali, da boš razumel.

@DRRR

Katerega dela besedne zveze “dodatni stroški” ne razumeš? Je isti problem tudi pri razumevanju njene zadnje alineje vprašanje, ki se glasi “- ???” ?

Ti samo reci. Lahko ti tudi narišem, če misliš, da bo lažje razumet.

v montažni hiši je že vključen komplet vodovod, odtoki, štrom, bandaže, beljenje, priklopi za radiatorje, vtičnice, stikala, balkonske ograje, stopniščne ograje, itd….
Kaj bi zdej še rada srala?

Ona rabi prej naredit izkop, nasutje, temelje, izolacijo in tlake + vsi papirji seveda…in to je vse kar rabi ona naredit PRED postavitvijo montažne bajte…oprema(+ keramika, parket, sanitarna oprema) v bajti je pa čist stvar posameznika in finančnih zmožnosti…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Hvala :).

Kraj – okolica LJ.

Zanima me predvsem del stroškov PRED postavitvijo montažne hiše: priprava terena (nasutje, izkop), temeljna plošča (brez kleti!), dovoljenja, prispevki (elektrika, vodovod, kanalizacija). Koliko stane plošča, koliko vsa dokumentacija z vsemi dovoljenji, ki so potrebna, da izvajalec postavi hišo.
Najbližja hiša (od koder bo potrebno pripeljati vse instalacije) je oddaljena manj kot 50 m, parcela je zazidljiva.
Peto gradbeno fazo bomo verjetno dokončali sami – finomontaža elektrike, pleskanje, talne obloge, notranja vrata, sanitarna oprema.

v montažni hiši je že vključen komplet vodovod, odtoki, štrom, bandaže, beljenje, priklopi za radiatorje, vtičnice, stikala, balkonske ograje, stopniščne ograje, itd….
Kaj bi zdej še rada srala?

Ona rabi prej naredit izkop, nasutje, temelje, izolacijo in tlake + vsi papirji seveda…in to je vse kar rabi ona naredit PRED postavitvijo montažne bajte…oprema(+ keramika, parket, sanitarna oprema) v bajti je pa čist stvar posameznika in finančnih zmožnosti…[/quote]

Si hudičevo pameten – govoriš pa narobe. Sploh ni nujno, da je vse to vključeno!!

Montažne hiše so lahko narejene samo do tretje podaljšane faze!!
http://www.juting.com/?ID=5
http://www.rihter.si/sistemi-gradnje/nacin-in-potek-gradnje.aspx …ta dela lahko izvedemo mi, lahko pa jih kupec sam.
http://www.marles-hise.si/izvedbamontaza.html …Faze od 1. do. 4 so vključene v »marles paket« . Od 5. faze naprej po dogovoru

Saj nimam pojma o montažnih hišah, samo, če je to nekje, no npr. Vodice, tam nekje, bom prišla na kofe kdaj!

Jst sm namreč ena, k ve kako bi se ti mogla sekirat zarad zgrbančenih najlonk, al potrganih al kako že, ne pa zarad nevem česa že! Pa kako je potnik k ti prodaja sijalke ves prešvican sedi zraven tebe…

Sem napisal: 50 čukov

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Odvisno od obcine, ker imajo razlicne pristojbine.

Mene je skoraj kap ko sem videla strošek priklopa vodovoda in elektrike. Oboje je oddaljeno med 15-20m. Elektrika 2800, vodovod 2000E.

Spadamo še pod LJ.

Drrr, 50.000 se mi zdi malo pretirano…upam, da se ne motim.

Mya77, kaj pa ostalo?

Pred sabo imam predračune za ploščo- samo plošča, kanalizacija je ob plošči in elektrika, tako da teh priklopov in kopanja ni, se pravi temelji, tampon in plošča- 16.000 eur 100m2.
Iščem pa ugodnega ponudnika za ploščo.

50.000 bo kar minimalno s prispevki vred + načrt + temelji, plata, kanalizacija, greznica, itd…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Pred 4 leti v Mb, blizu centra mesta, vsi prikljucki so bili na parceli – priblizno 20-25 k EUR.

New Report

Close