Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek še ena sramota za zdravstvo

še ena sramota za zdravstvo

Pokličem na zavod za zdravstveno varstvo glede cepljenja proti klopom. Za vse 4 (otroka, midva z možem) to stane 124 evrov. Da bi bilo to krito iz dodatnega (da ne govorim osnovnega) zavarovanja, noče nihče slišat.
Pa kako lahko pozivajo ljudi na cepljenje, če moraš dat 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mesečnega družinskega dohodka za to? In ravno zato, ker je družinski dohodek takšen, kot pač je, smo obsojeni na vikend pohajanja po naravi. OK, bomo pač morali bolj gledat na druge oblike preventive. Lahko pa jih je sram, da to cepljenje tako zaračunavajo.

Da ne omenjam dejstva, ko prideš z otrokom z vročino k zdravniku, pa ti reče, da si v lekarni kupi svečke ali sirup za zbijanje vročine. Kupi. Pa zakaj vsak mesec plačujem zdravstveno zavarovanje? Zato, da nekdo na moj račun bogati.

Calpol se dobi na recept. Moraš pa težiti, to pa res.

10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mes plače?.dej ne jamraj.

nekomu je to 1/3.zdej je pa zdravstvo usrano,ker si škrta do svojega zdravja,da otrok ne omenjam.

nova
Uredništvo priporoča

Ej se strinaj s teboj. Za otroke bi morala biti cepiva, zdravila in pripomočki brezplačni, pa je daleč od tega. Kupiš Lekadol, kapljice za nos, fiziološko, sirup za kašelj, raztopina za afte (ko otrok sploh jest ne more po več dni) nekatera cepiva, Airex blazino, Rakitno ob bronhitisu itak ne dobi več nihče ….!

Po drugi strani se pa iz ta istega zavaroavnja krije rehabilitacija po zlomu noge odrasle osebe v zdravilišči tudi do 25 dni (poznam primer!), pljučni bolniki imajo vsa možna okrevanja v raznoraznih termah (večina jih še vedno kadi!),….

Obup!

jaz imam nadstandart zrihtan in nikoli nič ne doplačam.vse dobim na bel rp plača pa ga zavarovalnica.

če bi vsak mes dodali samo 2 eur za tole nadstandardno ne bi rabili jamrat.že 12 let nisem porabila niti eura v lekarni,razen enga sirupa.

v vednost: vsa zdravila v lekarni niso brezplačna tudi če imaš bel recept

vsa niso je pa večina.tko,da mi ni žal za 2 eura na mes

Nihče te ne sili, da se greš cepit.

vsa niso je pa večina.tko,da mi ni žal za 2 eura na mes[/quote]

a aspirini, lekadoli ipd. je potem zastonj? če si npr. samo jaz zvišam dodatno za 2 evra. ali moraš potem nujno imeti bel recept, ali si lahko tudi brez njega in dobiš brezplačna zdravila?

Evo, jaz pa ne razumem vsega tega jamranja in šinfanja. Meni ni težko investirati v svoje in otrokovo zdravje, če smatram, da bo pomagalo. težje mi je plačati to silno zavarovanje avta, servise, evo to me bolj “boli”. Ni mi težko opraviti kakšne preiskave sampolačniško. Če se primerjamo z drugimi državami, tam je še slabše, nap. Anglija…Švica, ok, veliko lažje in prej zdravniki opravijo kakšno preiskavo, ampak ljudje plačujejo za to bistveno več. Da o Ameriki ne govorim.
Če me kaj v zdarvstvu jezi me površinska obravnava, ne celostna. To, da ti ne povedo kam se obrniti, če je potrebno tudi samoplačniško.

Ker sem delala od eni izmed zdravstvenih zavarovalnic, vam povem iz prve roke, da je tole laž.

Nadstandard vam ne omogoča nobenih zdravil ali pripomočkov na stroške zavarovalnice.

Nadstandard je samo enoposteljna soba in televizija v njej :)) seveda v bolnišnicah kjer take sobe imajo. Takih bolnišnic pa skorajda ni.

Ker sem delala od eni izmed zdravstvenih zavarovalnic, vam povem iz prve roke, da je tole laž.

Nadstandard vam ne omogoča nobenih zdravil ali pripomočkov na stroške zavarovalnice.

Nadstandard je samo enoposteljna soba in televizija v njej :)) seveda v bolnišnicah kjer take sobe imajo. Takih bolnišnic pa skorajda ni.[/quote] mislm kakšne kvasiš.že 12 let imam nadstandard za zdravila(A01 in Bo5),če delaš kao na zavarovalnici pol veš,da je to nadstandard za zdravila.in ja aspirini,lekadoli,določene kreme,vse imam zastonj.to obliko zavarovanja imamo vsi v naši družini.cena zavarovanja je 25 eur mes.če ne veš,ne govori,da je laž ampak se pozanimaj!!!!!!!

Cena za vse 4 je zagotovo več kot 124 EUR. Cepljenje namreč zahteva tri doze in vse tri za enega človeka stanejo cca.90 EUR. Torej je cena, ki so vam jo dali le za eno dozo.

Je pa res, da se nam to zdi za zdravje veliko, za telefon, cigarete in ostalo pa zlahka porabimo precej več.

morski konjiček, lahko kaj več napišeš o tem nadstandardu? ali moraš imeti bel recept, da dobiš zdravilo? višje sem te spraševala o tem … če si nadstandard zrihtam le jaz, ali lahko na mojo kartico potem dobim tudi kak otroški sirup, daleron za otroke ipd.

http://www.revijakapital.com/kapital/poslovnefinance.php?idclanka=4377

pa še dokaz za “to je pa laž”

pod naslovom VRSTE ZAVAROVANJ

so ZDRAVILA

o tem jaz govorim.

