Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vnetje črevesja

vnetje črevesja

Pozdravljeni,

zanima me, kako se kaže vnetje črevesja in predvsem, kako se zdravi pri dojenčkih.

Hvala in lep pozdravček.

Vnetje črevesja je lahko akutno, ponavadi infekcijskega vzroka (virusi, bakterije) in v tem primeru otrok nenadno zboli, mu je slabo, običajno bruha in ima drisko.
Če pa gre za kronično vnetje (alergijsko, kronične črevesne bolezni) pa se izkazuje s postopnim začetkom, napenjanjem, krči, sluzastim blatom različne konsistence, slabšo prebavljenostjo hrane, predvsem pa s slabšim uspevanjem otroka.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kako pa se to zdravi? Koliko časa naj bi trajalo? In predvsem kako nevarno zna to biti?
Hvala.

Ne vem, katero mislite, akutno ali kronično.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Aha, oprostite. Kronično.

Odvisno od vzroka. Če gre za alergijo, potem seveda z ukinitvijo živila, ki jo povzroča. Pri večjem otroku, ki smo mu že uvedli gluten in gre za celiakijo, z ukinitvijo glutena, če pa gre za kronično vnetno bolezen (Mb. Crohn, Collitis chr.), odloča gastroneterolog.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Torej, Chronova bolezen in ulcerozni collitis, če prav razumem. Pa je to pogosto/možno pri 5-mesečnem dojenčku? Krvavitev na blatu ni, vsaj ne opaznih.
Jutri imamo sicer pregled, pa me vseeno zanima.

hvala

Pri 5 mesečnem se ti bolezni sploh ne pojavljata, šele po 3. letu oz. celo kasneje. V starosti 5 mesecev so težave najpogosteje alergijske.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za odgovor – ste me zelo potolažili – verjetno nehote :))
Poskusili smo že vse mogoče, čakamo in upamo, da bo bolje, zato mi pride na misel že prav vsaka neumnost (bolezen).
Najlepša hvala za hitre odgovore in trud.
Marinka

New Report

Close