Najdi forum

OPERACIJA BYPASS ŽELODCA

Pozdravljeni! Zanima me, če bi mi lahko kdo kaj več napisal o tovrstni operaciji.Hvala.Maja

Maja Tutaja, tole kar bom nakrecala tukaj nikakor nimam vas v mislih, ker sprasujete samo za informacijo tovstne operacije in upam da vam bo kdo dal strokovne informacije in zadovoljil vaso radovednost.
Samo, veckrat sem slisala ljudje, ki omenjajo te operacijo kot nekaksno dieto (beri, zadnje upanje da bo pa to delovalo pri znizevanju teze) in jst mam taksno mnenje o teh operacijah.

Torej, leta se napacno prehranjujemo.. veliko vec kot potrebujemo in se nam posledicno kopicijo kilogrami. Vse kar nas zene v tako prekomerno “zretje” izhaja iz nase glave. Ali je to samo navada, al je stres, nezadovoljstvo, zasvojenost s hranom..

Potem se odlocimo za operacijo zelodca, ker bo zelodec tako manjsi in “bomo manj jedli”. Pozabimo pa na dejstvo da nam v bistvu mozgani ukazujejo koliko bomo jedli in kdaj bomo dejansko siti. Ce imamo custveno praznino, katero ze leta zapolnjujemo s hrano ali kako drugace (cigarete, alko..) nam operacija zelodca ne bo dosti pomagala ali pa bomo (po mojem, veliko bolj trpeli ker ni poti nazaj). To kar vam lahko operacija zagotovi, si lahko tudi sami, brez omejevanja vrste hrane, brez bruhanja, brez taksnega trpljenja. Postopoma.

Jaz si to takole predstavljam. Nas zelodec, vreca. Z operacijo nam jo pac zozajo (zvezejo), ali odrezejo en del.. Zdaj je nas zelodec manjsi in to je edino kar se je spremenilo. Prisli bomo nazaj domov, v isto druzino, okolje, z istimi problemi kot prej, sluzba, stres. Po taksni operaciji boste mogli prisilno spremeniti prehranjevanje. Lahko boste pojedli za eno pest hrane a v glavi (dusi) bo se vedno tista praznina za katero se ne menite. Iscete krajsnice v upanju da bo kaj boljse a v bistvu padate v globlje brezno. Od preblemov se ne da zbezati. Ce jih postopoma premagate boste sami mocnejsi in v sebi izpolnjeni. Vse se da. Posledice operacije pa so za celo zivljenje, ne se slepit da bo po enem mescu vse teklo kot po maslu.
Sploh pa, ce ne postimate zadeve v glavi, boste postopoma prisli znova na zacetek. Zelodec (kar bo pac ostalo od njega) se bo postopoma znova razsiril in kaj potem..

Pa ne si delat brezpotrebnih posegov telo.
Eni so res shujsali po teh operacijah ampa se danes, po tolikem casu si se vedno ne smejo privosciti nekatere hrane katera nam v majhnih kolicinah ne skoduje in v kateri lahko (nekoc) tudi uzivamo, brez slabe vesti. Ce se prenajejo, bruhajo ipd.

Slisim ljudje kako govorijo, “imam tolk pa tolk kilogramov, probala sem vse diete pa ne delujejo, ali se kg vrnejo nazaj, obupana sem, zaprta vase, nezadovoljna..” Zelo pomembna je ena stvar, je treba spremeniti nacin prehranjevanja za vedno, zivljenski stil, delat na vseh podrocjih in nehat z izgovori. Seveda diete ne delujejo, ker jemo nekaj kar so nam ukazali, kar smo prebrali na dietnem seznamu ipd. Z operacijo bo isto, pa ste sigurni da bo ucinkovalo?

Maja tutaja,
svetujem ti da si pogledaš na forum OPERACIJA ŽELODCA. Tam boš našla vse od operacije za vstavitev trakca do bypassa iz prve roke, od tistih, ki so to že izkusile na lastni koži. Tako se boš morda lažje odločila za ali proti. Popolnoma te razumem, človek pride do točke, ko ne ve več, kako naprej- pa naj scirococo še tako odsvetuje. Vsak ve le zase in vsak je gospodar svojega telesa!! Preberi, kako punce premagujejo-mo tovrstne težave, na katere te je opozorila predhodnica.
Nič obupat pa lepo se imej.

nova
Uredništvo priporoča

scirocco in Rina 1, obema prav lepa hvala za vajino mnenje, bom še malo pobrskala in si še kaj prebrala o tem, sicer pa imam še pol leta časa, da o vsej zadevi premislim,l.p.,MajaTutaja

New Report

Close