Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Trajno odstanjevanje dlak

Trajno odstanjevanje dlak

Zanima ne ali se je katera od vas odločila za trajno odstanjevanje dlak z laserjem. Sem kar močno poraščena in imam črne dlake. Razmišljala sem da bi si odstranila dlake z laserjem. Glede na to da sem malo pogledala cene in so precej visoke me zanima če s tem posegom dlake res nahajo rasti. Mogoče kakšen nasvet kateri kozmetični salon izbrati in kakšne so vaše izkušnje.

Hvala hvala

bila 9krat za brke , še vedno rastejo vendar so redke

Men je rekla, da jih odstranijo, vendar ni rečeno, da ob ponovnem stresu spet zrastejo. se nisem odločila. Si jih depiliram

nova
Uredništvo priporoča

Dober dan.

Tudi mene to zanima pa bi bila zelo vesela, če bi mi kdo znal svetovati. Sem namreč podedovala preveč moških genov, me to zelo ovira, kaj veliko pa ne morem pomagat. Imam tudi dlake po obrazu, trebuhu, prsih in hrbtu. Za obraz uporabljam vosek, ampak za ostale dele (sploh prsi) pa ne vem kaj naj naredim. Če imate te probleme, a je v redu, če si z voskom odstranim ali raje ne?

dlakica, a mi prosim poveš kakšne cene so približno za odstranjevanje dlak?

Lp.

Ali za brke pride v poštev tudi, če je vzrok v hormonih…jaz sem namreč povsod in vedno bolj poraščena, noge, bikini, skoraj do popka in brke.

Ja in sem prezadovoljna 🙂 Šla sem v Dermatološki center Parmova v Ljubljani, ker za njim stoji dermatologinja za katero sem menila, da bo znala bolje oceniti stanje moje kože kot kozmetičarka v kozmetičnem salonu in mi tudi bolj kompetentno odgovoriti na moja vprašanja/skrbi…Kdaj…hmmm…cca 10 let nazaj, se mi zdi… Nazaj mi do zdaj ni zraslo nič, odstraniti sem si dala dlake na spodnjem delu nog oz. do malo nad koleni in bikini. Na poseg sem šla 3x, ostalo mi je par tankih, svetlih dlakic na nogah, ki pa se ne vidijo, če ravno ne iščeš 🙂 Zavedaj pa se, da sem jaz imela verjetno veliko srečo, da so zadostovali le trije posegi in raje računaj s kakšnim več…Če se odločiš za poseg, držim pesti, da boš imela enako ali raje še večjo srečo kot jaz 🙂

Kje pa se najde cene???

Tudi jaz sem bila v Dermatološkem centru na Parmovi in sem bila zelo zadovoljna, tako z odnosom, kot rezultati. Zadeva ni poceni, samo je potem občutek tako dober, da je vredno vsakega eura.

Tu je malo za pazit, ker je tu nenavadno veliko pohval pri teh zadevah samo glede Dermatološkega centra Parmova, delajo pa vsi z istimi laserji. Tako da lahko je tudi lastna samohvala pod različnimi nicki. Lahko pa ni…

Nisem bila na posvetu pri dermatologih, pač pa pri kozmetičarki.
Laser ne prime, če imaš preveč rdečega pigmenta. Jaz imam sicer kostanjeve lase, vendar sem pegasta, in je rekla, da ne bo šlo.
Tudi laser ni večen in prej ali slej moraš terapijo ponovit. Uradno je za zdaj edini postopek za trajno odstranjevanje z el, iglo. Za brčice, brado, trebuh kar gre, na večjih površinah je pa to najbrž kar mukotrpno in dolgotrajno. Kar od teh dlak zraste znova, je igla zgrešila mešiček. Jaz se odločam, da bi končno šla na odstranitev brčic in par dlak po bradi, pa ne najdem salona v bližini, da bi bil tudi parking in vse. Ta kozmetičarka, pri kateri sem bila, me je pa nategovala z el. pinceto, vsakič je rekla, naslednjič pa igla, pa te igle nikoli ni bilo. No, enkrat se bom spet zavzela in opogumila, rabim kar nekaj časa za take stvari.

@28 : mogoče je zato dosti pohval za DCP, ker so bili med prvimi, ki so storitev ponujali in jaz sem bila njihova stranka po dobrem letu, ko so uvedli laser . Do danes imajo zavidljivo količino izkušenj in v seštevku precej strank, verjetnost da bodo pohvaljeni prav oni je torej precej visoka. Center tudi vodi priznana dermatologinja kar je tudi dobra referenca. Ko sem se odločala kam na tretma, so bili tudi edini dermatološki center oz. ordinacija, ki se je s tem ukvarjala, vsaj jaz nisem zasledila nikogar drugega (v Ljubljani) Vem pa, da je takrat laser imelo še nekaj kozmetičnih salonov a jaz sem hotela dermatologa za posvet in tudi zato izbrala DCP. Tako da – sem samo ena zadovoljna stranka in nič več kot to 🙂 .

@tudi
kosmata: tudi jaz imam veliko rdečega pigmenta, če sklepam po laseh.Na soncu mi nikoli ne svetlijo na blond ampak na rdeče. Tudi pegic dobim na soncu cel kup.Vseeno so bili tretmaji izredno učinkoviti…Tudi če postopek ni večen, pri meni “drži” že tako dolgo, da četudi mi jutri spet poženejo vse bivše dlake, sem več kot zadovoljna in grem z veseljem ponovno na tretmaje za naslednje desetletje 🙂

Evo, mal guglam, cena za lasersko obdelavo nog do kolen je okoli jurja (šest obiskov), ker priznajo nek popust. To so podatki z začetka leta, ampak za orientacijo pa je. Bikini predel pride okoli 400 evrov.
Zunaj LJ so cene nižje, neka uporabnica na zadovoljna.si je bila na Ptuju v kirurškem centru Toš in je za noge do kolen dala 700 evrov.
Je pa zdaj idealen čas – dlake moraš namreč pustiti rasti štiri tedne, koža ne sme biti porjavela in po posegu se je treba skrivati pred soncem.

Ni samohvala, je res dober Dermatološki center. Jim samohvala ni potrebna, pomembni so rezultati in zadovoljstvo strank.

Tudi jaz sem bila v Dermatološkem centru na Parmovi – pred 6 leti. Odstranil so mi dlake na bikiniju in stegnih. O stanju, kakršno je bilo pred tem, ne bi. Tista, ki pozna težave z gostimi in vraščenimi dlakami, bo vedela o čem govorim. Danes nimam nobenih dlak več. Tu in tam mi kakšna pokuka ven, je pa svetla in tanka. Lahko jo izpulim celo brez pincete. Zame najboljša investicija.

Za njih sem se odločila spontano, po občutku. Takrat o kakšnih referencah še ni bilo govora kar se tiče laserjev, saj je potrebno nekaj časa (beri let), da vidiš, kako uspešen je bil postopek. Druga stvar pa so dermatologi. Oni so ena a. Imela sem 5 tretmajev, čeprav sem jih plačala 6. Imam po tolikem času še enega v dobrem.:)) Po pogovoru z nekaterimi, že “obdelanimi” strankami, izberite dermatologa in ne kozmetičarke.

Občutek sproščenosti in veselja, ki ju občutim danes, ko o dlakah ni več duha ne sluha, sta neopisljiva. Če se odločiš za poseg, je jesen idealen čas, saj bo postopek trajal nekaj mesecev. Sonce pa te medtem ne sme ujeti.

New Report

Close