Tole je sicer res, kar pišeš, nisem sigurna da je samo 2 eura več? Nazadnje, ko sem jaz čekirala, je bilo kar krepko več, pa ne bom govorila na pamet, ker ne vem.
Mene bi bolj motilo to, da moram za vsako k zdravniku. Dobro, otroka večinoma res peljem in če je samo kakšna viroza, res kupim tisti Calpol, ker mi ga niti slučajno ne da na recept. Ampak da bi pa zase za vsako letela k zdravniku… Včasih rabim bolniški list, včasih ne…
No ja, saj če bolje pomislim, res ni tako napačno.

jah sej cepiš se enkrat, čez eno leto ponoviš in imaš za 10 let mir. zdej če 248 eur razdeliš na 10 let in na 4 osebe, pa ni več tak velik strošek, se mi zdi… bistveno dražja je invalidnost ali celo smrt zaradi meningitisa, bi rekla :(((

se pa strinjam, da je anše brezplačno zdravstvo zelo drago 🙁

ja vse je na bel rp. med.sestra ti mora ob izdaji rp nanj napisati zraven zavarovanja BO5.v lekarni pa itak vidijo,da imaš na kartici to zavarovanje.lahko pa jih opomneš.

ja vse je na bel rp. med.sestra ti mora ob izdaji rp nanj napisati zraven zavarovanja BO5.v lekarni pa itak vidijo,da imaš na kartici to zavarovanje.lahko pa jih opomneš.[/quote]

ampak potem moraš za vsak dr.. k zdravniku. pri nas se moraš naročit en dan prej, le če je nujno, te vzamejo zjutraj do devetih. pa potem ti gre bolniška ali dopust …

Vijolica1:

“naše brezplačno zdravstvo”

ha, ha, ha, ta je pa dobra, kje živiš …

Nič na svetu ni brezplačno.

pri Vzajemni za B05 piše, da niso krita zdravila, ki se dobijo brez recepta. Po mojih poizvedovanjih tako Calpol, aspirin, svečke, cepljenje proti rota visrusu, menigitisu, gripi … odpadejo.

Pa tudi … zdravila, ki jih tipizirano ne predpisujejo na zelene recepte, je v naših lekarnah zelo težko dobiti. Včasih tudi bel recept ne pomaga.

calpol dobiš na zelen rp pri pediatru na katerem piše (1,1-bolezen,plača zavarovalnica).

aspirin pa jaz vedno dobim na bel rp in to zastonj.pa lekadol,pa coldrex,pa bivacyn sprej,pa fenistil,vse kar rabim.

za cepljenja pa tega ni.to plačam tudi jaz sama.

meni so na Vzajemni povedali, da se zdravila, ki se dobijo brez recepta, kljub temu, da ti zdravnik zanje izda recept, ne poplačujejo iz zavarovanja.

Isto mi je potredila kolegica, ki je farmacevtka.

Koliko pol stane to cepivo? A je ista cena za otoke in odrasle? Kdaj pa kje pa cepijo? Se moraš naročit prej?

Ker sem delala od eni izmed zdravstvenih zavarovalnic, vam povem iz prve roke, da je tole laž.

Nadstandard vam ne omogoča nobenih zdravil ali pripomočkov na stroške zavarovalnice.

Nadstandard je samo enoposteljna soba in televizija v njej :)) seveda v bolnišnicah kjer take sobe imajo. Takih bolnišnic pa skorajda ni.[/quote]

Tole pa ni res, nadstandard B05 si plačujem odkar obstaja, je pa več vrst nadstandarda, in ne krijejo vsa vsega. Če imaš nadstandard za zdravila, krije pač zdravila. In tudi ni res, da ničesar ne doplačaš. Jaz ravno resno razmišljam o razdrtju pogodbe, ker kljub nadstandardu VELIIIIIIKO zdravil doplačujem. Ali pa sami dohtarji ne vedo, kam kaj pisati, pa potem pridem z napačnim receptom v lekarno in se vračam po pravega ipd štorije.

To, da coldrex dobiš na bel recept je ali laž ali pa goljufija, lekadol se da dobit tudi na zelen recept, je samo dobra volja os. zdr. ter stvar diagnoze, in nič drugega. Fenistil je brezplačen za otroka, se pravi z. recept, zase sem ga prejšnji teden (sicer gel, pa vseeno) doplačala kljub belemeu receptu 1,29 eur. Malenkost, pa vseeno. Aspirin dobiš na recept protect, če ti pišejo kakšnega drugega, je štorija ista kot pri coldrexu, tako da ne zavajat ljudi. Vse, kar je v prosti prodaji, z redkimi izjemami (antibotična mazila, posamezni kortikosteroidi, nekaj antihistaminikov ipd), doplačaš tudi z B05. In ne, na zavarovanje Francke ne more dobit zdravil Lojzka, tudi če sta mati in hči. Zavarovanje velja strogo za eno samo osebo! Je pa še drug hakeljc, da se marsikaj, kar se sicer plačiljvo, da zamenjat z nečim, kar še gre na zavarovalnico, ali pa bo zdr. to naredil ali ne, je pa spet stvar njegove dobre volje (in stroškovnika!)

Cepljenja pa pač so, kot so. Moje mnenje je, dokler so zastonj razni metadoni in podobne kozlarije, pač tam mečemo skozi okno z lopato in šparamo tam, kjer ne bi smeli.

[url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/u506550.png[/img][/url] [url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/p506563.png[/img][/url]

New Report

Close