Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Učenje angleščine doma – 4.r

Učenje angleščine doma – 4.r

Zdravo!

Tiste, ki poučujete angleščino otroke doma, s čim vse si pomagate?
Sina ni učiteljica v prvih treh letih naučila nič. Sedaj so se začele ocene. Pa sem opazila, da mu ne gre dobro. Sin je logik, tu pa je vsaj na začetku potrebna piflarija, da osvoji vsaj osnovni repertoar besed. Veliko vadima, govorima, pišema… zelo težko si zapomne besedo, še težje pa kako se pravilno zapiše.

Rada bi mu pomagala, saj mu mora zalaufat za začetku, drugače mu bo angleščina šepala vso šolo. Nisem privrženec tečajev, saj je najpomembneje delo, delo in še enkrat delo. Barval je že prej 3 leta, pa ni bilo učinka.

Prosim za nasvete!
Hvala!

Za besedni zaklad je najbolje, da mu po sobi obesiš listke, kaj je kaj. Na škatlo z igračami toys, lahko še bolj specificiraš,cars, cubes itd.
omare, predale,stole, mize, stikala, stene itd.
Pred časom sem videla tudi plakate z rizbicami in ang. besedami.

Lahko se igrata tudi besedne igre. besede, ki se začnejo na različne črke, si podajate žogo, poveš slovensko besedo in mu vržeš žogco, on ti pove angleški prevod. Potem ti pove drugo angleško besedo in vrže žogco in mu jo ti prevedeš …

Moja dva čvekata angleško z vrstniki na potovanjih pa nista imela nikoli nobenega tečaja, vedno sta gledala ang. risanke brez podnapisov … je pa problem črkovanje, to pa je piflanje!
A pozna katera kako finto? Pri črkovanju sem še jaz mrzla.

Kaj, če bi najprej vadila slovensko slovnico.

V 4.r se ne učijo ang slovnice, ker še slovenske ne znajo. V 4.r se učijo besede, razliko med HE and SHE, predvsem delajo slušne vaje. Učijo se abecedo in začetno črkovanje ( predvsem črkovanje svojega imena in priimka), številke do 10 s tem, da si vizualno zapomnejo, kako se katera številka napiše. npr. imajo št. 4 in jo morajo znat povezat s tekstom four.
To je priprava na učenje angleščine, ki se začne v 6.r na polno z vso slovnico.

V 4.r se ne učijo ang slovnice, ker še slovenske ne znajo. V 4.r se učijo besede, razliko med HE and SHE, predvsem delajo slušne vaje. Učijo se abecedo in začetno črkovanje ( predvsem črkovanje svojega imena in priimka), številke do 10 s tem, da si vizualno zapomnejo, kako se katera številka napiše. npr. imajo št. 4 in jo morajo znat povezat s tekstom four.
To je priprava na učenje angleščine, ki se začne v 6.r na polno z vso slovnico.[/quote]

Jaz bi se pa morala najprej naučit brat 🙂 !!

Midva delava doma, ker v šoli veliko manjka. Nimaš kaj – vzameš učbenik, snov je treba nekajkrat prebrat, v zvezek izpisat neznane besede, narediti vaje v učbeniku in rešiti naloge v delovnem zvezku.

Dostikrat nama je v pomoč tudi “znam za več” ali nekaj takega – to so vaje, ki jih kupiš v DZS-ju.

No, meni tale način poučevanja angleščine tudi ni preveč jasen.
Za mojem pojme, kr neki.
Otroci v bistvu samo ponavljajo besede in fraze slovnice ni praktično nič, še tisto malo je pa nekako tako zapakirano, da otroku sploh ni jaso, zakaj gre. Imajo pa bogat besedni zaklad, to pa res.

Tako smo pri nas aktivirali upokojeno učiteljico angleščine, ki našega enkrat na tedensko mori s slovnico in slovničnimi vajami, da mu je vsaj približno jasno, kako in kaj.

Lektoriraj, da ti ne bo dolgčas!

Lektoriraj, da ti ne bo dolgčas![/quote]

Bi, pa nimam znanja. Samo vadima, govorima, pišema,….mi zoprno pade v oči.

ja, šit

Pač ne moremo bit vsi z gorenjske.

Sem pač Štajerka.

Jaz sem pa ljubljančanka, živeča na Štajerskem. Moji otroci zavijajo po domače, ampak tale
-ma v štajerski dvojini mi pa res ne potegne in jih redno popravljam.

New Report

Close