Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek CERKVENA LOČITEV

CERKVENA LOČITEV

Prijateljičina hči se je cerkveno poročila, kasneje sta se z možem razšla, zdaj pa se njen bivši mož ukvarja še s cerkveno ločitvijo. Cerkvenem sodišču je natrosil……in zdaj cerkveno sodišče vabi priče in razsikuje kaj in kako in kdo je bil zaveden, da se je zgodila cervena poroka.
A mogoče kdo ve kako potem zgleda, a si ločen ali se cerkvena poroka pač razveljavi?
A je kasneje, ko je zadeva na cerkvenem sodišču končana, možno dobiti vse
zapisnike, da bi človek videl, kaj vse se je tam govorilo, in kaj je kdo povedal?

cerkveno se ne moreš ločit, zakon se razveljavi.

Ja, žal so tele cerkvene ločitve predvsem eno izživljanje. Moja prijateljica se je tako ločevala, zasliševali so jo v skoraj umazane detajle njunega zakona.

Očitno oni stari prdci tam vse to s slastjo izrabijo za ventil, ko jim je že mednožna plat življenja prepovedana. Toliko o “svetosti” zakona, ljubezni in nasploh o vseh floskulah.

kdo ve, kaj vse je njen bivši tam naplozal, zvedela ni nikoli, a ločila sta se navsezdanje, oz. je bila razglašena ničnost zakona.
Predvsem ker ni bilo otrok.
Trajalo je pa kar nekaj časa, nekaj let, kolikor se spomnim.

Tako da lahko bi se še enkrat cerkveno poročila, ker z bivšim je zakon “ničen”.

Joj, kako izrazoslovje:)

nova
Uredništvo priporoča

Zakon se razveljavi,verjamem, da zna biti grdo.

Hja, moraš vedet, da cerkvena ločitev ne obstaja in da Cerkev pač ne pozna postavke, kjer bi rekla “v redu, zaljubljena 25-letnika sta se čisto veljavno in v povsem svobodni volji poročila, sedaj pri 35-ih pa njo zvečer zmeraj glava boli, on ima pa pivski rebuh in samo leži na kavču, poleg tega se pa njej srce topi ob šarmantnem sodelavcu, njemu pa misel sega k fukiš kelnarci za vogalom – naj gresta reveža narazen in poskusita srečo z drugimi”. Tako je v civilni pravni državi. V Cerkvi tega ni. Če si se poročil s sladko 25-letnico, Cerkve prav nič ne zanima, da je ona sedaj pri 35-ih zatežena gospodinja, ki se ukvaja samo z pucanjem in otroki, seksat noče ali pa zna dat samo še noge narazen in da bi ti rad vsaj tornado v postelji – kar si si izbral pri 25-ih, s tem boš ostal zvezan do smrti, pa je ona lahko vmes stokrat zatežena in tristokrat zdolgčasena v postelji, ko si ji naredil vse otroke, ki jih je hotela in te ima petstokrat samo za inventar v družini, ki naj predvsem skrbi za finance, drugače pa naj da njej in otrokom čimbolj mir. Hotel si jo in Cerkev ne priznava premišljanj.

Zato je vse, na kar lahko sploh upaš pri Cerkvi, če si zgolj “klasični ločenec”, da ti bo pač z maratonskim laganjem in prirejanjem dejstev uspelo na plan potegniti vsaj nekaj, s čimer boš dokazal, da ti s to žensko sploh nikoli nisi bil zares poročen. Čeprav veš, da si bil in da na vajin poročni dan ni bilo prav nobene prisile ali pomote. Daleč najlažja laž je sicer to, da nikoli nista seksala – česar pa celo duhovnik ne bo pogoltnil ob dejstvu, da imata recimo tri otroke. Vsi ostali tipi laži pa zahtevajo predvsem dokazovanje, da tvoja žena ni bila psihološko oz. čustveno zrela za zakonsko življenje in dokazovanje, da ti je pred poroko uspešno prikrila, da je zasvojena z alkoholom ali ostalimi drogami.

Nikoli mi ni šlo v račun, zakaj bi se nekdo hotel s tako ihto še enkrat poročiti “pred Bogom”, da je pripravljen v ta namen govoriti grozljive laži o ex partnerju in zanikati vse, kar sta kadarkoli skupaj imela. In zakaj bi se kdorkoli hotel cerkveno poročiti s človekom, ki je bil v ta namen pripravljen grobo pohoditi vse najbolj osnovne človeške etične norme.

Ja, vem, da cerkvena ločitev ne obstaja, to je ja jasno. Vse te blabla, kar je bog združil, naj človek ne razdruži – skratka, oslarije kot sicer in opiranje na neko zunanjo avtoriteto. Saj to ja vsi vemo.

Če zakon ni konzumiran, potem še kao gre.

Ma debilno vse skupaj, skratka, škoda besed. Jaz sem samo hotela reči, da se izživljajo v nulo.

