Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pekoč jezik

Pekoč jezik

Pozdravljeni!

Moja težava je pekoč jezik. Pred tremi meseci se mi je prvič pojavil občutek pekočega jezika, kot da bi si ga opekla. To traja kakšne 3 dni, potem pa je v redu. Stvar pa se čez 14 dni zopet ponovi. Odkar se mi je to prvič pojavilo, so papile videti večje. Ne vem ali je to vnetje jezika ali kaj drugega. Drugače se počutim v redu in nimam kakšnih drugih težav.
Pri branju odgovorov na forumu sem zasledila, da je pekoč jezik lahko tudi znak motenj v delovanju ščitnice. Kot otrok in še naprej v najstniška leta (zdaj sem stara 30 let) sem morala jemati Vobenol, sicer preventivno, ker je mama imela povečano ščitnico. Nazadnje sem bila na kontroli za ščitnico pred dvema letoma, preden sem zanosila, in takrat so bili vsi izvidi v redu.

Za odgovor se vam lepo zahvaljujem!

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Težko bi rekel, da je pekoč jezik neposredni kazalec kakšne bolezni. Lahko bi šlo za vnetje, ki pa na jeziku navadno poteka brez kakšnih določenih zakov in brez posebnega zdralvjenja (razen v primeru soora – gobic, kjer so bele lise in jih zdravimo z lokalnim mauzikom proti glivicam).

Čeprav je malo verejtno, da bi šlo ob tem znaku za premajhno delovanje, delovanje ščitnice lahko poovno preverite.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close