Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zobni mostiček – težave

zobni mostiček – težave

Pri zobozdravniku – koncesionarju sem končno dočakala zobni mostiček. Prejšnji teden mi ga je pritrdila, zaenkrat ga še ni dokončno zacementirala, saj sem jo opozorila, da je pobrušen zob, kamor mostiček namešča, boleč. Mostiček mi je tako zaenkrat namestila le z lepilom, me pa mostiček ful moti. Ni to moj prvi mostiček, zato vem, da traja nekaj časa, da se ga navadiš. Ampak ker je mostiček previsok, ne morem normalno jesti, saj ugriz očitno ni ustrezen, poleg tega pa na tej strani, kjer je most, niti približno ne morem gristi, saj me ob vsakem pritisku zaboli zob – tisti, na katerega sem zdravnico opozarjala še pred namestitvijo.

V glavnem – takega mostička ne morem imeti. Ker pa sem zanj doplačala 800 eurov, seveda pričakujem neko rešitev. Višino mostička recimo da zobozdravnica lahko zbrusi, samo potem most nikakor ni več tak, kot naj bi bil (gladek na otip), pač pa ves grob in hrapav in seveda ceni neprimeren. Še bolj pa me moti to, da mi ga natika na boleč zob, saj je meni, kot laiku, jasno, da se to ne more dobro končati. Pravi, da je ta zob pač živ in da ne more drugače bit??? Čemur jaz ne verjamem. Ne more me zob pod mostom cel čas boleti!

Zobozdravnici vsekakor ne zaupam več, mostiček pa je plačan… Ima kdo kake izkušnje? Lahko zahtevam vračilo denarja, ker mostiček ni ustrezen? Zobozdravnica mi ga bo sicer popravljala, brusilla… a to ni več to. Še najbolj pa me skrbi, kaj bo naredila z bolečim zobom – kot kaže nič.

Vsekakor grem do nje in bom želela, da mi mostiček sname, saj tako ne more ostati. Kaj pa potem? Zaupanja nimam več, 800 eurov tudi ne mislim stran vreči…

Če ima kdo podobno izkušnjo… hvala za nasvet!

Glede na to, da je most že narejen in tudi že plačan, ne vem, če ti je zdravnica dolžna vrniti denar. Vsekakor pa ti ga mora narediti tako, da te ne bo motil in bolel.
Mogoče vprašaš za nasvet na Zvezo potrošnikov? Tudi zobozdravniške storitve imajo garancijo, česar se včasih premalo zavedamo.

Imam pa podobno izkušnjo, ko me je bolel oziroma skelel zob, na katerega je most nameščen. Zdravnik je rekel, da živ zbrušen zob pač skeli, ker je načeta sklenina, sploh če je bil zob že prej načet in zaplombiran. Meni je potem pred namestitvijo mosta zdravnik odstranil živec iz tega zoba, potem je bilo ok. Sicer me je opozoril, da je mrtev zob manj obstojen, ampak nikakor ne smeš dopustiti, da ti most natakne na boleč zob, ker nehal boleti te ne bo.

Pa te je poslala zob slikat? Po moje bi morala zob najprej pozdravit in potem delat z njim dalje. Lahko se zgodi, da bi ga morala celo kmalu zruvat, če je zelo bolan. Malo čudno, da dela kar na pamet. Vsaj zdi se mi tako.

nova
Uredništvo priporoča

Zob je bil slikan, ja, pravi da se na sliki nič ne vidi…

Pa saj ne morem verjeti, kot bi brala samo sebe.
Tudi mene boli/skeli zob ( no zdaj me skelijo že trije skupaj) , pa na sliki baje nič ne pokaže in zobarca mi hoče kljub temu narediti mostiček.Na moja vprašanja se pravzaprav ne zmeni preveč..
Me prav zanima, če je ta zobarca ista .. je na Kotnikovi? lp

Ne, ni na Kotnikovi…

Meni je ful ful žal, da si nisem dala celega mostička delat pri enem ornk samoplačniškem zobozdravniku. Dala bi 400-500 eurov več (300 eurov mi je zdaj krila zavarovalnica), ampak vsaj v redu bi bil narejen in predvsem bi ga že pol leta imela v ustih. Zdaj pa vprašanje, kaj bo iz tega… :(((

Ja, tako bom naredila jaz, ko bo čas. Mostiček na račun zavarovalnice sem zavrnila, ker tem zobarjem ne zaupam. Mostiček sem si dala prvič narediti v Zagrebu in je vrhunski.

