Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija opatanol in atropin kapljice

opatanol in atropin kapljice

Spoštovana dr. Tanč,

Moj 4,5 letni sin mora zaradi alergije na pelode trav jemati kapljice Opatanol 2x na dan ( poleg Xyzalla redno in Avamysa po potrebi). Na pregledu za oči so odkrili, da slabše vidi, zato mu moramo sedaj dajati atropinske kapljice za širitev zenice do ponedeljka 2x dnevno. Pozabila sem vprašati zdravnico kako je s sočasnim jemanjem teh dveh vrst kapljic, zato sprašujem Vas. Zanima me tudi, kako dolgo mora prejemati kapljice Opatanol? Glede na to, da je alergičen na pelode trav, predvidevam, da dokler je trava nepokošena? Letos je prvič odreagiral s precej hudo alergijsko reakcijo, zato je bil hospitaliziran na Pediatrični kliniki, na kožne teste še čakamo, pa na izvide krvi, ki so mu jo odvzeli v času hospitalizacije, tudi.

Za Vaš odgovor se Vam najlepše zahvaljujem,

Ana

Do pregleda pri očesnem zdravniku Opatanol opustite, zaradi razširjenih zenic je tudi bolje, da ne bo na soncu te dni.
Če je otrok alergičen na zgodnje trave in pelode, bo kmalu bolje, če je alergičen tudi na pozne trave in pelode, bo potrebno zdraviti do konca poletja, žal.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana dr. Tanč,

Za Vaš ekspresen odgovor se Vam najlepše zahvaljujem!!!

Lepo Vas pozdravljam,
Ana

New Report

Close