Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vročina 40.8°C

Vročina 40.8°C

A je lahko tako visoka vročina nevarna za otroka? Eden od ta malih mi je sedaj zakuhal na tako visoko vročino. Hvalabogu imam doma Voltaren svečke, ki so edine ki mu zbijejo to visoko vročino. Vendar me že malo skrbi, ker je vedno, ko ima vročino, le-ta tako visoka. In sedaj se sprašujem ali lahko ta visoka vročina pusti kakšne posledice? Star je 21 mesecev. Vročino mu sicer takoj zbijem ko mu naraste, tako da ni dolgotrajna.

Si kaj povprašala pediatra svojega otroka? On otroka najbolj pozna in bo verjetno najbolje vedel, če je vročina njemu nevarna – vročinski krči ipd….

Kar visoko je tole, bugi. Jaz bi dala svečko.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

normalno, da je nevarna. naša pediatrinja ne pusti, da gre vročina nad 38,9. je treba takoj ukrepati pravi. ko imamo pri nas 38,5 že vzamemo ( vsi) zdravilo za zbijanje,že zaradi počutja, ker tako človeš ne more živeti no.

Imel je že večkrat tako visoko vročino in seveda sem o tem govorila tudi s pediatrinjo, vendar pač pravi, da je to normalno pri teh virozah.Vročinskih krčev pa hvalabogu zaenkrat še ni imel. Ampak zanima me če so kakšne druge nevarnosti pri tako visoki vročini.

Meni je pa na urgenci, ko sem malega peljala tudi zaradi drugih težav, ki jih je imel lani, zdravnica prav s posmehom posolila možgane, da otrok, odrasel, vročino potrebuje, da se bori proti bakterijam, virusom((potrebno je zbijati vročino, ki je zelo visoka, nad 40, če otrok ni nagnjen k vročinskim krčem (to bi naj bilo v familiji, je rekla)). Zbijanje pri 38,5 je bogokletno mi je rekla. Čeprav sem to vedela, me je bilo strah. Moja meja tolerance je 39,8.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

A res ne znaš poklicati zdravnika?

Meni je pa na urgenci, ko sem malega peljala tudi zaradi drugih težav, ki jih je imel lani, zdravnica prav s posmehom posolila možgane, da otrok, odrasel, vročino potrebuje, da se bori proti bakterijam, virusom((potrebno je zbijati vročino, ki je zelo visoka, nad 40, če otrok ni nagnjen k vročinskim krčem (to bi naj bilo v familiji, je rekla)). Zbijanje pri 38,5 je bogokletno mi je rekla. Čeprav sem to vedela, me je bilo strah. Moja meja tolerance je 39,8.[/quote] ja vem kaj pravijo na urgenci. sem delala tam. sramota.

naši zdravniki vsi dajo svojim otrokom pri 38,5. a odrasli tudi čakate do 41. ja ne. se pravi, da otrok še težje prenaša to sranje. leži na pol mrtev v postelji in čaka. ne ga tako mučit. pomagajte mu.

Aja, še to, opazujem otroka. Če ni prizadet, pustim tudi do toliko. Več pa ne.

Bugi, mislim, da ni za možgane glih dobra taka vročina, ampak nisem poučena znanstveno, da bi ti znala odgovort.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Meni je pa na urgenci, ko sem malega peljala tudi zaradi drugih težav, ki jih je imel lani, zdravnica prav s posmehom posolila možgane, da otrok, odrasel, vročino potrebuje, da se bori proti bakterijam, virusom((potrebno je zbijati vročino, ki je zelo visoka, nad 40, če otrok ni nagnjen k vročinskim krčem (to bi naj bilo v familiji, je rekla)). Zbijanje pri 38,5 je bogokletno mi je rekla. Čeprav sem to vedela, me je bilo strah. Moja meja tolerance je 39,8.[/quote] ja vem kaj pravijo na urgenci. sem delala tam. sramota.

naši zdravniki vsi dajo svojim otrokom pri 38,5. a odrasli tudi čakate do 41. ja ne. se pravi, da otrok še težje prenaša to sranje. leži na pol mrtev v postelji in čaka. ne ga tako mučit. pomagajte mu.[/quote]

