Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek opravičilo za šolo

opravičilo za šolo

Sem mama prvošolčka in moram prvič napisati opravičilo, ker je zbolel.

Mi lahko pomagate kako se napiše opravičilo,
-kaj napisati,
-se napiše na roke ali lahko na računalnik

Obstajajo na internetu kje kakšni vzorci?

Hvala za pomoč.

Sicer ne poznam zdajjšnih pravil, ker imam že odrasle otroke. Sama bi najprej poklicala v šolo in sporočila,da je otrok zbolel ter da pričakujem, da bo odsoten nekaj dni. Ko otrok ozdravi, pa napiši opravičilo, da je bil otrok v domači oskrbi zaradi bolezni od tega do tega dne. Razen če zdravnik kaj napiše.

pa dobro, kaj je res tako težko napisat na list papirja

Spoštovani,

Moj zlati sine petrček je bil od 31.2. do 15.4. bolan in ga zato ni bilo v šolo.

Nepismena mamica.

Jaz sem napisala kar ne bel list.

Dne ….. do ……., ……… (ime otroka) ni bilo v šoli zaradi……. Hkrati pa ves lepo prosim če jo lahko ta teden opavičite telovadbe.

Lep pozdrav

moj priimek in ime

Hčerka je imela poslabšanje astme in je bila cel teden doma, pediater pa je priporočil da naj ne telovadi še naslednji teden.

Moj prvošolček ima beležko v katero se napišejo vsa sporočila, obvestila… učiteljev in staršev. Pri vas nimajo beležk?

jaz vedno samo tako:

Prosim, da moji hčeri xx opravičite izostanek od pouka dne xxx (oz. od . do.).
Lep pozdrav

xyz

nikoli ne pišem razloga zakaj ga ni bilo v šolo. ta podatek ni potreben (ok. če bi imela uši, norice, poj bi že povedala, ampak samo ustno)
Včasih ni prijetno razglabljati o osebnih oz. zdravstvenih težavah otroka.

Tudi naši imajo beležke, ki jih izda šola.

Tega je polno na netu, sploh v učbenikih za slovenščino.
Po pravilih je vzrok izostanka treba navesti (zaradi bolezni).

Opravičilo tukaj navedi datum

Prosim, da mojemu sinu ……………….. opravičite izostanek od pouka dne, 15.1. do 18.1.2010.
Imel je vročino, lažji prehlad, zdaj se je pozdravil in prihaja nazaj v šolo.

Hvala za razumevanje in želim vam lep dan.

tukaj pa tvoj podpis

Ideja o beležki za razna obvestila se mi zdi super, sem že slišala za njo.Ne nimamo.
Me pa zanima, ste jo dobili takoj prve dni oz. kje ste jo kupili?

Kar se tiče moje nepismenosti, ja mogoče sem pa res nepismena in še ful butasta, da ne znam napisati enega ubogega opravičila.!!!!!!

NE, daleč od tega, samo prosim za pomoč, saj temu je ta forum namenjen, da si pomagamo, mar ne, spoštovana “neverjetno”.
Veliko tem je “neverjetnih”, butastih, ponavljajo se 1000x, pa se vedno najde kdo, ki prijazno odgovori.

Zato gospa “neverjetno” – obstaja na internetu obrazec za opravičilo?
Najlepša hvala za prijazno pomoč!


hahahah…zdaj se je pozdravil in prihaja nazaj v šolo…..ooooo fak da res takole napišeš!! Sej te pobere od smeha…hahahahah

Mi napišemo takole:

Prosim, da mojemu sinu ……………….. opravičite izostanek od pouka dne, 15.1. do 18.1.2010, zaradi visoke vročine in prehlada.

Hvala za razumevanje in lep dan.

Moja mama je imela samo osnovno šolo, pa je uspela napisati vsa opravičila zame. Brez slovničnih napak in brez interneta in brez petnajstčlanskega gremija, ki bi odobril obvestilo. Me zanima, kateri faks imaš končan, da si lahko tako funkcionalno nepismena.

