Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj date otrokom za malico v šolo, ko imajo afte?

Kaj date otrokom za malico v šolo, ko imajo afte?

Hčera ima eno afto na koncu jezika. A bi ve otroka v takem primeru poslale v šolo in bi mu dale posebno malico zraven ali bi ostal doma, prosim?

Posebna malica? Zakaj?

Otrok bi ostal doma? Zakaj? A je to kakšna nalezljiva bolezen, al kako?

Saj se hecaš kajne??

Doma bi jo pustila, zaradi ene afte na jeziku??? Mesečno jih imam v ustih sigurno 3. Ko se ena runda pozdravi, fašem nove. Mi na misel ne pride, da bi zato ostala doma. Pač je zoprno, vsakič ko odpreš usta, se spomniš nanjo. To pa je vse.

Ne ne, še vedno ne verjamem, to je sigurno provokacija

nova
Uredništvo priporoča

Zgleda, da je obdobje polne lune…koji odgovori…madoniš…

nista vredni da komentiram.

Namaži jo z mazilom Cikaflogo. Je zelo učinkovito!
Torej: Namaži –> v šolo

Živjo,
afta ni neka huda poškodba, ki bi ji bila potrebna kakšna velika pozornost. Pojavi se in izgine. Deklica hodi že v šolo, se pravi, da je že toliko velika, da ve, kaj ji paše jesti, če ima v ustih afto. Šolarji preživijo brez večjih problemov, tudi, če imajo morda dva tri dni manjši apetit zaradi afte. Če meniš, da ji je treba olajšati to afto, ji daj kaj sabo, doma pa ji res ni treba ostati.

Malo premisli o dekličini starosti. Starši imamo ponavadi s tem večje težave kot otrok. Otroci mislijo, da so veliki (večji kot v resnici), mi pa da so majhni (manjši kot v resnici). Dojenček, ki ima afte v ustih je potreben pomoči, ker je odvisen od rednih obrokov in so zanj življenskega pomena, 6+ letniki pa je seveda že precej drugače …

Še čisto nikoli nisem pomislila, da bi jaz ali moja hči zaradi aft ostali doma. Zakaj že?
Ker kakšno hrano težje jeva – oz. je pač ne jeva, če nama ne ustreza?

Giri, neznosno smešna si. In potem napišeš, da “nismo vredi komentiranja”.
Bo treba malo razmisliti, preden spet kakšno tako izvališ!

seveda naj sonček ostane doma, najmanj en teden,raje več. Pa fino jo v vato zavij, da ji ne bo hudega.

Nikoli nisem imela nobene afte, a zdravnica in hčerka sta mi povedali, da to neznosno boli. Hčera je zdoma 10 ur, v šolo se vozi z avtobusom. Če se v šoli ne more najesti, ji je slabo. OK???? Ma…

Hvala na nasvete ostalim!

afta s ene pozdravi iz danes na jutri, tako da je ostajanje doma nesmiselno, če ne gre za kaj druga. hrana pa: praviloma ne paše kisla, slana hrana in kolikor spremljam anše jedilnike, je bolj redko na jedilniku za malico. kake kumarice pa pač ne je, ali ne.

kupi pa v lekrani tamtum verede, oz. nekaj kar je prim. za straost tvojega otroka, za izpiranje ust. pa žajbljevi bomboni tudi pomaajo, dobiš v DM.

Za eno ali dve mali afti ni potrebno komplicirati, naj gre v šolo in je kar ji pač paše, magari samo kruh. Mogoče še bolje, ker se v šoli zamoti in ne misli toliko na bolečine.

Je pa res, da so afte lahko tudi hujše. Moj sin je imel na eni strani jezika tri tako velike, da sem ga peljala k zdravniku, ker sem bila prepričana, da to ne morejo biti afte – pa so bile. Je pa bil zelo bogi, tudi spal ni ponoči nič, jedel nič, v bistvu je bilo huje za vse, kot če bi imel 39 vročine. Takrat sem ga zadržala doma in je pač zamudil en dan šole (2.razred).

Jah, tiste ki pišete da afte niso probelm.Ali jih še niste imele, oz. obstajajo rauzlično hude oblike. Meni se delajo kar naprej.Pa moram rečt, da včasih se jih 123 znebim, tudi ne bolije ne vem kaj. Ko pa dobim kakšno hudo, pa tud usta težko odprem. Takrat navadnop bolj pijem,jem res minimalno, ker boli. Težko je tudi pri govoru. Boli!!!! Pa sem 2x rodila brez problema, imam kar visok prag bolečine. Tako, da če ne probaš, težko sodiš – o scrkljanosti namreč.

Jaz bi se pogovorila s hčerko, koliko je hudo. Najbrž ni več tako mala,če hodi z busom in je 10 ur dnevno odsotna. Bi ji dala za jest kar ji odgovarja s seboj, zakaj ne. Samo ne vem, kaj bi takega bilo primernega, e nič pametnega ne spomnim. Če bi bilo res hudo, bi bil moj otrok kakšen dan doma.

Jaz tudi ne vem če bi verjela, da tako boli, če ne bi sama probala. Pri nas se delajo tudi starejšemu sinu (nalezel od mene bacil). In se mi dejansko vedno smili kadar jo “faše”. Čeprav kar korajžno prenaša.

New Report

Close