Najdi forum

BREJOST MUCKE

ZANIMA ME kdaj je muca pripravljena imeti mladiče? starost?

KAKŠNI BODO MLADIČI ČE JE MAČKA BELA MAČEK PA ORANČEN. NR GRE ZA NEZAŽELJENE MLADIČE.

Očitno gre za neželjeno leglo, saj se prej niste dobro pozanimali o vseh zadevah.
Barva in vzorci mačk so veliko bolj komplicirani, kot samo da poznamo starše. Gre vsaj še eno generacijo nazaj.

MAČEK ORANČNE BARVE-TIGRAST DOLGODLAK, NJEGOVA STARŠA STA OBA ENAKE BARVE, MUCA JE BELA DOLGODLAKA, NJENI STARŠI SO ENAKE BARVE.

Kako pa veš, da so mladiči potomci prav teh dneh mačkov, sta izključno notranja?

IZKLJUČNO NOTRANJE VSE NAŠTETE MAČKE! IZ LEGLA ORANČNEGA MAČKA SO BILI VSI ENAKE BARVE MLADIČI, PRI MUCI JE BILA PA MED 5 MLADIČI ENA ČRNA, OSTALE BELE.

Nemogoče vedeti. Zelo verjetno vse drugo prej kot bele in oranžne 😛

In kje so sedaj vse te mačke? In če prav razumem, imate na kupu nesterilizirane starše in potomce, ki se parijo med seboj?

MENI SE TUDI TAKO ZDI 😉 SAMO FIRBEC ME MATRA, BOM MORALA ŠE MALO POČAKATI DA VIDIM KAKŠNI BODO RES. ZANIMA ME ČE JE TO RES DA JE LAHKO MAČKA BREJA ŽE PRI STAROSTI POL LETA, KAJTI ZDI SE MI ZELO ČUDNO, SAJ JE TAKRAT TAKO REKOČ ŠE SAMA MLADIČ. VERJETNO JE TUDI ZELO NEVARNO, KAJNE?

JAZ IMAM SAMO ORANČNEGA MAČKA IN BELO MUCO. NJUNI STARŠI SO PRI DRUGIH LJUDEH.SICER SI NISTA NIČ V SORODU. VSE MAČKE SO PASEMSKE PERZIJKE. MENE JE SAMO ZANIMALA VSA TA BARVNA KOMBINACIJA.

Seveda je mogoče, da je breja, saj se večina mačk prvič brezna okoli starosti šestih mesecev (nekatere pa že tudi pri štirih, na primer). Na skrbniku pa je da do brejosti in kotitve neželenih mladičev ne pride.

Ja, brejost pri šestih mesecih je nevarna in preobremenitev mačjega mladiča. Priporočam, da se čimprej obrnete na veterinarja glede tega in mačko sterilizirate, če je še čas za to, in na takšen način hkrati prekinete brejost.

Če imaš doma rodovniške živali, potem je glede pričakovaja njihovega izgleda to nekaj povsem drugega kot pa če imaš dva predstavnika nepasemske domače mačke.

Ne razumem pa, kaj točno nameravate – imate samca in samico, če ju ne boste sterilizirali/kastrirali, hrkati pa tudi ne osamili v času breznanja, bo vaša mačka kotila leglo vsaj dvakrat letno, kar pa je po zakonu preobremenjevanje živali.

Če imate doma dve rodovniški živali in nameravate vzrejati, potem se tega lotite tako kot vzreji pritiče, če pa ne pa ju oba čimprej S/K.

NIHČE SE NE RABI OBREMENJEVATI Z STERILIZACIJO MOJE MAČKE, KAJTI RES BI BILO NESMISELNO. DRUGAČE JE MAČEK STAR 17MES, MAČKA 14 MES.

TS razumem da te skrbi, ampak pri meni te ni treba nič skrbeti. oba sta k meni prišla kot mladiča, in do zdaj še ni bilo legla. nameravam jih vzrejati, ampak hočem vse prej dobro premisliti. ker tudi sama vzreja ni en sam mačji kašelj.

Zakaj mora vsak, ki ima pet minut časa in ne ve niti osnov o mačkah, kaj šele karkoli o vzreji, pariti živali in imeti doma leglo? :/

Če nameravate vzrejati, se obrnite po vse potrebne informacije na Felinološko zvezo Slovenije. Sicer pa nikar ne spravljate na svet mladičev, ki jih boste nato kot “čistokrvne brez papirjev” prodajali na bolhi, po možnosti mlajše kot smejo iti iz legla.

Kot pravim: če želiš vzrejati, potem se po vse informacije obrni na npr. Felinološko društvo Ljubljana:

Informacije bi morala dobiti tudi pri vzrediteljih, kjer si kupila mačke.

no no TS , da nebi kaj pripomnila. še predobro vem o vzreji mačk, samo ni mi šlo pa v glavo ali je res da je mačka lahlo breja pre pol leta starosti. o barvnih kombinacijah pa tudi res ne vem, kar se pa ostalega tiče, so mačke pri meni kraljice. in verjemi imam proti šteparjem, če me sploh razumeš ti.

sicer pa vseeno hvala za pomoč 🙂

Oprosti, ampak moram: barva je ORANŽNA!

Kako lahko trdiš, da še predobro veš o vzreji, če ne veš niti najosnovnejših stvari? Đizs.

New Report

Close