Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nekaj glede vinjet mi pa ni jasno

Nekaj glede vinjet mi pa ni jasno

Mi lahko mogoče pomagate, ker nikjer ne najdem odgovora?

18. januarja sem kupila polletno vinjeto in mi velja do 18. julija. A takrat polletnih vinjet ne bo mogoče kupiti, samo letne bodo še? To morda pomeni, da sem dala 35 evrov za polletno vinjeto, po pol leta bom morala pa vseeno kupiti letno?! Po možnosti po ceni 95 evrov?

Če se misliš toliko vozit bi se ti itak bolj splačalo že na začetku celoletno kupit…

A polletne bodo ukinili?

Mogoče jo pa greš kupit zdaj in se zmeniš, da ti jo luknjajo za 19.7.09. Dokler se jih še da kupiti.

nova
Uredništvo priporoča

Ja, tako je, v kolikor bodo sprejete predlagane spremembe. Čeprav je mogoče, da bodo takim kot si ti, šli na roko in dali kakšen popust. Ne bi pa na to računala.


To se popolnoma zavedam, je pa bila to v obdobju, ko se mi je poznal popolnoma vsak cent in sem si komaj privoščila polletno …

konec maja kupi še eno polletno po sedanji ceni

Po moje je pa višek, da ukinjajo polletne … Namesto, da bi se prilagodili razmeram in ponudili tedenske, mesečne, polletne in letne vinjete!! Tukaj se vidi razumevanje do ljudi, ki imajo manjše prihodke!


hahahahahahaha

imaš ti še kako glasbeno željo?
pa od kod ti ideja, da gre pri vinjetah za ugojevanje potrošniku?

pri vinjetah gre za to, ali zbrati dovolj denarja, ali ne. kdo si lahko privošči, da bo kupil vinjeto je postranskega pomena. itak jo bo kupila velika večina slovencev, ki živi na območju AC križa.

Predno pridejo ven tedenske (verjetno 1. 7.), kupi polletno in ti bo veljala do začetka veljavnosti letnih vinjet za leto 2010 (začnejo veljati že s 1. 12. 2009).

Poglejsste, pa vam bo jasno!?)))).
http://24ur.com/novice/slovenija/bo-treba-letno-vinjeto-doplacati.html

Res ne vem, kaj se pritožujete, spomnite se, koliko denarja je šlo na cestninskih postajah. Tudi če se se vozil samo za vikend po avtocesti je bil znesek na koncu kar precej visok. Ok, odvisno, kam … ampak v bistvu je tudi 95€ hitro povrnjeno, če greš par vikendov na morje ali pa kam drugam, no, da me ne boste napadle.

Ja seveda.Doma imamo 2 avtomobila in z dvema pač ne hodimo 1x-2x morje.V službo, kakšnih 5 km po LJ obvoznici pa je treba narediti in za to bo treba plačati po novem 95 eur x 2!

…pa pomislite še na motoriste, ki bodo morali za 6 mesecev vožnje kupiti letno vinjeto.

Ja seveda.Doma imamo 2 avtomobila in z dvema pač ne hodimo 1x-2x morje.V službo, kakšnih 5 km po LJ obvoznici pa je treba narediti in za to bo treba plačati po novem 95 eur x 2![/quote]

Pa pomisli še na to, da ste se po LJ obvoznici dolga leta vozili ZASTONJ, medtem ko smo drugi, ki smo uporabljali AC, kar konkretno plačali vsak prevožen km.
Verjamem, da je veliko težje se sprijazniti s tem, da je stvar, ki si jo nekoč imel zastonj, sedaj treba plačati.

Vinjeta 95€ + cestnina pri registraciji 73€ = 168€
589€ je Bruto minimalna plača to je 430€ NETO
Plačilo za ceste je 39{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mesečnega minimalnega dogodka. 39{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ene minimalne plače!!! HALO, HALO ljudje.

@Lkci=360

In kolikokrat lahko tankaš za ta znesek?

Če se ti zdi 168 evrov tako veliko, naj ti izračunam, da lahko za ta denar kupiš bencina le za 2000 km. Za 2000 km na leto pa avta zagotovo ne potrebuješ…

Verjetno greš ti za ta denar le dvakrat (ali pa tudi ne) k frizerju.
Ali je potrebno naj pa vsak sam presodi !! Drago je pa v vsakem primeru.

@Lkci=360

Za 2x striženje dam 24 evrov, ampak mislim, da za to ne rabim vinjete.

Bolj pomembno dejstvo je, da z avtom naredim letno okrog 25.000 km, torej dam za bencin vsaj 2000 evrov, kar pomeni da cestnina + vinjeta predstavljata približno 8 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} te vrednosti, kar se mi sploh ne zdi veliko.

Morda pa teh 168 evrov primerjaj z zavarovanjem, ki ga plačuješ za avto ali pa z izgubo vrednosti avtomobila v enem letu, pa potem povej, ali je to veliko ali ne…

A navadnih cest pa več nimamo ? Če nočete kupit vinjete se pa vozite po navadnih cestah. Simpl ne ?


Se nebi tolk pritoževali, če nam navadno cesto nebi podrli in na isto mesto zgradili plačljivo avtocesto. (kranj – radovljica, grosuplje, Ivančna g,…)


Se nebi tolk pritoževali, če nam navadno cesto nebi podrli in na isto mesto zgradili plačljivo avtocesto. (kranj – radovljica, grosuplje, Ivančna g,…)[/quote]

Pomoje nima smisla dopovedovat ljudem, ki SLEPO SLEDIJO oblasti.
Stara cesta je ostala samo v smeri KP-MB-Lendava. Ostale avtoceste so na trasah starih cest. Seveda je možna vožnja preko dvorišč, mimo kozolcev, gozdnih poteh itd… In že si na cilju.
Avstrici za letno odštejejo 73,80€.

Koliko zaslužiš NETO, Kateri avto voziš? Znamka, letnik = ?
Kar se zaslužka tiče je pa vprašanje. Ali zaslužiš, kar kasiraš? Da tako razmišljaš. In vse to povej vsem, ki neto zaslužijo 430€ !!

New Report

Close