Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek obvezno cepljenje proti KM

obvezno cepljenje proti KM

Zanima me, od kdaj je obvezno cepljenje proti klopnemu meningitisu za srednješolce?
Hvala in lep večer želim!

Od kje ti info, da je obvezno???
Mogoče edino za kakšen gozdarje ali biologe, pa še to dvomim, da je obvezno.

Hči hodi na sredno biotehniško šolo in je prinesla domov obvestilo, da je cepljenje proti KM obvezno in jih bodo cepili na sistematskem pregledu. Ne želim je cepiti, ker je že utrpela posledice po cepljenju.

Potem pa obvesti šolsko zdravnico ter vodstvo šole,da ne dovoliš cepljenja ter zahtevaj od vodstva šole pisno obrazložitev zakaj je to potrebno.Tako bi naredila jaz.Veliko sreče.

Hvala za nasvet, lord!

Dita, če imate dvome, vsekakor punce ne dajte cepit. Itak KM ni nalezljiv, torej…
Mislim pa, da dajo cepljenje na programu, ker pač hodi v šolo, kjer se predvideva, da bodo hodili kaj okoli po terenu. To vem, ker je bilo isto pri kolegici, ki je hodila na Faks za biologijo.

Ali je bolje, da faše klopa in dobi meningoencefalitis?

Podatek, da hodi na srednjo bioteh. pove vse…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Mene pa zanima, kako lahko nekoga prisilijo, da se cepi? Glede na to, da ima vsak pravico, da sam odloča o svojem življenju oz. telesu in zdravju, mar ne? In če nekdo ni polnoleten, o tem odločajo njegovi starši/skrbniki.

Dita, a prav po cepljenju proti KM je utrpela posledice? Zanima me zato, ker mi se v družini vsi cepimo in to je edino prostovoljno cepljenje, ki smo ga opravili…res smo veliko v naravi in posledice bolezni niso malenkostne..

Kakšne posledice pa je imela po cepljenju?
Hujše od meningitisa???

Verjetnost, da je klop okužen, je manjša od 0,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Hja, mogoče drži (ne vem sicer od kje podatek) ampak kot sem zasledila prejšnja leta, obstajajo ožja področja, kjer se pojavi izrazito večja okuženost klopov, na takem področju pa čisto laično domnevam, da je odstotek mnogo višji.

Hči je bila jeseni (4. razred) dve uri v gozdu – z razredom. Ko je prišla domov, je rekla mami, da jo srbi glava. Mama je pogledala in našla klopa. Takoj ga je odstranila.

Tri tedne po tem se ji je naredila bulica na bezgavki – kar cca 1,5 cm premera.. Seveda me je grabila panika. Peljala sem jo k zdravniku, pogledal, dal antibiotik in rekel, da je bezgavka nekaj preprečila. Sicer je proti KME cepljena, proti boreliji pa seveda ne. In takrat mi prvič ni bilo žal, da vztrajam na tem cepljenju.

Klop je bil majhen, še povsem ploščat, nobenih kolobarjev okrog mesta pika v treh tednih, skratka nič, pri čemer bi pomislila, da je eden od manj kot 0,5 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}…

Dajte vedet, da se pri boreliozi rdeči kolobar ne pojavi nujno na mestu, kjer je bil klop. V veliko primerih pa se rdeč kolobar sploh ne pojavi (ampak ta podatek ni znan širši javnosti).

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Vsekakor nihče nesme siliti v cepljenje.Vsak naj sam odloča o tem kajti kakorkoli si ob bolezni ali posledici cepiva sam.Menim pa , da je šola dolžna obvestiti starše o cepljenju in jih informirati v vseh smereh ter absolutno pridobiti podpis staršev.

New Report

Close