Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ena brezposelna

ena brezposelna

Prosim za kak nasvet, odgovor…prijavljena sem za zavodu za zaposlovanje in sicer od meseca julija tega leta. Zavod za zaposlovanje me je vključil v izobraževalni program in mi plačajo zaključni letnik šolanja.

Sedaj pa me zanima…imam možnost zaposlitve v kolikor bi zavod delodajalcu subvencioniral zaposlitev. Je to možno, glede na to, da so mi plačali že šolanje? Kakšne možnosti ima delodajalec…ali lahko zavod njemu plača usposabljanje na delovnem mestu cca 3 mesece in če se potem zame odloči še subvencionira zaposlitev?

Hvala za vsako informacijo.

P.S. Svetovalke danes nisem mogla priklicati po telefonu, jutri pa nima uradnih ur. Bi pa rada uzvedela to pred petkom.

Lep dan!

Se opravičujem…zamenjala sem naslov z avtorjem.

pošlji svetovalki mail pa ti bo odgovorila

Hvala res si mi v veliko pomoč! Če nimaš konkretnega nasveta,….

Lep dan tudi tebi Sasheen!

Glede tega, da so ti plačali že izobraževanje in če ti lahko dajo še subvencijo. Po mojih podatkih (pa sem se kar precej zanimala o teh stvareh), je čisto odvisno od posameznega zavoda za zaposlovanje. V Krškem ti mogoče ne bodo dali, v Gornji Radgoni pa (Oba kraja sem si izmislila, samo kot primer). Tako da… vprašaj.

Je pa ena težava. Subvencije so ponavadi za težje zaposljive osebe – kar pomeni, da moraš biti na zavodu prijavljena najmanj eno leto. Kar pa ti nisi. Tako da iz tega zornega kota ti subvencija ne pripada.

Vseeno pa še pokliči svetovalko in vprašaj.. Na straneh zavoda si pa lahko tudi prebereš vse aktualne razpise glede zaposlovanja in subvencij.

Hvala res si mi v veliko pomoč! Če nimaš konkretnega nasveta,….

Lep dan tudi tebi Sasheen![/quote]

ne vem kaj je tle narobe…jaz ko sem kaj potrebovala sem poslala mail svoji svetovalki in če je bila v službi mi je odgovorila v najmanj eni uri, če sem ji poslala zvečr sem dobila odgovor naslednji dan…danes pa delajo do 17 tako da…moj odgovor je bil na mestu…tvoj RE meni pa ne

tud teb lep dan

zadnjič enkrat je bilo objavljeno, da je zavod počrpal vse možnosti za te subvencije in da jih nekaj časa ne bodo več dajali.

http://www.ess.gov.si/slo/Aktualno/aktualno.asp

29. september: Obvestilo delodajalcem – zaprtje javnega povabila za usposabljanje na delovnem mestu
Delodajalce obveščamo, da se z dnem 29.9.2009 zapira Javno povabilo delodajalcem za izvedbo programov usposabljanja na delovnem mestu 2009/2010, in sicer zaradi razdelitve vseh razpoložljivih sredstev.
Delodajalce, ki ste zainteresirani za izvajanje usposabljanja brezposelnih na delovnem mestu, vljudno vabimo, da spremljate rubriko Javni razpisi na naši spletni strani, kjer bomo predvidoma do konca letošnjega oktobra objavili novo javno povabilo za obdobje 2009–2011.

Drugače pa,
če so ti plačali izobraževalni program, si verjetno podpisala kako pogodbo. dvomim, da lahko kar odstopiš od tega. pa ne moreš i ovce i novce. plačano izobraževanje, pa subvencijo za eno pa še subvencijo za drugo… nekaj pa mora še za druge ostat.

Hvala nadine…bilo je samo vprašanje, ker bi bila pač ta opcija. Sama bom itak kontaktirala svetovalko, ki pa je ni do petka kot sem napisala.

Sasheen, tebi pa se opravičujem. Očitno sem tvojo namero narobe interpretirala. Hvala tudi tebi za info.

Lep dan še enkrat! Nekaj bom že skombinirala.

Nadine, malo mešaš stvari. Kolikor vem avtorica sprašuje o subvenciji ZAPOSLITVE, ne pa o usposabljanju na delovnem mestu. To sta dve popolnoma različni stvari.

pa da ti še nekaj povem…niso iztrošili vsega denarja info izpred 1 ure…odvisno je pa za katero stvar…re ss eobrni na svetovalko, ke rmi lahko samo pametujemo…

To ni res. Vse se da

To ni res. Vse se da[/quote]

Lej, jaz sem napisala kar je URADNO znano. In tako kot sem jaz napisala, je v vseh razpisih. OK?
Kaj se pa da al pa ne da je pa druga. Verjamem, da se v LJ, CE, MB, KP (pač večja mesta) da marsikaj izposlovat če veš kako oz. če imaš veze. Saj zato pa pravim, da je čist odvisno od tega kakšno politiko zaposlovanja ima zavod v nekem kraju.

Ena brezposelna. Vidim, da ti noben še ni odgovoril. Sama pa bi tudi lahko malo uporabila internet ter sama pobrskala, ampak ok, ker sem bila pred kratkim ravno v tem….

Na zavodu za zaposlovanje delijo subvencije za plačilo prispevkov. Na takšen razpis se mora prijaviti delodajalec, bodoči delavec pa mora izpolnjevati nekaj pogojev.

Več si preberi na:
http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/ZaDelodajalce/ZaDelodajalce.htm
http://www.ess.gov.si/slo/Dejavnost/JavniRazpisi/JavniRazpisi.htm

Svoje svetovalke nima smisla spraševati, temveč kontaktiraj številko na tej spletni strani in tam ti bodo vse povedali. Malo preberi razpise in boš sama ugotovila kam spadaš. Trenutno je najbolj aktualen Zaposli.me.

New Report

Close