Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vnete oči

vnete oči

Pozdravljeni.

zamima me kako se lahko ugotovi ali gre pri otroku če ima vnete oči samo zjutraj ima malo belega izcedka oči niso zlepljene čez dan mu nič ven ne teče za bakterijsko ali virusno okužbo. Pred tremi tedni je dobil kapljice Bivacyn en teden jebilo dober sedaj pa ima že deset dni zopet te težave.
Oči mu zjutraj obrišem s fiziološko tekočino in cel dan ima potem uredu, nobenega izcedka do jutra.Zdravnik mu zmeraj da samo kapljice. Mu pa iz nosa tudi skoz teče. Ali je potreben zopet obisk zdravnika ali lahko še kakšen dan počakam.Otrok je star 3 leta.
Hvala za odgovor.

Običajno je pri bakterijskem vnetju opazna rdečina, gnojen izcedek. Virusno vnetje gre pogosto s prehladnimi znaki, solzenjem, blažjo rdečino, belkastim do rumenkastim izcedkom.
Virusno vnetje zdravimo le z izpiranjem.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

hvala za odgovor.
kOLIKO ČASA PRIBLIŽNO PA LAHKO VIRUSNO VNETJE OČI TRAJA ?

nova
Uredništvo priporoča

Toliko kot sama viroza. Običajno kakšen teden. Pri adenovirozi tudi dlje, z vmesnimi izboljšanji.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

hmarkic, toliko, da vas potolažim.

sama sem dr. tanč tudi pred časom pisala o neskončno dolgo vnetih očeh treh mojih punčk (takrat že dva meseca enako kot pri vas, le zjutraj bel izcedek). Pediatrinja mi ni predpisala nič, ker rdečine ni bilo, niti ne gnoja. “Vnetja” so trajala še cel mesec, torej skupaj 3 mesece, potem čez noč ponehala. Slab mesec so zdaj oči v redu. Kaj je bilo, ne vem. Resda so bile ves čas obremenjene s prehladnimi znaki, drugimi virozami, vnetjem ušesa ipd. Če je bila adenoviroza, je bila tretja v “letošnji sezoni”.

Pozdravljeni.
Moj sin, ki je star 3 leta ima še vedno samo zjutraj pikico belega izcedka v očeh.Izpiram mu s fiziološko, čez dan so oči čisto uredu. Iz Nosa mu še vedno po malem teče, en teden nazaj pa je imel tudi vročino dva dni, tudi bruhal je in driskal po enkrat.Pred tremi tedni pa je že imel kapljice Bivacin en teden dobro, no sedaj pa že deset dni zjutraj malo izcedka.
Oči niso rdeče in tudi ne zlepljene, zanima me ali lahko zdravnik v ordinaciji opravi test ali gre za bakterijo ali virus. Ali je možno da traja virus toliko časa? Ali je za oko to kaj nevarno.
hvala za odgovor.

Glede na to, da ima otrok znake prehladnega virusnega obolenja in da vemo, da je pri bakterijskem vnetju izcedek vedno gnojen, zelen in očesni veznici rdeči, bi tak minimalen izcedek pripisala prehladu ali običajnim jutranjim zaspančkom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

pozdravljeni.
Zopet se obračam na vas in sicer danes sem bila s sinom pri pediatru zaradi vnetih oči. Pred tremitedni je dobil Byvacin kapljice in dva dni po prenehanju ima še vedno zjutraj bel izcedek- malo. Pediatru sem danes rekla če mu lahko glede na pogosta vnetjA vzame bris pa ga ni hotel. Rekel je če sedaj ne bo bolje da bomo kasneje. Predpisal mu je Tobrex mazilo 2krat na dan zjutraj in zvečer in rekel da mu moram mazati 10 dni.
Zanima me ali je res potrebno tako dolgo mazati ali ni nekje do 7 dni.
Sin ima najmanj 2 krAT letno vnetje in zdravila.
Močno upam da se bo sedaj uredilo, dA VAS ne bom več obremenjevala z vprašanji.Ali mi še kaj drugega priporočate? Hvala.

