Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek rubež premičnin kaj ti lahko zarubijo

rubež premičnin kaj ti lahko zarubijo

prosim povejte ali lahko vzamejo vse? dolg je čez dvatisoč evrov

Vzamejo pač premično stvar, ki je enake oz. višje vrednosti od vrednosti dolga. če je vrednost višja, se potem razlika vrne.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

stare TV in videorekorderja zihr ne

Vzamejo tisto, kar se jim zdi kaj vredno in za kar ocenjujejo, da bodo lahko prodali. Zagotovo bodo vzeli precej več stvari, kot pa je tvoj dolg, če jih bodo le dobili. Ker s temi rubežniki premičnin je tako, da ponavadi stvari zelo hitro prodajo naprej po precej nizki ceni, ponavadi kakšnim svojim znancem. Sicer menda formalno rabijo za prodajo prej zbrati tri ponudbe, a saj imajo dovolj znancev, da jim dostavijo tri nizke ponudbe in oni izberejo potem ‘najvišjo’. Ne računaj, da bo kaj dosti viška denarja zate ostalo.

Skratka, rubež premičnin je bolj kot ne rop in se nanj čakati ne splača. Rajši se poskusi dogovoriti za plačilo dolga.

In kaj, če vse skupaj, kar ti vzamejo, ne dosega vrednosti tvojega dolga? Če si dolžan recimo 2.000€, imaš pa v lasti pohištvo staro več kot 10 let, TV in komp recimo 5 let, pralni stroj 5 let in podobno. Torej, če ti zasežejo kompletno vse z oblačili vred, ne naberejo 2.000€. Kaj potem?

Mogoče te pa vprašajo, če si pripravljena za nematerialno odplačilo dolga.

tudi brez avta lahko vstaneš

nič od tega ne odnesejo (no, tist komp 5 let – vprašanje…)
zaključijo rubež in v zapisnik napišejo neuspešen rubež, pošljejo podjetju obračun rubeža, kar mora podjetje plačat, lahko večkrat pridejo za isto stvar, račune rubežnika plačuje podjetje,
vendar pazi, ker ko boš imela denar boš plačala ves dolg, vsak rubež z obrestmi vred, vsako poizvedbo o TRR, nepremičninah, delodajalcu,
navsezadnje greš v svojo škodo

večinoma dolžniki imajo avte, ampak pisani so na druge osebe, nikoli nismo šli tako daleč, da je rubežnik za ovinkom čakal dolžnika v tujem avtu, da ga preseneti in hop po njem…

seveda če je avto tvoj (sej ga tudi sosedu ne zaplenijo če je dolg tvoj – to se mi zdi logično:)…) kako pa je v primeru da ima dolg zakonec?… npr mož, avto pa je na ženo?

moji prijateljici so ga zaplenili – sicer ga je kasneje dobila nazaj…. pa vendar… ni bilo prijetno

ugovor tretjega al tretje osebe pa jajčanje na sodišču. pač rubežniki so barabe, bi kr vse pokradl kar vidjo pa če je to od tistga k so pršli rubit al pa ne. jim je že boljš, da bo še drug folk mal keša plačval zato k so se oni odločl odnest tist v kar so zapičl oči.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

tam kjer ni še vojska ne vzame…
ampak potem pa se vsedejo na račun…. vse kar dobiš, ti vzamejo oni, še celo v limit ti gredo…
in za 2000€ dolgabo zneslo 1000€ dodatnih stroškov samo z banko… in za rubežnika tam okoli 1500€… tako da je bolje plačati, kot pa čakati rubežnika.
probajte se dogovoriti, da rubežnik sploh ne prihaja, ker samo njegov prihod je treba plačat. Večkrat ko bo prišel, večji račun bo, torej, njemu je fino, da ta mesec nimate nič za vzet, ker bo rekel, “ok, zmenimo se tkole, zdej bo tko, kot da nisem prišel, do naslednjič pa zrihtajte, in povrnite dolg… če ne… bo joj!!” in pol bo šel in vi boste srečni, ker vas je “pustil” nato pa ko boste dobili račun, vas bo vrglo na rit! Kaj vse bo zaračunal…. sploh ti na pamet ne pade, kaj vse si oni zaračunajo! In pol nova ceremonija,se pritožiti na sodišče, čakati, in dolgi se samo nabirajo in nabirajo! Potem pa na koncu plačaš namesto 2000 kar 5000 ali 6000€. (za raznorazne storške nastale s tem postopkom)

ne rubi se-

postelj
hladilnikov
štedilnikov
oblek
strokovne literature

ostalo se rubi…tudi če ni dovolj za poplačilo se zarubi in se upnika poplača delno. Nato izvršitelj napiše, da ni več rubljivih predmetov….upnik poda pri sodišču in izvršitelju odlog za daljše časovno obdobje. Med tem si dolžnik na novo nabere premičnine in upnik zopet tja pošlje izvršitelja. Še prej pa naredi vse poizvedbe na ZZZS, KDD, TRR in GURS in če tukaj ni nič je ponavadi, tako kot sem napisala.

Če je rubež premičnin neuspešen, se ti lahko vsedejo na nepremičnino. Predlagam, da se dogovoriš za obročno odplačevanje dolga, ker tudi če jim boš odnesla 100 eur vsak mesec, ti ne bodo rubili.
Glede premičnin pa ti lahko rubijo čisto vse, kar se nahaja na naslovu, kjer si prijavljena, tudi če nič ni tvoje, pa tudi če ima tisti čigar stvar je, račun na svoje ime se zadeva rubi in se mu pojasni, da ima pač ugovor tretjega, kar pomeni, da bo svojo stvar oz. vrednost svoje stvari moral terjati od tistega nad katerim je bil izveden rubež.