Mogoče je pa tvoja mama tudi koga vprašala…
Ne bit tok zajedljive punce. Saj je samo vprašala kaj je sedaj običajno, pisati na roke ali na računalnik. Kot se je izkazalo imajo nekateri za to posebne beležke in teh v mojih časih pred 20 leti ni bilo.
Ene ste pa res sitne! Polna luna!

In zakaj mame pišete: opravičite mojemu sinu …? Povsem dovolj, če napišete: opravičite sin. Vzrok je smiselno navesti, ni pa potrebno pojasnjevati, za katero bolezen je šlo.

Meni je zelo všeč, da imajo beležko. Smo iz bližnje okolice Lj, šola je podružnična in v beležki je opisana šola, okolica, šolski koledar s prireditvami, ki so znane za leto vnaprej, z označbo prostih dni oz. počitnic… učitelji vanjo lepijo obvestila ali jih napišejo na določeno mesto (starši se potem še spodaj podpišemo), starši pa imamo na nekaj straneh tudi prostor za opravičila, kjer je tekst že napisan, samo napisati je treba datum izostanka in vzrok npr. “zaradi bolezni”. Te beležke so dobili v šoli.

Mi imamo beležko, vendar za prvošolčke zadostuje, da takrat, ko ga pripelješ v šolo (ker ga itak moraš) učiteljici poveš, da je bil bolan.

Zadeva: opravičilo odsotnosti

Spoštovana ga. ……….(priimek učiteljice)!

Obveščam vas, da je …….. (ime in priimek otroka) v času od …. do…….bil/a odsoten zaradi bolezni.

Hvala za razumevanje!

Lep pozdrav
….. (tvoje ime in priimek)

(p.s. ne sekiraj se zaradi napadov, take vehementne in vsepoznavajoče dame niso vredne slabe volje)

Spoštovani!

Vljudno prosim, da sinu XXX YYY opravčite izostanek od pouka v petek, x. x. xxxx.
Imel je povišano telesno temperaturo.

Hvala za razumevanje!

XXX XXX

Ljubljana, x. x. xxxx
___________________________________________________________________
Človek ne more verjet, kako nepismeni ste. Niti enega opravičila zgoraj ne kopirajte, ker vsakemu nekaj manjka. Skopirajte si mojega in se ne smešite več.

Namesto spoštovani lahko napišete Spoštovana gospa učiteljica, spoštovana učiteljica … ali pa zgolj Opravičilo. Če je za “Spoštovani” vejica, nadaljujete z malo, če klicaj, pa z veliko začetnico.

Namesto “hvala za razumevanje” pa lahko npr. “H. za r. in lep pozdrav”/lep pozdrav/s spoštovanjem.

In uporabite polovico čistega, nezmečkanega lista formata A4, lahko date tudi v kuvertico, nikakor pa ne trgajte iz zvezka ali pišite na mini listek formata 10×10.
Kraj in datum lahko tudi zgoraj desno.

Vaš podpis je na desni strani, računalnik ga je sam dal na levo (XXX XXX).

Predvsem pa ni potrebno omenjati nobenih prehladov, vročin in podobnega. Zdostuje zaradi bolezni.

Mi smo pa šli h kaligrafu. Matr je lepo izgledalo. O fak , pomoč za opravičila za prvi razred potrebuje, pa sej ne moreš verjeti no. Kaj šele bomo brali v tretjem, kje naj kupim globus Slovenije in radirko za 3. razred.

Jaz ga vedno napišem na roke, nekako takole:

Spoštovani,
prosim, da opravičite izostanek od pouka (ime in priimek) od xx.xx.xx do xx.xx.xx zaradi bolezni. Hvala za razumevanje.

S spoštovanjem,

podpis

Opravičila pisana (tiskana) na računalnik otrokom še kako pridejo prav v višjih razredih ali v srednji šoli. Tudi opravičil v beležki oz. publikaciji, kjer so že formirana, ne uporabljam.

Tudi v tvojem opravičilu je napača. Nobody is perfect ;-)))))

Tudi v tvojem opravičilu je napača. Nobody is perfect ;-)))))[/quote]

Ja? Kje? Kot učiteljica upravičeno opravičim ure, če je kdo bolan 😉
P.S.: Ja, dovolj je le “zaradi bolezni”, seveda.

New Report

Close