Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dan Kuchen?

Dan Kuchen?

Včeraj smo dobili letak od Lesnine v pošti in naj bi bile Dan Kuchen kuhinje “noro” znižane. Pa ravno kuujem kuhinjo in so mi všeč te kuhinje. Malo sem brala na netu, zelo jih hvalijo, malo manj pa montaže in prodajalce. In malo me skrbi. Je kdo pred kratkim kupil to kuhinjo? Ste bili zadovoljni in kje ste kupili? Kdo vam je svetoval oz. pomagal pri izrisu? So se držali roka? Vse kar berem o njih je napisano že pred parimi leti, nihče pa ne piše kako je zdaj….

Jaz sem jo kupila v Novem mestu v salonu Dan Kuchen GM, pa sem drugače iz Ljubljane ampak sem slišala od prijateljev za ta Dan salon in sem šla pogledat k njim. Pri njih sem jo naročila dobila v roku, pripeljali in zmontirali v Ljubljani. Vse BP.
Kar se pa tiče teh njihovih akcij jih imajo pa vse trgovine po Sloveniji kjer prodajajo Dan Kuchen, ker to akcijo daje Dan ne pa Lesnina ali pa drug salon.

Jaz kupila nedavno, tudi v Lesnini, v Dravogradu, sem si naredila izlet, se je splačalo. Zelo prijazni, držali so se roka, vse b.p. Tudi takrat so imeli kao noro nizke cene, ampak to točno za tiste sestave, kot so bili v letaku, jaz pa seveda potrebovala kuhinjo po meri. Vendar imajo prav vendo neke akcije – vedno so določeni elementi v akciji, tako da ti potem prodajalec po možnosti vključi takega v izris tvoje kuhinje.
S kuhinjo sem zadovoljna, edino česar ne bi ponovila, so predali pod elementi.

nova
Uredništvo priporoča

A res?? Men se pa prav predali zdijo dobra stvar!. Zakaj se ti pa ne zdijo v redu in kateri model kuhinje imaš?

A namesto predalov bi sedaj raje imela omarice? Zakaj?

Meni so se tisti predali malce razšli, ko so zaprti, ni več ravna linija in se mi zdi, da gredo drobtine in prah tam vmes, p ako mokro brišem kuhinjo, vedno v kak rob od predala zadanem. Mi je bilo prej bolj všeč, ko sem imela spodaj eno ravno desko, pa amen.
Imam pa tam shranjene prazne plastične posode za shranjevanej živil, ki bi jih komot imela tudi v kakem drugem prostoru (nimamo prostorske stiske).

ne omarice, predali za posodo in krožnike so super izum. govorim o tistih predalih med elementi in tlemi, ki so praktično na tleh. predali med nogicami elementov. če se ne motim, tega slovenski dobavitelji še nimajo.

Svea že ima to možnost.

Tiste cene veljajo za tekoči meter, da ne bo pomote…kdo ti bo pa dal kuhno za tisočaka in še nekaj…??

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

ta nora znižanja imajo itak ves čas – enkrat ena zadeva kukr zastonj, drugič druga zadeva…. v glavnem, kar pa se tiče kuhinje, meni se ne zdi vredna svojega denarja: šlampasta dobava, šlampasta montaža, posebej zanič material za pult, vrata omar se krivijo, trajalo je 5 mesecev, da je bila kuhinja zmontirana, saj so 4x zaporedoma poslali napačne elemente in še veliko tega… saj pri vas verjetno ne bo tako, samo jaz sem bila hudo razočarana, ko sem povsod brala samo “super, super, super”, nihče ni imel nič slabega za povedati, ampak potem se je izkazalo, da zadeva ni vedno tako blazno super….

Jaz jo pa priporočam, zgleda, da je odvisno od tega, kje naročiš in kakšne imajo monterje. Pri meni so se držali roka dobave, monter je pripeljal kuhinjo na dogovorjeni dan in jo tudi zmontiral v nulo. Nimam čezenj niti ene pripombe. V vogalu, kjer je stik dveh pultov ne čutiš, če greš s prsti čez, kje prideta skupaj.

Ni to neka vrhunska kvaliteta, je pa solidna, srednji razred , imajo pa dober dizajn in rešitve. Prej sem imela čez 20 let marles kuhinjo in ni bila nič slabša, kar se tiče kvalitete. Zamenjala sem jo prav zaradi predalov in talnih predalov, pa bolj praktična je. Včasih, ko berem po forumih, kako vam kuhinje razpadajo se sprašujem, kaj z njimi delate. Moja tašča je kupila enako marlesko kot jaz. Po treh letih je bila čist demolirana. Predali so viseli, enako vrata omaric, pult je od drgnjenja izgubil barvo, ni da ni.

Če hošeš IN kuhinjo, bo treba odpreti mošnjiček vsaj za podvojeno ceno. Drugače pa je DK kuhinja za 20-30 let ob normalni uporabi.

Jaz sem jo kupovala avgusta v Lesnini na Brdu, prodal nam jo je Rok B. Lahko pohvalim vse od A – Ž, se pravi od načrtovanja, dobave in montaže. Vse je bilo izvedeno v roku, tudi reklamacije se hitro rešujejo. Reklamirali smo omarico nad pečico, saj se očitno zaradi vročine deformira.

Sem pa že pozabila kateri model imam (Amalvi ali Vivere), kombinacijo kapučino in sliva (slive ne priporočam, ker jo je težko kombinirati z ostalim pohištvom).

Ker smo bili finančno omejeni, smo našli kar nekaj dobrih (predvsem ugodnih) rešitev skupaj s prodajalcem, na primer: pod koritom smo vzeli le omarico in fronto brez vodil (v akciji je bila navadna omarica) in v drugi trgovini kupili koše za ločene odpadke z vodili oz. vsemi mehanizmi in nanje pritrdili fronto. Tudi omaro za vgradni hladilnik smo vzeli, ker je bila v akciji, saj smo hladilnik imeli samostoječ. Iz omare za hladilnik smo naredili shrambno omaro – kupili smo le blumova vodila in police za v omaro.

Imamo pa zgoraj dva dvojna dolga elementa (polovica je steklo, polovica fronte), vsak po 120 cm, spodnji elementi so dolgi 360, na drugi steni imamo visoke elemente, dolgi so 120 cm. Leseni del omar nas je prišel 3.800 eur, nekaj malega še tiste police za shrambno omaro ter 170 eur koš oz. mehanizem za odpadke.

Imam Dan Kuchen že 6 leto in je kot nova. Brez pripomb. Ker se selimo, bomo kuhinjo pustili kupcu, ki je zelooooooooo navdušen nad kuhinjo, mi pa bomo naročili novo Danovo kuhinjo. Meni so fantastična vodila in predali. Kdor pravi, da se Svea da primerjat z Danom, je to tolažba. Je dober približek, še zdaleč pa ni Dan. Imamo obe kuhinji, Svejina je stara samo 2 leti (na drugi lokaciji) je sicer super, nič ne rečem, samo so detajli, ki še niso dovršeni. Ni to to. Tako, da zdaj kupujemo ponovno Dan.

Pri montaži ni bilo nobenega problema vse je bilo b.p.

lp mami

New Report

Close