Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pekarna Vrhnika – različne cene istega izdelka

Pekarna Vrhnika – različne cene istega izdelka

Zadnjič sem čisto slučajno kupovala v različnih prodajalnah pecivo in opazila različne cene istega izdelka. Gre za prodajalne Pekarna Vrhnika v LJ, v radiju 400 metrov.
3 prodajalne:
– na glavni železniški postaji
– na glavni avtobusni postaji
– na vogalu Miklošičeve, nova zajtrkovalnica (je nasproti avtobusne, samo čez cesto)

Kupovala sem čokoladno spiralo in ugotovila, da je najdražja na železniški (1,05 EUR), avtobusna (1,03 EUR) in zajtrkovalnica (0,91 EUR).

Ne vem, ali so to franšizne prodajalne ali kaj, ampak vsekakor se splača pogledati kje kupuješ.

A res…jaz nikoli nisem pozorna. Samo priznam pa nekaj…ta pekarna ima dalč najboljše izdelke, sirova, rogljički, spirale….ni drugje boljših.

Na železniških in avtobusnih postajah so izdelki vedno dražji. Ne vem, morda jim vzamejo kakšen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ? Jaz večinoma kupujem v Štručki, trgovinici od Žita, ki je na Pražakovi, blizu Miklošičeve ulice.

Prijazne prodajalke, ugodne cene, nimajo pa ravno vseh slaščic. Nekaj pa vseeno, da se pa tudi naročit.

nova
Uredništvo priporoča

To je tista mala, nasproti frizerskega salona? Sodelavka večkrat kupuje tam.

Ma jaz načeloma ne kupujem veliko tega peciva, sem pa čisto slučajno opazila in sem namenoma preverila v vseh treh prodajalnah.
Gre pa tu za prodajalne, ki so si zelo blizu ena drugi.

Verjetno je res ta. Na vogalu z Miklošičevo je ena trgovina z oblačili, potem je še nekaj, v Štručko se gre pa po dveh ali treh stopnicah. Čisto majhna trgovinica, imajo pa vse od Žita, pa nekaj peciva tudi. Za malico je tam super kupovat. Ni vrst oz. gre zelo hitro, pa ustrežljive so, prijazne. Nisem pa preverjala cen peciva, za čokolade pa vem, da me skoraj kap, ko primerjam Mercator in njih. Te so zelo ugodne, pa še akcije imajo največkrat.

Ja, to je ta. Če pa primerjaš z Mercatorjem, se pa res pozna. :-))
Meni je še vedno fascinantno, ko ljudje kupijo Milke v “sosedu”, a 10 metrov stran je trgovina Muller, kjer so definitivno cenejše Milke. :-))

Meni se zdi, da so te Milke bolj fama kot pa kvaliteta. včasih so morda res bile oh in sploh čokolade, ko si videl vijolično barvo na celi polici, zdaj pa ji prav gotovo lahko še katera konkurira. Jaz, če je le možno, kupujem slovensko. In Gorenjka je po moje veliko boljša. Se kar strinjam, ko sem slišala pred dnevi po radiu, da smo Slovenci dvolični. Od naših proizvajalcev zahtevamo vrhunsko kvaliteto, v trgovini pa kupimo potem raje tuje, čeprav ni tako kvalitetno. Za milko sem slišala, da tudi ni ravno ok.

No, saj nobena čokolada ni Ok, če jo je preveč.
Gre pa za stvar okusa. Recimo meni Gorenjska ni všeč, ker je preveč, kako naj rečem, hrapava, kakavova. Ne znam razložit. Zato je tudi ne jem.
Konkurira ji pa itak marsikatera, ampak kot pravim, stvar okusa in cene. Jaz bi tud raje Lind jedla, pa je predraga. ;-))

Sem pa dobila obrazložitev za cene; ker je zajtrkovalnica nova imajo nekatere cene cenejše in ta spirala je med njimi. Se bo pa kmalu ta časovni rok iztekel in potem bo povsod isto. Škoda 😉

mimogrede: kar naprej jem gorenjkino čokolado s pomarančo
merkator: 1,59
zajtrkovalnica 1,15

New Report

Close