Bi te lahko prosila za kontakt tega zobarja iz Zagreba, ki ti je delal mostiček? Lahko tudi na mail [email protected]. Hvala

Jaz imam nov mostiček od prejšnjega tedna in z njim same težave.
Zbrušeni zob me je že prej skelel in bolel,sem vprašala zobozdravnika in je rekel,da je to normalno,ker je pač zob zbrušen.
Zdaj je gor mostiček in zob me res ne skeli več,me pa še vedno boli,kar mi gre pošteno na živce.
Za višek vsega je moj zobar cel ljubi teden na dopustu,tako,da najboljše,da se založim s tabletami in čakam naslednji teden.
En tbl.vzamem zjutraj in en zvečer,na srečo vsaj pomaga.
Doplačala sem pa 980 E!

Bi te lahko prosila za kontakt tega zobarja iz Zagreba, ki ti je delal mostiček? Lahko tudi na mail [email protected]. Hvala[/quote]

Žal, mostiček imam že deset let in niti pod razno več nimam kontakta. Pobrskaj malo, sigurno se na netu najdejo priporočila. So pa cene tam nižje, oprema pa vrhunska. Stoj in glej. In se res potrudijo za pacienta, ne pa ti naši, ki pričakujejo najmanj klanjanje, ker te blagovolijo sprejeti. Iz naših krajev mnogi hodijo k zobarju čez mejo in vsi pohvalijo.

V Besnici je zelo dober dr. Slavec. Imam mosticek ze 10 let brez problemov.

Zdravo Smolka

naj ti povem, da je normalno, da te zob skeli in boli, če je nepokrit oz. ni varovan s provizorijem, v času, ko čakaš na izdelavo mostička. To da skeli, bi moralo takoj prenehati, ko ti natakne mostiček, razbolelost pa lahko traja dlje časa da se umiri. V tvojem primeru se to sigurno ne bo zgodilo, ker praviš, da je mostiček tudi previsok, ali druga možnost je, da je zob tako razboljen, da imaš občutek da je previsok. Seveda pa obstaja tudi možnost, da je kaj narobe s zobom, čeprav ne verjamem, če je slika OK, edino k mi pride na pamet je da je zob preveč blizu živca obrušen, in se lahko zgodi, da ga je treba omrtvičiti.
Naj ti še povem, če imaš porcelanast mostiček, kar predvidevam pri višini tvojega doplačila, potem obstaja možnost, da se po korekciji višene mostiček, mostiček vrne nazaj v zobotehničnbi laboratorij in se ga da še v eno peko, pa se kompletna površina zaglazira.Potem ni nobenega občutka hrapavosti, kakor ga ti opisuješ, ampak deluje kot nov.
Sicer je pa tako, da ti ne sme brez tvojega dovoljenja zacementirati mostiček in tudi tvoja pravica je zavračati mostiček, neglede na to da si že plačala. Pač povej, kaj te moti, vse se da popraviti. Če ne drugače je treba narediti novega.
Pa naj povem, da tu koncesjonarji niso nič slabši kot samoplačniški stomatologi, je le odvisno od stomatologa in zobotehnika, ki ga ima, kaj boš dobila v usta. Tko da tisto o Zagrebu verjemi, da najdeš še neštetokrat v Sloveniji. Le vedeti je treba kam se obrniti.

A ja pa nisem zobozdarvnik, le tehnik

Alex, hvala za vse te informacije!

