Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Estetsko zobozdravstvo zobje – porcelan?

zobje – porcelan?

Zobje so polni plomb, zato mi bodo naredili prevleke.

Kdo se spozna na prevleke – navadne fasetirane na napotnico ali pa porcelan?
So tisti na napotnico res tako slabi oz. bolje rečeno neestetski? Se že na daleč vidi da so umetni?

Zobozdravnik mi seveda predlaga porcelan, da bi kaj sam tudi zaslužil, cena pa bo preko 3000 E!
Seveda je to ogromno, ampak če je res takšna razlika? Imam samo mnenje zobozdravnika.

kaj naj recem… moj ati ima navadne ze prek 20 let in so mu ok. Jaz sem si dala porcelan, ker so mi ocetovi zobje grdi, so zelo porumeneli, ampak glede kvalitete so ocitno ok.
to je moje laicno mnenje

Jaz imam spredaj 3 zobe iz porcelana in na levi strani 4 in 5…imam zelo lepo narejeno, da se sploh ne vidi, da so umetni, za 1 zob sem dala 150 eur v LJ. Svetujem ti, da stopiš vsaj do treh zobarjev in ne govori kaj ti je prejšnji zobar rekel, naj ti vsak od njih pove svoje mnenje, ceno in vse ostalo. Za zobe se je vredno potruditi, tudi, če je potrebno malce več denarja odšteti.

LP in srečno!

Pa še to sem pozabila, slabo narejeni umetni zobje so res grdi in se vidi že na daleč, da so umetni. Nekateri so prav debeli in preveč zaobljeni, kot krompirji :):). Ni ga čez lepe zobe in lep nasmeh.

Srečno!

grem po vrsti;

Stella, trajnostna doba katerih koli prevlek je 8 let, se pravi da jih je po tem času potrebno menjat, Tvoj oče naj gre čimprej do zobarja da bo dobil nove. Vprašanje kaj se dogaja pod prevlekami, možno, da bo vse za ven.

Drugače; ja te navadne prevleke so iz drugega materiala ala plastika. Barve niso tako lepe, ne da se jih tako lepo oblikovat, in zgornji (plastični del) se kaj rad odlušči in potem se ti lepo vidi kovina, ki je spodaj.

Glede porcelana, ja res je žal drag. samo ljudje božji, saj vam zobarji ne predlagajo porcelana samo zaradi svojega zaslužka. OK nekaj že imajo od tega, ampak sama primerjava med tema dvema materialoma je 100:1 .

pa še ena stvar mojččka; Ti boš te zobe dobila kako? Komplet samoplačniško, ali bo šlo nekaj na zavarovalnico? Se pravi, imaš 3000 € DOPLAČILA , ali je to polna cena, ki gre iz tvojega žepa?

Porcelanaste prednje zobe imam že natančno 21 let (vseskozi iste). Nikakor niso primerljivi z drugimi, res so pa cenovno dražji ampak ko sem jih kupovala jaz sem dala za en zob 1000 DM-torej je cena temu zelo padla. Ne oklevaj pridobi čim več cenovnih ponudb in se odloči za porcelan.

Ja, k protetiku sem šla z napotnico, ker je na koncesijo.

Ker mi bo zgoraj prevlekel 12 zob in spodaj 2 ali 3, je zračunal da bi to prišlo okgrog 3000E.
Ker zavarovalnaica ne krije porcelana, mislim, da je to plačilo iz moje denarnice.
Hudo veliko, a ne?
Sedaj ko berem odgovore me je pa kar strah navadnih “zavarovalniških” zob, če so res grdi, ampak toliko denarja, je pa res preveč!!!

Na te taslabe in (res grde) se čaka 2 – 3 leta. In ves ta čas plačuješ dodatno zavarovanje. Sedaj pa izračunaj koliko te ti zavarovalniški zobje stanejo. Nič ceneje.
In ja, res so neestetski in se že na daleč vidi, da so umetni. Da o kvaliteti niti ne govorim.
Računaj, da je en porcelanast zob okoli 250€, torej 3000€ za toliko zob niti ni tako drago. Sicer pa … saj ni nujno, da jih dobiš vse naenkrat. Jaz sem si dala le na enki, ostalo pa kasneje, ko bom pri denarju 🙂
Naj ti ne bo žal denarja za zobe. Jaz sem s svojimi super zadovoljna. V bistvu so vsi, ki imajo porcelanaste zelo zadovoljni. Zobje so kot naravni, lepi oz. še lepši. Ampak kljub temu ne izgledajo umetno.

Torej če greš samoplačniško, plačaš 3000 eur + še dodatno zavar.

Ali kako si ti razlagaš? Da takrat ne plačuješ dodat. zav?

Ali mogoče ve koliko časa se čaka na protetiko na stomatološki kliniki? na napotnico?

Sama grem rajši na kliniko kot zasebnikom, oni vedno preveč dajo v žep!!!
hvala

zavarovalnica ti plača navadne prevleke, ti pa doplačaš porcelan! Kolikšne so polne cene ne vem več(sem že malo ven iz faha), ampak zagotovo okoli 250 – 300 € navzgor.

