Najdi forum

Bolečine ledvenem delu hrbtenice

Dalj časa imam bolečine v ledvenem delu hrbtenice. Bila sem na slikanju: znaki incipientne spondioartroze LH, nekoliko bolj izražno od L III do L V, drugo slikanje: degenerativne spremembe torakolumbalnega prehoda z zoženjem i.v. prosotorov, predvsem nivoja L2 L3, ter L5/S1, lumbalna hrbtenica izravnana. Pojavljati so se mi začeli mravljinci v spodnji ustnici, če ležim na levem boku dobim mravljince v levo roko, zelo peče med sredincem in prstancem leve roke, če se hočem skloniti v desno stran, močno zaboli v desnem delu hrbtenice nad kolkom. Mravljince imam tudi po sprednjem delu leve noge, večkrat mi zategne oz. prime krč po celi notranji strani leve noge, tako, da jo moram hitro gibat, ker se mi zdi, da mi bo nogo utrgalo. Dvakrat sem imela že močno pekočo bolečino nad levim ušesom (namazala sem z zeliščnimi kapljicami T31 od Justa in legla – po pol ure je minilo. Vedno sem imela nizek krvni pritisk 65/110, kakšen mesec imam pa previsokega (100/160), čutim tudi pritisk v ušesih, vendar mi v ušesih ne zvoni. Zdravnica me je napotila k nevrologu, sama pa jemljem andol 100 in občasno aspirin direkt, ker se mi zdi, da me bo kap. Fiziater pravi, da imam ravno hrbtenico, da nima pravega loka. Ali se da s kakšnimi terapijami pomagati. Trenutno hodim na magnetoterapijo, IF, tru-trac, ročno masažo in na vaje v bazenu, ampak imam tako reakcijo, da me vse skupaj še bolj boli. Se da pomagati še s kakšnimi drugimi terapijami?

Mravljinčenje v ustnici in težave s pekočo bolečino nad ušesom verjetno niso povezani s hrbtenico, zato bi bilo te simptome verjetno najbolje najprej razjasniti pri nevrologu, morda bodo potrebne tudi dodatne preiskave, ki bo povedal kaj in kako dalje.
Določeni simptomi (npr bolečine v kolku) so povezani s spremembami v ledvenem delu hrbtenice in bi jih z manualno terapijo lahko odpravili, vendar vseeno prej svetujem obisk nevrologa.

Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close