Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Previjalna miza – must ali luksuz?

Previjalna miza – must ali luksuz?

Itak, da imam polno glavo vsega, nič izkušenj in premalo prostora, ampak nekako se bo treba organizirati. Torej, je previjalna miza nujna ali se da normalno preživet tudi recimo z “nastavkom” na pralnem stroju? In če že, jo je smiselno imeti v sobi (kjer ni vode)? Pri nas v kopalnici absolutno ni prostora zanjo…

Pa še to, od kdaj je fajn, da ima otrok svojo sobico?

Jaz imam dvojčici. Imamo 2-sobno stanovanje in zato tudi ni viška prostora. Mi nismo imeli previjalne mize, ampak samo nastavek na pralnem stroju v mini kopalnici. Sem ugotovila, da je bolje tako, ker je bilo vse pri roki – voda, pripomočki,…

Moji punčki sta dobili svojo sobico (najino bivšo spalnico) malo pred 3. rojstnim dnem. Takrat smo začeli uporabljati pograd in me je bilo malo strah, da ne bi tista, ki je bila zgoraj padla kdaj iz postelje. Do sedaj še ni, je pa nekje po pol leta padla punčka iz spodnje postelje kljub varovalni ograjici (se je nekako zmuznila mimo v spanju), ampak na srečo ni bilo hujšega.

Previjalna miza je luksuz, ki po mojem mnenju ničemur ne služi. Jaz sem prvega previjala na pralnem stroju, kamor sem položila na mero odrezano desko in gor podlogo. Umivalnik je zraven. Tako sem ga vedno, ko sem ga previjala umila, prav tako tudi roke, preden sem zapustila kopalnico. Če nimaš umivalnika tam kjer ga previjaš ga moraš odložit, in si posebej hodit umivat roke. Kopalnica se tudi pri kopanju hitreje segreje in o kopanju ga lahko še na toplem oblečeš. Ne znam si predstavljati, da bi ga iz kopalnice nesla v sobo na previjalno mizo nagega in zavitega v mokro brisačo. Tadi se mi nekako ne zdi, da drek spada v sobo.
Glede spanja v svoji sobi je pa tako, d je to odvisno od tebe. Nekateri jih dajo že takoj. Najin je šel spat v svojo sobo pri 2.5 letih, ker sva se do dveh let dojila in se mi ljubilo parkrat na noč vstajat in hodit v drugi prostor.Razvajena pač…..
Zdaj, ki pričakujem drugega bom delala enako, razen, če bi se preselili.Bom stavri uredila primerno novim prostorom.

Kupila sem tisto mehko podlogo za previjanje in jo dala na računalniško mizico, ki je nismo uporabljali, prav fajn je prišlo, spodaj sem lepo plenice zložila, pa še prostor sem imela zraven na mizi za robčke in podobno. Važno, da je toplo in mehko. Vodo si lahko prineseš tudi v drugi posodici, kot jaz.

Sem že babica, ampak ti nekaj povem. Svoja otroka sem previjala na kuhinjski mizi (seveda primerno obloženi), na postelji, na kavču, pa sta zrasla v normalna otroka.
Daj, začni uporabljat zdravo pamet, ker jo boš v bodoče kar pogosto rabila.
Pa brez zamere.

Nujna ni, če pa maš viška placa jo je fajn met. Jaz sem jo pri prvi imela, pa cunje spodaj, pri drugi pa samo podlogo za na posteljo oziroma pralni stroj. Tko, da da se preživet tud brez. Glede spanja sta pa moji dve scrkljivki in bi najraje spali kar pri nama, to glede spanja boš dobila en kup različnih odgovorov, pri enih dajo otroke takoj v svojo sobo, pa mamice ponoči hodijo tja dojit, drugje pri šestih mesecih, drugje kasneje. Nekega univerzalnega recepta kdaj ni, fajn pa je, da jo ima do šole. Evo.

Tudi mi nismo imeli previjalne mize. V svojo sobo smo jo dali, ko smo se preselili v večje stanovanje pri dobrem letu. Kar se tiče hranjenja, ni bilo problemov. Od 2.meseca je spala celo noč.

Mi imamo previjalno mizo (smo jo dobili) in ni nujno potrebna. Uporabljala sem jo le 3 mesece, nato sem raje previjala na postelji ali kavču. Še najboljša varianta se mi zdi, da podlogo postaviš na pralni stroj, je najbolj praktično. Jaz te možnosti nimam, ker imam na pralnem stroju sušilca.

Zares je v kopalnici na pralnem stroju super rešitev, ker kopalnico hitro ogreješ, imaš vse pri roki in tudi, ko boste dojenčka kopali, ga boste iz banjice kar v kopalnici oblekli na previjalni.

