Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca nočno potenje

nočno potenje

Spoštovani

že nekaj časa se občasno (ne vsak dan) ponoči zbudim poten, predvsem po hrbtu in vratu čutim mokro kožo, nisem pa preznojen. Potem običajno normalno zaspim in se zjutraj suh zbudim. Če spim čez dan, se ne potim. Imam vprašanje, kdaj je treba postati pozoren na nočno potenje, ali to pomeni da se celo noč potiš, brez prestanka? Nočno potenje, bi lahko pomenilo tudi katero resnejšo bolezen. Bližam se 40-im letom.

Lep dan želim
L.

Nočno potenje je lahko tudi le od predebelega “kovtra”, majhne spalnice, kjer z dihanjem preko noči naredimo vlažen zrak…. To je zelo slab pokazatelj kakšne bolezni že zaradi pogostosti. Kadar gre za bolezen, je to lahko le delec celotne zgodbe, malo verjetno pa, da je to edini znak neke bolezni.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
kako lepo da sem zasledila ole temo, jest imam enak problem in sicer; že cca 10 dni, se ponoči zbudim (no zudi me moj sinek) in sem potena (po vratu, hrbtu) ni to zelo očno potenje, bolj rahlo, ko pa se zjutraj zbudimpa sem suha. Prejšnji teden sem šla tudi na pregled k onkologu (pregled dimelj, vratu in prsi, pod pazdohu) zaradi bezgav, ker sem prebrala da je lahko nočno potenje pokazatelj za limfom, naredili so mtudi UZ vratu pa so bezgavke vse OK.
Kako pa je potenje ponoči, ko se poti zaradi raka?
Je pa res da se teh 10 dni vmes tudi čez dan malce spotim, pa mrzle roke imam, malce mi z nosu teče, pa par dni m je grlo bolelo. Če je viroza ok, če pa bi se rak delal, a menite da bi si še kri dala pregleda zaradi potenja, ker me zelo skrbi.
Hvala in lep podrav

Petra

nova
Uredništvo priporoča

Na koncu se boste potili že samo od skrbi. Potenje samo po sebi ni kaj prida uporaben znak za nič, poleg tega kar vas skrbi, je lahko vse od virusov, pretople odeje ali slabo prezračene ali zaprte spalnice…..
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Torej menite, da ne bi šlo za aki limfom ali levkemijo. Zdaj se tudi vsak dan tehtam če slučajno ne bi začela hujšat. A mogoče veste kakšno pa je potenje v primeru rakavega obolenja?
Pa tudi ne raumem da se večkrat o grem z sinekom na sprehodm prav tako potim. A je to normalno?
Hvala upam dane zamerite vendar me res skrbi.
Pozdravček

New Report

Close