Najdi forum

steklena obloga v kuhinji

V kuhinji med omaricami imamo položeno pluto. Sedaj ko smo se vselili v to kuhinjo in jo uporabljamo, smo ugotovili, oziroma se ta pluta v predelu nad štedilnikom žge zaradi vročine.

Mož je rekel, da bi na ta del dal stekleno oblogo. Jaz se nagibam za odstranitev plute in položitev keramičnih ploščic, ker ne vem kako se bo pluta obnašala pod steklom (zaradi vročine), oziroma bojim se, da bi se naprej žgalo. Do dokončne odločitve sem samo postavila dve ploščici.

Ima kdo izkušnje s tem, da kako je če na pluto daš še stekleno oblogo.

hvala za nasvet!

Odstrani pluto, pobarvaj steno in/ali nalepi kakšne nalepke (posebne – za stene) ter nanjo položi ploščo iz kaljenega stekla. Keramične ploščice v kuhinji so staromodne in jih skoraj nihče več ne daje.

Se absolutno strinjam z jano! Jaz sem dala barvano steklo na zid in sem zelo zadovoljna. Dobro zgleda, pa še za pucat je super!

No, to ni čisto res, da jih nihče več ne daje. Tudi ploščice so lahko lepe.

Meni osebno pa ravno steklo ne potegne, v modernem interieru je sicer lahko zelo lepo.

Janaa, ali naj pluto odstranim, ker je samo malo zažgana? Ko sem videla kaj se dogaja sem takoj prislonila keramično ploščico – do odločitve. Ali lahko na pluto samo privijačimo brezbarvno kaljeno steklo?

Pluto definitivno odstranit, ampak najbrž bo šlo stran tudi malo ometa – zaradi lepila na pluti najbrž…, nato steno poravnat z ravnalno maso, prebrusit in pobarvat, potem pa se nabavi steklo – lahko v različnih barvnih odtenkih…pazi pa na vse izvrtine, ki jih morajo v steklarski delavnici narediti (vtičnice, stikala…). Čeizbereš pravi odtenek stekla, izpade vse skupaj veliko lepše kot pa keramične ploščice. Lahko pa se odločiš tudi za ultrapas, ki pa se ravno tako dobi v več odtenkih, lahko pa tudi v barvi delovnega pulta.. Veliko uspeha

Hvala za odgovore. Ja moj je prej trdil, da plute ni potrebno odstraniti, jaz pa da je treba. No na srečo ni nobenih izvrtin, tako, da je to delo prihranjeno steklarju. ker je pluta, bom verjetno dala kakšen odtenek rjave barve, mogoče s kakšnim motivom. Moram še malo razmislit kakšno naj bo.Pluta je bila trend v začetku devetdesetih let.

še enkrat hvala.

New Report

Close