Raje porabi denar za kaj drugega.

tole pa podpišem

Jaz sem si sicer previjalno sposodila, ampak je bila v uporabi samo kakšen teden. Imela sem jo v sobi in sem morala vodo za kopanje nositi iz kopalnice. Kmalu sem ugotovila, da je precej lažje, če vse skupaj opravim v kopalnici. Na pralni stroj sem dala podlogo za previjanje in dokler sta bila v plenicah smo to furali. Pa še neprimerno manj me je bolel križ ob previjanju na pralnem stroju.

triglavčica dva sončka pod Triglavom sta nam polepšala življenje 25.02.2006

Doma nimam previjalne. Na pralnem stroju imam podlogo na deski s stranico, ki prepreči, da se ti otrok dol ne skotali. Sem dala naredit po meri, je poceni in funkcionalno. Super je, ker imaš dovolj vode pri roki, lahko si med previjanjem umiješ roke, če kakšen kakec ponesreči primeš, otroka jaz včasih, če se pokaka v plenico kar pod pipo v umivalniku umijem. Ker pa imamo zelo majhno kopalnico, imam tam za malega samo plenice in opremo za umivanje. Obleke, brisače so pa v njegovi sobi.
Na vikendu je moja navdušena mama kupila previjalno. Prvič smo jo postavili v dnevni prostor, ker je bil najtoplejši. pa vodo v posodici in je še kar šlo. Naslednjič smo isto furali v njegovi sobici, odkar ga dajem na kahlo, pa to ne gre več. Tako da sem sedaj kar opustila previjalno tudi na vikendu in dala previjalno podlogo na pralni stroj. Tako da imam dovolj vode pri roki, če plenica pade obrnjena na tla, ne pade na tepih…. Meni se zdi to najboljše (najbolj udobno).
Sem pa spremenila mnjenje glede banjice za dojenčka. Pred porodom se mi je zdela odveč in sem sklenila otročka kopati kar v škafu za perilo. Je čisto ok, ampak banjica je pa precej boljša. Moja mama je za na vikend kupila eno preprosto z gumo na dnu in je fajn, mislim, da se porabi tudi manj vode in otrok je bolj stabilen v njej.

Res hvala lepa za tale odgovor. Mogoče sta otroka normalna, za mamo pa nisem tako zelo prepričana (če lahko sklepam in sodim o tem na podlagi ene izjave – kot to delate vi). Pa brez zamere.

Ostale punce pa – najlepša hvala!

Enako. Za moje pojme ena od fint, kako od staršev, kis o čist nori na svoje “sonce”, spuliti čimveč denarja. V isto kategorijo spadajo kengurujčki, razni ulala koši, baby gymi ipd Saj je fensi, sploh za videt, ja pa vse uporabno 2 mes max, potem se ti pa valja, pa tudi lep kup denarja stane.

Vse je čist odvisno, kako imate v stanovanju. Midva nimava prostora v kopalnici, zato sem kupila previjalno oziroma komodo. Sploh nisem razmišljala o tem, da bi podlogo selila po stanovanje, enkrat na postelji, enkrat na kavču. Svojo sobo pa bo dete dobilo, ko bo preraslo zibko. Kar pomeni nekje okoli 6. meseca, saj v spalnici ni prostora za otroško posteljo.

Kot pravim, vse je odvisno od tega, koliko imate placa v stanovanju.

Kupuj sproti, ko se pokaže potreba, pa še ta naj bo po možnosti res nujna. Tako ali tako je vse na zalogi in imajo povsod. Zelo veliko pripomočkov je pa dobesedno metanje denarja proč.
Mi smo imeli veliko kopalnico, previjalna je bila pa vseeno kar na pralnem stroju. V Ikei imajo zložljivo previjalno mizo, ki jo lahko montiraš tudi recimo nad WC školjo, če je res kriza s prostorom.
Pralni stroj je bil vsaj zame tudi idealno visok zaradi hrbta.

Jaz sem imela previjalno iz Ikeje. Tista ki se pritrdi na zid in se odpre. Imamo jo nad pralnim strojem v kopalnici. Ne predstavljam si imet previjalne v sobi, ampak kakor se navadiš. Previjanje na postelji, na kavču… ni ravno fajn, ja za včasih že ko si kje na obisku, za vsakodnevno pa se mi zdi da preveč trpi hrbet, ker se moraš nizko sklanjat. Pa spomnim se da sta se oba otroka večkrat polulala ko smo jih previjali, včasih celo pokakala in dokler je otrok res mali je drekec tekoč. Vem da mi je enkrat neslo na drug konc kopalnice, tako da smo zamenjali vse ščetke 🙂

Svoja soba: Jaz sem dobila svojo sobo, no delila sem jo z bratom, pri 18ih. Prej smo živeli v enosobnem stanovanju in smo vsi spali v eni sobi. Moja dva sta šla v svojo sobo (ker je prostor dopuščal), ko sem jih nehala ponoči dojit, se pravi okoli 8meseca.

veliko sreče in veselo nosečnost 🙂

Jaz sem jo pa imela za oba…

Bila pa je kupljena zato, ker je večfunkcijska:
1) ko je zgornja ploskev raztegnjena, služi kot previjalna, spodaj so še trije predali in polica
2) ko “zložiš” zgornjo ploskov, dobiš predalnik z dvema policama in odlično služi še naprej kot sestavni del otroške sobe (notri sedaj ni več plenic, temveč spodnje perilo innogavice, na policah pa stereo in knjige).

Aja, kupljena v Ikei 🙂

Zato sem jo vzela…

mi imamo doma narjeeno previjalno mizo nad pralnim strojem. po sistemu kto bi pralni stroj stal v omari, le da je okorg dovolj prostora za kroženje zraka. čez pa podlogo za previjalno mizo.

po moje je v koplanici najbrž tudi najtopleje, ko gre za umivanje dojenčka, tako da se mi ta prostor zdi edino primeren

na študijski mega mizi sem imela podlogo za previjanje in to je bilo to. Nobene previjalne mize.
Previjanja na kavču itn pa raje ne prakticiraj, ti bo križ trpel…

lp in srečno!

New Report

Close