A je še vedno kdo tok neumen da verjame v čistost cerkve?

Tle meni ni jasno zakaj sploh se Cerkev gre to v smilslu česar Bog združi … , ker to je edini zakrament, ki si ga zakonca podelita sama ob prisotnosti Boga normalno. Vse ostale zakramente se pa tretira kot nekaj kar Bog podeli.

Zakaj se sploh cerkveno poročiti, če je vse skupaj bedno?

Hja, midva sva se poročila pred imamom – v eni od slovenskih molilnic.
Potem še na magistratu.
V islamu je ločitev dovoljena, brez komplikacij. Če ne gre, ne gre.
Določi se “mehr” – to je vsota, ki jo žena dobi ob koncu neuspelega zakona, da je za nekaj časa preskrbljena. Ko se zakonca odločita za ločitev morata še počakati tri mesece, da se prepričajo če ženska ni noseča.
Potem se lepo razideta – vendar je ločitev res skrajni izhod.
Obema je dovoljena ponovna poroka.

ITAK, da je za anuliranje cerkvenega zakona lahko “kriva”samo ženska.
Je lahko kako drugače?
Kača, grešnica, potomka Eve, satanova priležnica in kar je bilo še
takih cvetk v zgodovini.
Ko se zgražamo nad položajem žensk v islamu, se všprašajmo, v čem je
v krščanstvu boljši? Po knjigi mislim in po svetem pismu?
Ista pesem, samo da na zahodu ni verskih držav in da se cerkveni zakoni
ne izvajajo. Napisani pa so.
Možakarji pač že teh dvataužent let držijo skupaj. Vse, da dobijo
pokorno ženičko, seks, oblast …
Samo da me poskusi kateri od “starih prdcev” kaj zasliševati. Bi jim
povedala, ja. Kar si zaslužijo, hinavci.

Janis, BRAVO!! Si mi prišparala en besen traktat.

No cerkvena ločitev ali pa razveljavitev zakona obstaja. Eden od zakoncev, da vlogo oziroma zaprosi v župnjišču kjer sta se poročila . Ta župnik pošlje prošnjo za ločitev razveljavitev (z tehtnimi razlogi) v Vatikan, kjer sam papež odobri to potezo in jo tudi plačaš. Pred cca 8 leti je bilo to cca 65.000 sit, danes ne vem koliko je.

Zakaj pa pride do zasliševanja prič pa nimam pojma, verjetno se župniku malo dogaja. Prideta zakonca in sama zatrdita župniku, da ne gre več in da sta poskusila že vse da rešite zaken.

Preverjeno !!!

Kolikor vem, se monaška princesa caroline, že vrsto vrsto let (več kot 20) trudi, prosi, piše prošnje… , pa ji še ni uspelo razveljaviti zakona. Torej če ni uspelo njej, verjamem, da ni še nikomur.

Kolikor vem, se monaška princesa caroline, že vrsto vrsto let (več kot 20) trudi, prosi, piše prošnje… , pa ji še ni uspelo razveljaviti zakona. Torej če ni uspelo njej, verjamem, da ni še nikomur.[/quote]

He, he , he… Nima pravega razloga.

Drugače pa to ni kakšna umetnost. Jaz sem crkveno “ločena ” oziroma je moj cerkveni zakon razveljavljen. Ne na mojo željo ampak na njegovo. Je pa razlogov lahko kar nekaj in vsak lahko izmed njih najde kakšnega zase. Kot je ena zgoraj napisala. Čista farsa.

Za plačat ne vem koliko je bilo, ker nisem plačala jaz ampak to, da gre v Vatikan je pa čista neumnost. Prvo postopek vodi crkveno sodišče v pod pristojnost katerega spada tvoja župnija ( sta samo 2 – Ljuibljana in Maribor ) ko je ta postopek končnan pa ga prevzeme drugostopensjko cerkeveno sodišče, ki pa je za Ljubljano Maribor in za Maribor Ljubljana. Vse skupaj je trajalo ( sicer pred 16. leti ) približno 3 leta.

Ko dobiš odločbo drugostopenjskega sodišča dobiš hkrati tudi dokument s katerim lahko prisotpiš k ” drugi” cerkveni poroki.

Meni je imam pisno potrdilo, ki je začelo veljati po plačani položnici.

Zakaj pa Monaški princezi ne uspe je pa verjetno še kakšna druga fora, mogoče malo politične narave , je le princeza jaz sem pa le mali človek .

Ni res – njen prvi zakon se je cerveno razveljavil, vendar že nekaj časa potem, ko je bila civilno poročena s Stefanom Casiragijem in se je potem z njim tudi Cerkveno poročila. Se pa ne more – no ona lahko – s tem partnerjem s katerim je sedaj. Mislim, da je Hanoverčan, vendar zato, ker papež ne želi razveljavit njegovega prejšnjega zakona.

New Report

Close