Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek birma- čudno, če je boter kar oče?

birma- čudno, če je boter kar oče?

Je čudno, če je birmanski boter kar oče birmanca? Pozna kdo tak primer? Recimo, da ni nobenega drugega primernega za botra.

In zakaj bi bilo to čudno? Meni je čisto OK kdorkoli že je!

Ne, ni čudno. Moja sestra si ga je sama izbrala za botra. dobra izbira. poznam še več primerov, ko so bili starši botri – običajno je to tam, kjer so zdravo povezani in zakrament jemljejo resno.

meni je bila mami…

Poznam kar nekaj primerov. Če se ne najde drug primeren, potem je pravzaprav lepo, da je najprimernejši prav oče.

nič ni čudnega
jaz sem bila birmska botra moji sestri, pa je le 3 leta mlajša od mene.
samo v takih primerih pač odpade preseravanje z darili 🙂

obema sestričnama pa so bili botri kar starši. ker sta šle skupaj k birmi, je bil eni boter oče, drugi pa mama.
So hoteli prosit mojo mamo, ker je bila že krstna botra, pa je bila ravno tisto leto celo leto kar bolna in je niso hoteli nadlegovati še s tem…

Dandanes, ko sorodstva niso več tako povezana in tudi precej manjša, je to edino pametno.

Meni je bil foter za birmanca… pa uro mi je kupo. Nič posebnega, še vedno sem živ.

---------------------------------------- Novi štajerski pregovor: Kjer je dim, tam je tudi radar

Jaz pa tega ne razumem. Kaj ni birmanski boter tisti, ki je bil boter otroku ob krstu?

In kaj ni dolznost in obveznost botra, da pomaga starsem ob njihovi dolznosti in obveznosti otroka duhovno voditi in vzgajati ter v primeru, da otrok ostane brez starsev, poskrbeti zanj vsaj v duhovnem smislu?

nam je bilo rečeno, da so starši lahko botri ampak, da niso v pomenu pravega botra.

Običajno je pri birmi drug boter kot pri krstu.

Ne.
Pri nas bo očitno tudi.
Ni druge možnosti.

Zakaj ne krstni boter?
ker vmes mine precej let in veliko ljudi se odtuji.
Zako sem se jaz odtujila s svojo krstno botro.

Žal se je tudi sin od svoje krstne botre.
Obakrat je bila posredi ločitev.

Lp

Spet ne razumem.
Ali se za krstnega botra ne izberes odgovornega in zrelega cloveka, ki mu zaupas in za katerega ves, da bo celo zivljenje ob tebi in tvojih otrocih? Kako se potem lahko odtujis, pa cetudi se 100x locis?

Spet ne razumem.
Ali se za krstnega botra ne izberes odgovornega in zrelega cloveka, ki mu zaupas in za katerega ves, da bo celo zivljenje ob tebi in tvojih otrocih? Kako se potem lahko odtujis, pa cetudi se 100x locis?[/quote]

Žal včasih ne moreš predvidevati kako bo teklo življenje.
Še zase ne morem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} garantirati, kako naj šele za koga drugega?

Pa recimo, da tudi za krstnega botra nimaš ravno neomejeno št. kandidatov. Torej izbereš med možnimi najboljšega. Upaš vsaj, ne?

Spet ne razumem.
Ali se za krstnega botra ne izberes odgovornega in zrelega cloveka, ki mu zaupas in za katerega ves, da bo celo zivljenje ob tebi in tvojih otrocih? Kako se potem lahko odtujis, pa cetudi se 100x locis?[/quote]

Žal včasih ne moreš predvidevati kako bo teklo življenje.
Še zase ne morem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} garantirati, kako naj šele za koga drugega?

Pa recimo, da tudi za krstnega botra nimaš ravno neomejeno št. kandidatov. Torej izbereš med možnimi najboljšega. Upaš vsaj, ne?[/quote]

Verjetno imas prav.
Kaj pa vem, meni osebno je biti nekomu boter zelo castno in ob izbiranju botra svojim otrokom mi je bilo pomembno, da ima izbrana oseba enak odnos do te funkcije.
Za prijateljico, ki je botra mojim otrokom in jaz njenim, vem, da se lahko zgodi nesteto stvari, da se lahko zameriva ena drugi do neskoncnosti, a do otrok bova vedno botri, ker nama to pac nekaj pomeni in ker spostujeva vero in spostujeva to funkcijo.
Mogoce samo v razmislek vsem, ki bodo v prihodnosti izbirali botre svojim otrokom…

Jaz sem bila botra kakšen mesec nazaj .Od 70 birmancej je bilo skoraj 20 katerim so bili starši botri.Meni to ni uredu ,ker menim da mora biti boter drugi ,da poskrbi v duševnem in koneckoncev materjalnem smislu za otroka ,če se staršem kaj naredi .Podobno razmišljam tudi o krstnem botu.

Ja, osnova botrstva je varovalka, da poskrbijo za otroka, če se staršem kaj zgodi. Zaradi tega se mi oče ne zdi primerna izbira


1. kako vezo ima neka krščanska funkcija z realnim življenjem? Cerkev je ločena od države in itak CSD določi, komu pripada skrbništvo, če se obema staršema kaj zgodi.
2. To v primeru birmanskega botra pa ponavadi tako ali tako ne pride več v upoštev, ampak v primeru krstnega botra.
Po birmi so otroci itak dovolj stari, da si lahko sami izberejo, h komu želijo, če sploh želijo h komu.

Evo, midva z možem sva bila lansko leto tudi botra. On je bil hčeri, jaz sinu, kupili smo računalnik, ker je ta star crknil, pa na eno fajn južno smo šli. Brez kompliciranja in nepotrebnih skrbi, kdo boter in kaj bo kupil.
Sva se pa prej pozanimala pri večih župnikih, pa ni noben nasprotoval

New Report

Close