Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Porok pri kreditu-ali lahko vseeno dobim jaz kredit?

Porok pri kreditu-ali lahko vseeno dobim jaz kredit?

Zanima me če sem porok,.ali lahko dobim jaz čez čas sama kredit,ali komaj takrat ko ta kreditojemalec ki sem mu porok izplača kredit?Kakšne izkušnje imate?

Dokler njegov kredit ne bi poplačan boš ti za ta znesek kakršen je obrok, bremenjena. Kar pomeni da imaš toliko manjšo kreditno sposobnost, kakršen je obrok tega kredita za katerega boš porok. Če imaš nizko neto plačo praktično pomeni da ti kredita ne boš dobila.

To pa ne bo držalo. Prijatelj nam je bil za poroka pri nakupu stanovanja in ko si je on kupoval svojega je brez težav vzel kredit zase. Nihče ga ni nič vprašal, on pa tudi ni povedal sam od sebe. Banke pa tega nimajo dogovvorjenega med seboj oz. kar se tega tiče si ne posredujejo podatkov.

nova
Uredništvo priporoča

To pa ne bo držalo. Prijatelj nam je bil za poroka pri nakupu stanovanja in ko si je on kupoval svojega je brez težav vzel kredit zase. Nihče ga ni nič vprašal, on pa tudi ni povedal sam od sebe. Banke pa tega nimajo dogovvorjenega med seboj oz. kar se tega tiče si ne posredujejo podatkov.[/quote]

Ne vem točno, od kdaj, mislim, da kaki dve leti, imajo vse banke vpogled v boniteto vseh prosilcev. Torej, po novem to ne gre več, razen če bi banka pozabila preveriti njegove obremenitve, kar je pa praktično nemogoče.

Ja tako je, odkar je sisbon ni več šans da se spregleda.

Izjema je solidarnosti porok, kot takšen ohraniš kreditosposobnost.


No, jaz sem solidarnostni porok in sem imela velike težave s pridobitvijo kredita. Na koncu sem ga sicer dobila, a z kar nekaj ovinki. Vzrok: Krekova banka na sisbon ni vpisovala vrste poroštva.

Ne vem, no, moja kolegica je tudi porok, a je kake pol leta nazaj mirno dobila tudi kredit zase. Pa jo tisti znesek, za katerega je porok, krepko bremeni in na njeni plači zagotovo “ni več prostora” za še kaka posojila.

Pa ga je dobila. Res je, da na drugi banki, morda pač v njenem primeru niso preverili, čeprav je mene to ful čudilo, sem bila prepričana, tako kot vi, da ni šans. A je dobila.

Ja, tudi en moj oddaljen sorodnik je dobil kredit, čeprav je bil totalno kreditno nesposoben. Še hvalil se je s tem. Pač, imel deklco na banki na ustreznem položaju. Večina pa tega luksuza nima.

Odvisno kakšen porok si, solidarni porok ali plačilno sposobni porok. Če si samo solidarni porok, potem ni problema.

In kako vem kak porok se,solidarnostni ali pravi?

Vprašaj gospoda če mi pove za to deklco 🙂 če si slučajn še kje tle

Mene zanima ce solidarnostni porok dobi kredit

New Report

Close