In popolnoma zmotno razmišljanje, da te bodo zobje prišli ceneje v ZDju kot pri koncesionarju. No mogoče bo kak € manj, ampak je pa tudi dobro pomislit v smeri, da koncesionarji sodelulejo z privat tehniki, ki z tem materialom delajo dnevno!!!! IN ki so večji esteti in se tudi bolj trudijo, Sploh se jim gre za večje zadovoljstvo pacientov, ter seveda tudi za to, da če je zadovoljen pacient z njegovim delom bo tudi zobar in ta mu bo potem dal spet delo. V ZDju pa se večinoma dela iz navadnega materiala, tudi vrst keramike je več in verjemi, da ZD nabavlja najcenejšo.

Pojdi v Bosno in si tam daj narediti porcelanaste zobe!Veliko ceneje in kvalitetno

ja seveda potem pa svizec zavije čokolado oz, dela zobe :((((

No,mi to delamo v Makedoniji.Res.Mož je naredil 6 sprednjih zob(porcelan)ful lepi so in nihče ne opazi,da so umetni.Dal je pa 600 eur in narejeno je bilo v 14 dneh vse.Fajn dopust in lepi zobje.Še imam vizitko Dr. če rabiš.

Ker praviš. da si iz foha, še eno vprašanje: ja zdaj sem naročena pri koncesionarju, pa moram kljub temu čakati 1 leto, zato sem vprašala kako je v ZD oz. na stomatološki kliniki? Mogoče veš? oz. ali lahko zaupam privatniku tako kot javnemu zavodu?

Vsi zgoraj so priporočili absolutno porcelan. Ja, se strinjam.
Ampak jaz potrebujem vse zgornje prevleke, in 3000E je res preveč.

A so res zobje na napotnico tako grdi?Zdaj pričakujem veliko, da bom imela potem res lepe zobe, da ne bom potem razočarana in ne bom upala odpreti ust?
Je kdo tukaj , ki si je dal narediti navadne zobe in kako je zadovoljen z izgledom in uporabo?

lp

Pozdravljeni,ravno danes sem bil pri mojmu zobozdravniku,delal mi bo mostiček spredaj šest zob.Prve tri levo in desno se pravi štiri prevleke in dva zoba (obe dvojke) izračunal mi je 480eur.Ni kej premišljevat! l.p.

Zdravo,
ravno se ukvarjam z zobozdravnikom in tehniko glede mostička in lahko svetujem iz lastnih izkušenj, da je bolje dati malo več denarja in imeti zobe, ne pa konjske zobe.
Plastični so debeli ( kot bi ti nalepil zadaj nek material za boljšo trdnost), niso prave barve v glavnem slab občutek, ki se ga težko navadiš.
Zdaj sem prosila še za porcelanast mostiček in je bisvena razlika v debelini, barvi in videzu nasploh.
lp

JA DECEMOBRA SEM MEL GROMOLOM ITD ZOBJE SO MI SLI PO VRSTI V MALORO KADAR SEM SEL K ZOBARJU KARKOLI JE DELU RES SAME BOLECINE AVC IN SPET AVC NA KONCU SM ZE ČIST OBUPU NATO MI JE PRIJATEL KI JE BIL PREC CEZ MEJO POKAZU KAJ MU JE ZOBAR NAREDU IN TEKU DA JE OK DELA KVALITETNO ITD NO PO MESCU IN POL KO SEM PRISEL NA VRSTO PRI NAS MI JE SPULILA KOMAJ 1 ZOB PRIMAKNILO SE NI NIKAMOR POTEM SEM REKU VEC KOT UBIT ME NE MORE IN SE ODPRAVU K ZOBARJU KI JE PREC CEZ MEJO NA HRVASKEM .POVEDAL SEM MU KAJ KAKO NAREDU MI JE TAKOJ PREGLED IZRUVAL SE 2 ZOBA POVEDAL DA BO PROBAL OSTALO POZDRAVIT CE SE BO LE DALO IN NATO MI JE PREDLAGAL KOMPLETNE ZOBE ZA 1600 EVROV PORCELAN NO MORAM RECT DA KO MI JE RUVAL ZOBA NISEM CUTIL NITI BOLECINE NIC TUDI INEKCIJE NE ZATO SEM SEL SE 2 KO MI JE POBRAL VN KORENINE TER MI DAL ZDRAVILO ZOPET BREZ BOLECINE RES POTEM 3 MI JE ZAKLUCU ZDRAVJENJE BOLANIH ZOB TER MI JIH NAFILAL 4 MI JIH JE BRUSIL NO ZDEJ V SREDO GREM PA PO NOVE MOREM RECT KAR MI JE DELU MI JE DELU BREZ BOLECINE USAKA MU CAST TUDI PO VIDNEM IMA ORDINACIJO KOT SE SPODOBI IN MU NASI NA ZALOST NE PRIDEJO USTRIC MA ROKO ZA DELO Z LJUDMI IN KLJUB TEMU CE BOM MEL KDAJ KAKE PROBLEME NE GREM VEC PRI NAS NA STOL.BREZ RAZMISLEKA.NE DA BI MU DELU REKLAME SAM JE MAHER KDOR RABI ZOBARJA SAMOPLACNISKO SE SPLACA SM SPOZNOV NO TO JE PA NJEGOV NASLOV http://www.stomatolog-golub.hr/ MENI NI NITI NAJMAN ZOV NI NAJCENESI ZATO PA NE DELA S SLABIMI MATERJALI POZDRAVI KAR SE DA IN USTIMA JEST SM BIL OD 1 DO ZADNEGA DNE JE MINILO SE NE 1 MESEC 10 DNI MN

New Report

Close