No, tudi pediatrinja naših otrok nam je to povedala, sicer na bolj primeren način. Otroka pozna in ve, da so izven okvira vročinskih krčev. Povsod berem enako, razen tu pa tam kakega paničarja, ki ne pusti niti do 39.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Lansko sezono sem se mesece in mesece “borila” z vročinami 40-41 pri vseh treh punčkah. Bili dnevi, ko je Voltaren zbil le za uro, dve, paracetamol bil le blažev žegen.
Po začetni uverturi in ko sem se psihično umirila, zdaj ravnam tako, da zbijam šele takrat, ko vročina raste proti 40 in več, če pa je tam nekje 39,8 in ne raste več, jo pustim do naslednjega naraščanja, do katerega pa ravno zaradi “nezbijanja” pride le še redko. V primeru res dolgotrajnih tako visokih vročin, pa sem enkrat dnevno dala svečko tudi pri malo nižji vročini (39,5 ali 39), da se je otrok najedel in napil. Vročino zbijaj, če se le da, le do 38,5, ker imunski sistem najbolje dela pri tej vročini in v resnici s pretiranim zbijanjem vročine podaljšuješ čas trajanja bolezni.

Bugi, moj sin je tak. Ko zboli, zakuha takoj na območje okrog 40. Držim se pa tega, da če mu tudi po voltarenu spet narase, gremo takoj k dežurnemu. V veliki večini primerov pa mu po enem voltarenu ni več narasla tako visoko in je počasi ozdravel. Zdaj je star 6 let in ne vidim, da bi mu pustilo kakšne posledice. Očitno imajo nekateri tak organizem, da na brzino zakuhajo na visoke temperature.

Moj sinko je imel en teden tako visoko vročino 🙁 Po cepljenju.
Navodila sem imela, da mu čez dan dajem navadno svečko in če ta čisto nič ne zbije 1/3 voltaren svečke. Počakam malo in če še ne zbije še 1/3. Če cela ne pomaga nazaj v bolnico. Nikakor pa kar celo voltaren svečko, ker potem temperatura pade preveč kar spet ni dobro. Temperatura do 39° je tista, ki pomaga premagat bolezen.
Zvečer pa samo voltaren svečko in sicer pol in če ni pomagala še pol.

Zraven pa seveda kopanje, obkladki.

To je trajalo en teden in se mi je že mešalo. Vsak dan v bolnico in nazaj domov. Doma sva bila ker je lažje otroka rihtat in ga imet v banji kot pa v bolnici.

Sem vprašala tudi, če mu to lahko pusti kakšne posledice. In je bil odgovor ne. Če bi imel tako visoko vročino dalj časa in je ne bi zbijali bi škodovala. Ko naraste in jo zbiješ na cca 39°pa ne škodi.

Sicer pa kakorkoli. S tako visoko temperaturo bi jaz bila že pri pediatru.

Bugi,mali naj veliko pije,da ne dehidrira,ravno v tem je nevarnost tako visoke vročine! Če ne pije več,takoj na urgenco-na pediatrični oddelek,samo,pije naj,naj dobi tekočino na kakšen koli možen način,tudi infuzija je opcija! Pa čimprej se pozdravita!

in kaj potem dežurni zdravnik naredi? Kadar z otrokom z vsioko vročino tekaš k zdravniku tvegaš, da dobi še pljučnico.

Malo pretiravate s tem zbijanjem.

Bugi jaz sem prakticirala hladne obkladke na meča (sem vrezala pleničko in mu okoli navijala) je poleg voltarena pomagalo. Pomaga pa kombinacija voltaren, paracetamol, tako preguraš tsitih nekaj prvih dni pri virozi.

Vročina visoka lahko dolgoročno škodi, če je dlje časa pristotna, ne pa pri virozah.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/905782.png[/img][/url]

Pediatrinjo sem klicala in je rekla da naj počakamo, da vidimo v kaj se razvije.

