Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gradnja ali montažna hiša

gradnja ali montažna hiša

zdravo,

zanimajo me vaša mnenja, izkušnje…
zemljo imam, zanima me je cenejša montažna hiša ali gradnja. Je kdo id vas kupil montažno hišo?

Ravno sedaj so jo postavili v bližini naše hiše. Sosedje pravijo, da je cenejša montažna hiša, pa manj živcev ti gre kot, če zidaš.

Vse je odvisno od cene enih in drugih, predvsem cene zidarskega izvajalca. Pri montažni moraš sam doplačat in postavit temelje, prvo plato…..

Potrebno je skalkulirat. Ko smo se mi 2005 spustili v preračune smo ugotovili, da je zidana hiša bistveno ceneje. Gradbeniki na našem koncu so imeli take cene. Ni pa nujno, da to velja za Ljubljano ali katerekoli drugo regijo….

In sedaj, ko imam točne podatke, koliko nas je stala hiša, smo ugotovili, da je bilo zidanje cenejše kot montaža. Primerjali smo se z Marlesovimi ali Jelovičinimi hišami, ki so jih ponujali v tistem obdobju v akciji po različnih časopisih.

Najlažje je primerjat tako, da vzameš ceno za eno in drugo hišo do točno določene faze.

se mi zdi kar ugodno, pe še hitro je

http://www.juting.com/?ID=5

klasična gradnja enako velike hiše, z enakimi lastnostmi (tip kritine, izolacija, …) je dražja kot montažna (povprečna)n. Pri montažni moraš plačati takoj, pri klasični gradnji pa je plačevanje razdeljeno po etapah oz. narejenih stvareh. Klasična se zida dlje, kot montažna.
Če bi še enkrat razmišljala, bi se verjetno res odločila za montažno.
Pri montažni težje odpravljaš morebitne napake (instalacijske ipd.), ne moreš čez leta spreminjat zidov, oken, vrat, kar pri klasični (z razbijanjem) gre, če se že odločiš za to, ali kakšne ostale spremembe, kot slovenci radi počnemo.

Odvisno, kako zidaš.

Če moraš pripraviti klet, ki jo bo treba še temeljito končat in če kupiš pri montažni samo stene in streho, bi jaz raje zidala vse. Itak se moraš potem zezat z obrtniki, cevmi, tlaki, kabli… Če pa imaš denar za na ključ, solidnega izvajalca in se ti mudi s selitvijo, potem je pa tudi montažna dobra rešitev.

Odločili smo se za montažno najverjetneje na ključ, smo še čisto na začetku, dobivamo ponudbe. Za tako hišo smo se odločili predvsem zaradi tega, ker se nam “mudi”.

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

No, mi bomo zidali klasično. Ko smo dajali povpraševanja izvajalcem montažnih hiš so bile ponudbe kar precej visoke. Vsi so nam predlagali, da bi del, kjer je dvojna garaža raje zidali, ker bi prišlo ceneje, kot če celo naredijo montažno. In če bo klet zidana, dvojna garaža zidana,bomo zidali celo in hudiča, kako bi lahko potem prišla montažna ceneje, če nam sami predlagajo, da jo polovico pozidamo in na ta način prišparamo. Ah, mal sem zakomplicirala.

Je pa tako, jabolka in hrušk ne moreš primerjat in raznim Jutong ponudnikom povpraševanja niti nisem poslala. Znani so, da so ugodni, hiše in izvedba pa katastrofalna. Preberi si malo na gradbenih forumih.

LP

Ali ima kdo izkušnje z montažno hišo v neurju. Kako se obnese pri močnejši toči in vodi.

Na TV je bilo veliko posnetkov “uničenih” hiš, vse so bile zidane.

Hvala lp

hhh

New Report

Close