Pozdravljena oba. Smolka in g. Aleks
Vidim, da že dolgo ni bilo debate na temo “mostiček”
Naj povem, da sem ga dobila prejšnji teden. Pri privat zobozdravniku, samoplačniško 240 Eur za zob (dobila sem 4, ker sta mi dva manjkala). Porcelan.
Tudi mene je bolel, ko mi ga je zbrusil, a mu nisem upala nič kaj ugovarjati, saj je sam dejal, da bo občutljiv, dokler ga ne bo oblekel z mostičkom. Trpela sem en teden, zdaj, ko pa imam mostiček pritrjen, je drug problem. Ob vsaki trdi hrani me zaboli in ne morem gristi hrane. Jutri grem nazaj in vidim, da bom mogla kar malo zakomplicirati zadevo, a strah me je, kako bo to spet bolelo, če bo ta mostiček jemal dol, potem, kaj bom dobila spet gor,…. blablabla.
Tudi jaz imam že izkušnje z dvema mostičkoma in ni bilo nikakršnih težav.
Hotela sem vprašati za nasvet, a sem ga že dobila pri g. Aleksu.
Hvala in pozdrav še enkrat obema.

[img]http://www.vitalium.si/uploads/podobe/keramicen-mosticek-zobje.jpg[/img]

To je keramicen mosticek, ce je celi beli?

Pozdravljeni, g.Alex po odgovorih opazam, da se kar dosti spoznate na mosticke. Pa bi imela vprasanje za vas. Imam 6 zg. zobov preoblecenih s cirkoniji med tem je en manjkajoci clen -dvojka. Zanima me ce so zobje ze zacementirani ali se jih da se potegniti dol? Namrec pri namescanju se je zgodila nesreca in mi je odlomil mali del enega izmed teh zobov. Sedaj bo potrebno popraviti. Kako se bo to lahko izvedlo? Koliko dolgo so spodnji zobje obcutljivi (hladno-mrzlo)?? Dva tedna je bilo ok, sedaj pa je postal en izmed zobov obcutljiv na pritisk? Je mozno da je prisel zrak vmes in so se nabrale bakterije spodaj da zdaj zob boli? Ampak verjetno se to nebi zgodilo pri zacementiranih zobeh? Je mozno da so zobje samo zacasno zalepljeni? Zanima me pa tudi to, ali se ta cirkonij lahki ponovno pretopi in izdela se enkrat mosticek al je vse skupaj za smeti?
Upam da mi boste znali kaj odgovoriti. Lp

Zdravo zanima me a je kdo pozru mosticek? Kaj v tem primeru!?!?! Hvala za odgovor lp

Ja pregleduj blato ne, kaj češ drugega…

Pred letom dni sem bila na slikanju zob na osnovi katerega sem dobila  protetični načrt za popravilo zob, ki naj bi mi jih krila zavarovalnica, ker sem v bistvu nanje čakala dve leti in  končno prišla na vrsto. Vmes se je zamenjala zobozdravnica in začele so se nočne more. Tista prva sploh ni predvidela toliko zob za popravit, medtem ko je ta druga na isti sliki izpred pol leta videla paradontozo in mi  izpulila šest zgornjih zob. Ker se jim verjela, da je to potrebno in da se jih ne da pozdravit sem se s tem žal strinjala. Ampak to so bili zobje s katerimi ni bilo nobenih težav ter mi jih tako tudi prva zobozdravnica  ni predvidela za puljenje. Ob samem puljenju  zobje  imeli tako močne in zdrave korenine, da jih je komaj izpulila. Nato sem dobila celoten zgornji kovinski mostiček, ki sem ga takoj reklamirala, saj mi ne sega točno do dlesni, ugriz z njim je slab, zraven tega pa me občasno tako skeli kovina v ustih, da bi si mostiček najraje izpulila. Dobila sem napotnico za testiranje kovin oz. alergije v ustih na katero  pa moram zelo dolgo čakati. Prav tako je bilo rečeno, da je to normalno, ker sem pač dala v usta najcenejši material, ki ga mimogrede pošteno krije zavarovalnilca. Imam tudi amalgamske plombe, ki verjetno pripomorejo k poslabšanju situacije. Zanima me, če je kdo imel podobne težave in so jih morda porcelanasti mostički rešili ter navsezadnje, kje spet dobit zaupanje v protetika oz. zobozdravnika in kolikšna je cena porcelanastega mostička?

 

New Report

Close