Joj … ma sej nisem budala in sem seveda najprej pediatrinjo poklicala.

Kot jaz berem, je lahko prehladna voda za telo šok in reagria s še bolj povišano vročino. Voda mora biti mlačna.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

vročino lahko zbijaš tudi s kopeljo ali obkladki… jaz sem včasih kar z mokrimi robčki brisala celo telo.

pa ne sekiraj se glede zlobnih babjih jezikov, ti že sama veš kako si ravnala!

Tudi pri nas je tam nekje meja pri tavečji. Tamali pa niti ne zakuha toliko. Samo, ko pa vidim, da blede, mi je znak, da je preveč. Tavečja namreč začne govorit nesmisle.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Enkrat nas je poslal na infekcijsko, kjer so ugotovili neko bakterijsko vnetje pod očesom in je ostal noter 5 dni, antibiotiki + infuzija. Drugič pa je tudi ugotovil, da potrebuje antibiotike. Dvakrat sem ga torej peljala k dežurnemu in obakrat je bilo to zelo pametno – na infekcijski so celo rekli, da bi čakanje lahko vse skupaj zelo zakomplicirano, ker se v takih primerih hitro razširi okužbo na oko.

Ti pa delaj kakor hočeš.

Hvalabogu ta pije ko žolna in nevarnosti za dehidracijo res ni. Pa tudi apetita mu vročina ne vzame.

Tudi pri nas je tam nekje meja pri tavečji. Tamali pa niti ne zakuha toliko. Samo, ko pa vidim, da blede, mi je znak, da je preveč. Tavečja namreč začne govorit nesmisle.[/quote]

Ja, poznam blodnje zaradi vročine, še posebej nočne … In imaš prav, ravnaš se po otroku, njegovi odzivnosti, ne pa zgolj in samo po “številki”, ki se izpiše na termometru.
Ampak trkam, letošnjo “sezono” prebolevamo z dobro stopinjo nižjo vročino, kot pa lani. Lani je bila res posebna bolezenska sezona.

Svečka absolutno. Pa jaz bi ga takoj peljala pokazat. Tako visoka vročina je ponavadi pokazatelj za kakšno vnetje ali kaj takega (nočem strašit). Hči je imela tako visoko vročino ob pljučnici, sine pa ob sumu na sepso in meningitis (za kar se je sicer hvala bogu izkazalo za negativno).

Oj, moja hči je imela vročinski krč pri 38.7. Takrat je po naju prišla reševalna, ker kar nekaj časa ni priška k zavesti. V rešilcu sem že spraševala zdravnico, kaj sem narobe naredila in je povedala, da slovenska zdravniška domena taka, da je določeno, da se zbija pri 38.5, vendar ni tako. Zbijati bi morali pri 38. če bi bilo meni tako naročeno, tamala ne bi imela krča:(((.

Če ga boš ohlajala v kopeli, moraš vodo segreti na najmanj 38, 39 stopinj, ke bo drugače telo doživelo šok, je preveč segreto.
Boljš je da ga poležeš, zmočiš obkladke, na tako temperaturo, da je prijetna na roko. Daš na čelo, na trup, pa vsaka okončino posebej zaviješ. Potem ga pokrij s kako lahno odejico, Bolj zaradi občutka, kot toplote. Obkladke menjaj na 10-15 minut. To so me naučile sestre na infekcijski. Nam to najbolj pomaga. Otroku ravno ne paše da ga tunkaš v vodo, posebej če vročina narašča, zelo slabo se počuti. Pa ponavadi jokajo, kar še zvišuje vročino. Pri obkladkih pa se umiri, in že tukaj gre mal dol.

Ne vem, meni se zdi da je tale vaša vročina le previsoka. Kolikor sem brala (že zaradi tamale sem vse prebrskala kar se tiče vročine), je previsoka vročina lahko tudi škodljiva. zaradi poškodb možganov. Je treba biti previden.

Evo moje izkušnje. Res pa ne želim nobenmu staršu doživet vročinski krč, to je pa tako hudo, da ne morem povedat.

New Report

Close