Če izcedek ni gnojen (zelen), potem mazanje ni potrebno. Smao izpiranje s fiziološko.
Drugače pa zdravimo 4-5 dni, običajno v kombinaciji s kapljicami, ki se dajejo na 4 ure.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.
ali je potrebno z mazilom Tobrex mazati res 10 dni 2x na dan, rekel zdravnik. Sinu mažem učke že 7 dni 2x na dan ali je zadosti ker sedaj nima več izcedka upam, da ga ne bo zopet po prenehanju dobil, tako kot pred mesecem dni ko je imel kapljice Bivacyn ko je dva dni po prenehanju zopet imel izcedek. Ali naj mu sedaj dva dni mažem samo še zvečer če je sploh potrebno. Ima pa samo mazilo brez kapljic.
Hvala za odgovor.

Na to vprašanje vam dejansko ne morem odgovoriti. Načeloma zadostuje tudi 7 dnevno zdravljenje, vendar je najpogosteje samo mazilo premalo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
zanima me, kako je z virusnim vnetjem oci in vrtcem? Obe hceri se zbudita z zalimanimi ocmi, izcedeka je cez dan malo in je bolj svetlo rumene, bez barve – mali tece iz nosa, velika ima malo povecano izlocanje sluzi, ji pa ne tece. Sklepam, da ni gnojen, ker vsaj meni kot laiku veznici ne zgledata rdeci oz drugacni kot ponavadi in ni zelene barve in ker ga spremlja prehlad oz blazja viroza mlajse.
Hvala za nasvet in lep pozdrav, binkaa

Virusno vnetje oči (kot del virusne okužbe, pogosto adenovirusne) je zelo nalezljivo, zato otrok z vnetimi očmi z izcedkom ne sodi v vrtec.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdravo Tanč,

Naša pupika ima spet malo rdečkasto beločnico – ob šarenici (samo en uček). Nima nobenega izcedka (solze, gnoj), niti se ne menca, v glavnem nič.
To se ji zdaj ponavalja že kakšen mesec, je dobro, pa spet malo rdeče – pa mislim, da je zgolj od vetrčka. Imam prav?
Hvala in lp
Demi

Rdeče oko je najbpogosteje znak okužbe, virusne ali bkaterijske, vetr je bolj laično mnenje, vendar je to le izjemoma in pri hudem vetru s peskom npr.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Moja hčerka ima tudi danes eno oko rahlo rdeče. Sedaj ko je jokala, je pa kr precej rdeče. Stara je 3 mesece in nisva res nikjer bili da bi lahko dobila kakšno virusno okužbo. Edino kar sva šli z vozičkom na sprehod. Nič ne smrka, nič ne kašlja. Zaekrat tudi nima nobenega izcedka iz nosa. Morava na pregled k pediatru?
Lep pozdrav
Katarina

Če se bo pojavil izcedek, potem jutri, sicer lahko poačakte še kakšen dan, da se razvije, kar se ima razviti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Hči je včeraj obiskala pediatra, zaradi vnetja oči in povišane TT. Vzela je urin in kri. Urin BP, kri pa je kazala na virusno okužbo. Predpisala je tobrex kraplice in mazilo. Je to potrebno, glede na to, da ni kazalo na bakterijsko okužbo? Danes nima nobenega izcedka in niti rdečih oči. Hvala, lp

Vnetje oči zagotovo ne pokaže nobenih bakterijskih kazalcev v krvi. Je pa gnojno vnetje oči del virusne (običajno adenovirousne) okužbe. Ponavadi po 2 ali 3 dneh takega vnetja zagotovo pride do bakterijske superokužbe. Lahko pa poskusite nekaj dni samo izpiranje s fiziološko in v primeru zelenega gnoja, zlapljenih oči, začnite s Tobrex mazilom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

pozdravljeni
v povezavi z vnetimi očmi imam tudi jaz eno vprašanje
Sin je star 2 leti, občasno ima zjutraj v kotičku male pikce gnoja, res male. Ko ga umijem, tega ni več in se čez dan ne pojavi, razen včasih po opoldanskem počitku – enako v vsakem očesu v kotičku pikica, umijem in je ok. Oči nima pordelih, niti zalepljenih, samo ta gnoj v kotičkih.
Ali gre to za vnetje? Ker to se nam pojavlja že več k en mesec, vendar ne vsak dan – npr. dva dni zapored ja, potem kak dva dni nič, potem spet. Pediater meni, da ne gre za vnetje. Iz vrtca pa me konstantno kličejo po počitku, da ima sin vnete oči.
Kaj je res- je vnetje ali ne?

New Report

Close