Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prvi razred

Prvi razred

Sicer je moj otrok že zdavnaj iz osnovne šole, sem pa slišala od ene mamice prvošolčka v našem kraju, da sta sedaj v vsakem prvem razredu po dve tovarišice. Ali je to res in zakaj to?

Ja, to je odkar je devetletka.

Tovarišica je samo ena, druga je vzgojiteljica. Tako je, ker zdaj vstopajo otroci v šolo 1 leto mlajši (nekateri še stari pet let) in je tako prehod mehkejši.

Da, če je po normativu dovolj otrok.

…tako je, biti mora 15 otro in je poleg učitelhjice prisotna tudi pomočnica, vzgojiteljica…

Ja, ampak vzgjiteljica je samo par ur na teden not, ne ves čas.

Pišeš, kot se spoznaš … vzgojiteljica NI pomočnica!!!

wdqe
To je odvisno od občine. MOL plačuje toliko, da je v Lj. vzgojiteljica prisotna ves čas.

Pri nas je vzojiteljica vsak dan cel teden, tako kot učiteljica.
Vzgojiteljica je prisotna pri pouku, da pomaga učencem slediti učiteljici, ter da otroka pelje na WC, da ne gre sam oz. ni cel razred potem sam, v glavnem, če je v kolektivu več kot 15 otrok morata biti prisotni obe ( učiteljica in vzgojiteljica ).

Tovarišic že zdavnaj ni več!

Če je v razredu 14 učencev, je samo učiteljica, če jih je od 15 do 28 je prisotna tudi vzgojiteljica ali druga učiteljica. Če je otrok 15 to pomeni dve uri pouka dnevno obe, dve uri samo učiteljica, z večjim številom učencev se lahko poveča prisotnost drugega učitelja na tri ure dnevno.
Vse kar je več od navedenega doplača bočina, starši,… razne druge možnosti. Normativ ministrstva pa je zgornji.

V 1.razredu sta dvaučitelja – razrednik in 2.učitelj. Razlika med njima je ta, da je eden prof.razrednega pouka, drugi pa dipl. vzg, oba pa sta na delovnem mestu učitelja v 1. razredu. Ta 2.učitelj naj bi bil praviloma vzgojitelj/ica, ker je ta najbolj izšolan za delo s 6 letniki . 2.učitelj v razredu naj bi bil po normativu prisoten le polovico ur, a je Od šole do šole, od občine do občine različno. Nekje je res le polovico ur v razredu, nekje je 3, nekje pa 4 ure na dan.Delo obeh naj bi bilo enakovredno, 1.učitelj je še razrednik in ima zraven plačano še razredništvo (2 uri na teden). Nikakor pa ni 2. učitelj neka pomočnica, ker sta tudi pri plači enako ovrednotena. Že vsa leta popravljam ljudi, ki mi govorijo, da imam v razredu pomočnico- ni res, medve sva enakovredni, tako tudi delava. Vprašanje je bilo zakaj sta dva- pridite pogledat, pa se boste vprašali zakaj niso trije.

Bravo, razredničarka!
Končno ena, ki ve, o čem piše!

Razredničarka, prosim, razloži tisti del, ko si zapisala, da razrednik dobi zraven plačano še razredništvo (2 URI NA TEDEN) – predvsem ti dve uri me begata, kako imate vi to plačano na vaši šoli?

Če imam 24 učencev v razredu, dobim na mesec 4 eur BRUTO za razredništvo. Če jih imam pa manj, pa nič.

naziv TOVARIŠICE smo ukinili pred kakimi 15 leti!!!!!!

New Report

Close