Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depresija

Depresija

Za tiste, ki jo imate…

Kako ste se odločili za pregled pri osebnem zdravniku?
Kaj ste mu rekli, povedali?
Kako je cela zadeva izgledala?
Kako dolgo ste odlašali s tem korakom??

Prideš k zdravniku,poveš simptone,on ti predpiše atidepresive-v mojem primeru Cipralex in ti da napotnico za psihiatra, s tem ,da si ga moraš sam poiskat.To je to.Aja,jaz sem prosila še za bolniško en teden in jo komot dobila. In to je to.Si pa zapečaten,kar pomeni,da od zdaj naprej karkoli bo bo vzrok,psiha,depresija.

Poveš kako se počutiš,nihanje razpoloženja,tesnoba,mogoče motnje spanja,mogoče misli na samomor…veliko piše na netu..5min obravnave in že si fertik.

Vsak izmed nas pade kdaj v obdobje, ko ga daje psiha, melanholicnost, depresija, nevolja…
Jaz bi se na tvojem mestu najprej poskusala postavit na noge brez kemicnih pripomockov. Npr. sport je fantasticna stvar.
V skrajni sili bi posegla po tabletah.

Včasih pomaga že samo bolniška. Sicer pa se prisili in bodi družabna, pa veliko na zraku, spremeni okolje … Če je zadeva bolj resna, potem pa kakšna tableta, da se ponoči saj spočiješ in vzemi si k srcu, da dnevni sprehodi v bližnje zeleno okolje nič ne stanejo, delajo pa čudeže.

Povsod vidim, da se omenja Cipralex. Meni je predpisal Praxiten, pa me zanima ali to jemlje še kdo. So kao antidepresivi, vzamem ga zvečer pred spanjem in stanje se mi je izboljšalo (že trkam).

Nikakor ni nujno,da dobiš nap.za psihiatra.

Splošni dr.lahko napiše recept.

Poveš znake, ki jih občutiš.

Dr.sam presodi, če je zadeva tako huda, da je za psihiatra, drugače je dovolj le on ali pa event.še psiholog.

Mene je mučila taka nespečnost, da sem bila pripravljena pojesti karkoli, samo da bi pomagalo. In tako sem pač šla k splošni zdravnici, povedala, v čem je problem, rekli sva še par besed na to temo, dala mi je za izpolnit nek vprašalnik in ugotovila, da sem rahlo depresivna in me vprašala, če bi šla k psihiatru, če bi tablete… Pa sem rekla, da bi poskusila najprej samo z uspavalnimi, da vidim, če bo potem laže rešit tudi druge stvari… in sva se dogovorili, da pridem čez dva tedna povedat, kako in kaj.

V glavnem, uspavalne mi niso nič pomagale, sem se pa resno zamislila, v tistih dveh tednih rešila tisti problem, ki je bil pravzaprav kriv za vse (pa niti nisem vedela, da je), začela sem se ukvarjat s športom in potem je šlo kar hitro na bolje.

Smem vprašati, kakšne težave si imela?

New Report

Close