Lp

Če je rubež premičnin neuspešen, se ti lahko vsedejo na nepremičnino. Predlagam, da se dogovoriš za obročno odplačevanje dolga, ker tudi če jim boš odnesla 100 eur vsak mesec, ti ne bodo rubili.
Glede premičnin pa ti lahko rubijo čisto vse, kar se nahaja na naslovu, kjer si prijavljena, tudi če nič ni tvoje, pa tudi če ima tisti čigar stvar je, račun na svoje ime se zadeva rubi in se mu pojasni, da ima pač ugovor tretjega, kar pomeni, da bo svojo stvar oz. vrednost svoje stvari moral terjati od tistega nad katerim je bil izveden rubež.

Lp[/quote]
to pa ni res,mi smo nekoc imeli najemnika,pa nam niso nic rubli,samo poslali smo dopisin popis izvrsitelju da je hisa in vse v hisi razen osebnih predmetov last tega in tega..
najemnik se je kasneje izselil,kaj se je zgodilo potem z njim ne vemo.
tudi stalno bivalisce je odjavil in se prijavil nekje drugje..

seveda lahko… če se skozi leta naberejo dolgovi,katerih nočeš plačati, ti rubijo stavnovanje, oz. nepremičnino. Seveda, halo, njih ne briga kaj, samo da je od tega pol denar! poznam primer, ko se je ljudem nabral dolg za 14000€ in so jim rubili stanovanje, poplačal vse stroške in jim višek vrnili, da so si lahko kupili drugo stanovanje.

Če je rubež premičnin neuspešen, se ti lahko vsedejo na nepremičnino. Predlagam, da se dogovoriš za obročno odplačevanje dolga, ker tudi če jim boš odnesla 100 eur vsak mesec, ti ne bodo rubili.
Glede premičnin pa ti lahko rubijo čisto vse, kar se nahaja na naslovu, kjer si prijavljena, tudi če nič ni tvoje, pa tudi če ima tisti čigar stvar je, račun na svoje ime se zadeva rubi in se mu pojasni, da ima pač ugovor tretjega, kar pomeni, da bo svojo stvar oz. vrednost svoje stvari moral terjati od tistega nad katerim je bil izveden rubež.

Lp[/quote]
to pa ni res,mi smo nekoc imeli najemnika,pa nam niso nic rubli,samo poslali smo dopisin popis izvrsitelju da je hisa in vse v hisi razen osebnih predmetov last tega in tega..
najemnik se je kasneje izselil,kaj se je zgodilo potem z njim ne vemo.
tudi stalno bivalisce je odjavil in se prijavil nekje drugje..[/quote]

Nekoč ja, nekoč, zdaj je drugače.

No pa da ti še prilepim določbo zakona, da se ne bova jajčkali katera ima prav:

PRAVILNIK o opravljanju službe izvršitelja

80. člen

Če pri opravi rubeža dolžnik zatrjuje, da stvari, ki so pri njem niso njegove ali, da so to neodtuljive stvari ali, če druge osebe zatrjujejo na teh stvareh pravice (lastninska, posest, zastavne, prednostne itd.) ali, če so taki zahtevki teh oseb na zunaj vidni, izvršitelj v takih primerih ne sme opustiti oprave rubeža, kolikor ni drugih zarubljenih stvari enake vrste, ki bi zadoščale za poplačilo upnika skupaj z izvršilnimi stroški.

Izvršitelj mora osebe, ki ovirajo rubež zaradi navedb iz prejšnjega odstavka napotiti, da morajo svoje zahtevke uveljaviti pri sodišču.

Glede nepremičnine pa se ti lahko vsedejo samo v primeru, da si lastnik oz. solastnik in sicer glede na tvoj lastniški delež.

pozdravljeni

dobil sem pismo kjer pise davcna izvrsba itd… in pa poloznica za okoli 1500€..
ta strosek je nastal zaradni neplacane globe od policije..
kaj me caka? rubezniki?
se lahko se sedaj zaprosi za obrocno odplacevanje ali je za to prepozno?

hvala

lp

zanima me če lahko rubež odpelje premičnino ki je last moje mame in imam račun da je stvar njena.ona pa pri tem ni navzoča in ne živi na istem naslovu kot jas.

mene pa zanima ali lahko rubežniki hodijo po celi hiši če imaš v hiši samo sobo v najemu???oz. ali lahko rubijo samo v moji sobi(imamo najemno pogodbo) ali lahko rubijo po celi hiši,ki sploh ni moja???hvala za hiter odgovor, ker mojega najemika skrbi,da ne bi kaj njemu odnesli!!!

Rubljena stvar je lahko tudi nižje vrednosti; da se dolg vsaj delno poplača…

jaz komi čakam da pride v državi do kakšne pizdarije pol pa užgi mašinca po rubežnikih in njihovih familijah pa še kakšna familija se bo našla

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Iščem informacije, ki bi upala da bi mi vi lahko kako pomagali. Imam fanta ki se mu bo pri njemu doma isto zgodilo, prišlo je že obvestilo, da bodo prišli rubit zaradi očetovih dolgov. Oče in mati živita skupaj vendar nista poročena (ali je to sploh pomembno)? Edino kar imata v lasti in je napisano tudi na njega je hiša v kateri živi vse ostalo pohištvo, elektronika in avto je njeno. Ali je možno da ona ostane brez vsega zaradi njegovih neplačanih računov? Ali se da nekako preprečiti da ne rubijo njenih stvari?? Oče drugače v hiši nima nič vrednega.

Prosim za pomoč!!

Zahvaljujem se vam za nadaljnje odgovore.

New Report

Close