Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Neprespane noči zaradi kašlja

Neprespane noči zaradi kašlja

Ne vem več kako naj pomagam svoji piki (stara 15 mesecev), ker smo kar naprej bolni. Če ne drugega pa nam teče iz nosa in kašljamo kot nori. Ta suh kašelj imamo tudi celo noč, tako da zelo malo spimo. Poskušala sem z kopelmi, Justova krema materine dušice, prepražene kamelice, sinecod, dvignjen vzglavnik, vlažilec v prostoru…

Enostavno ne vem več kaj naj še probam?

Kakšne so vaše izkušnje s kašljem, kako dolgo traja ta suh kašelj?

Hvala za vsak nasvet.

Vsaj pri nas je razsajal okoli novega leta virus, ki je povzročal nočni suh kašelj. Naša oba sta se kar davila. Sem šla lepo k zdravniku. Je bilo pa res nekaj nalezljivega in zoprnega. Pa da je zelo poslabšalo stanje asmatičnim otrokom in tistim, ki imajo pogoste bronhitise. Zdravnica je rekla, da so v enem tednu prišli vsi asmatiki k njej z enakimi težavami in poslabšanjem stanja. Nista imela nobene vročine, minimalno je curelo iz nosu tamalemu, ta veči nič. Kri voda vse o.k. Pa najbolj nenavadno je bilo, da čez dan nista kašljala, ponoči pa za umret hudo. Pa tudi ni pomagala aromoterapija pa nič.

Nikar ne odlašaj z zdravnikom. Na vseh navodilih zdravil za umirjanja kašlja piše, pa tudi zdravnica mi tako pravi. Za odrasle velja, da morajo po 10 dneh in otroci po 7 dneh k zdravniku, če se kašelj prej ne umiri.

Pozdravljena!

Kadar je naša mala pikica imela tak suh dražeč kašelj, sem ji kupila sirup proti kašlju PANATUS. Ji je zelo hitro pomagal. Je pa namenjen tudi dojenčkom že od 6. meseca naprej.
Probajta še s tem!

LP

nova
Uredništvo priporoča

Lahko poskusiš pogreti (v pečici ali sušilnem) pleničko in jo daš na prsa tamali, umiri kašelj za nekaj časa.

Drugače pa jo pelji k pediatru po inhalacije, naši so zelo pomagale!

Pa veliko mirnih noči!
LP, Maansa

NAŠ enoletnik je imel en mesec suh kašelj in predvsem ponoči, tako da je bilo moteče in ni mogel spati, pa smo vse poskusili, od inhalacij, vlažilnosti, parnih kopeli, zračenjem, mazanjem prsa, tople obloge na prsa…
Pa smo šli k pediatru ker mi je rekel če kašlja večkot 10 dni naj pridema na pregled.Pa ga je posluišal, dala sva kri vse OK.Kašelj pa se ni umiril.Pol nam pa je dal slikanje čez približno še 14 dni in ko smo se naročilii na slikanje smo malo odlašali, ker nam ni bilo ga glih za obsevati, in kašelj je sam od sebe izginil.No za lažje izkašljevanje smo mu dali PROSPAN, potem po enem tednu ko pa je vse izkašljal pa za umiritev kapljice SINECOD samo zvečer pred spanjem in to po potrebi, pa se je stanje počasi umirilo.
Vsekakor je bolje da greš k zdravniku da boš umirjena da ni kaj na pljučih.

Sin tudi kašlja. V njegovi skupini kašljajo vsi, razen ene punčke. Razsaja viroza s kašljem. Vzgojiteljica je rekla, da počasi en za drugim ostajajo doma zaradi vročine. Moj je od danes tudi doma…

Najhujši je kašelj ponoči. Včasih nam je pomagala krema materine dušice in vlažilec z eteričnim oljem, pa zadnja dva dni ni več tako. Se pa še vedno trudim z vsemi mogočimi stvarmi in nestrpno čakam pomlad in upam na najboljše.

Če kašelj traja že dalj časa, kar pojdita k zdravniku. Mi smo enkrat prav dolgo čakali s suhim kašljem, ker ni imela nobenih drugih znakov, pa smo prikašljali skoraj do pljučnice. Tudi astma se začne s suhim kašljem ali pa kakšna alergija na pršice!
Čimprej se pozdravita in LP!

mi smo pa kakšni dve leti nazaj odkrili vsaj za nas “čudežno zdravilo”. Poskusili smo vse zgoraj našteto, potem pa nam je babica povedala tale recept. Sladkor karameliziraš, doliješ vodo in malo žličko timijana. Počakaš toliko, da vse skupaj zavre in ta čaj potem otrok pije. Naš ga ima zelo rad, ker je dober. Večino okusa da karamela. Kašelj izgine že po nekaj minutah. Res pa je, da zaradi veliko sladkorja ni preveč zdrav za zobe. Ampak uporabljamo ga samo pri kašlju, tako, da ni prehudo.

Poskusite

lp

M.

Kako pa sladkor karameliziraš? Nikoli še nisem tega delala. Timijan je posušen, ne svež? Hitro odgovori, da grem kuhat :))). Hvala!

No pri običajnih prehladih zelo dobro pomaga smrekovo olje. Lahko zavreš lonec vode, kaneš nekaj kapljic, pa se razdiši po stanovanju. Ker pa se mi ni ljubilo greti tiste vode, sem pa malemu kanila na obroček dude eno kapljico, pa je vdihaval dvakrat na dan. Pa res očisti dihalen poti.

Ampak pri tem virusu pa to ni bilo niti približno dovolj.

Nam je vedno pomagala kopel iz borove soli. Naslednjo noč, kot bi odrezal kašelj.

Borovo sol dobiš v lekarni?
Od katere starosti dalje je primerna?

zraven postelje seveda dovolj daleč ji daj slane vrele kamilice-v loncu,vsako noč- je fino za dihala.Našim dvema je tole vedno zaleglo!!!
Če pa ni bilo druge pa še sirup PANATUS-ta je ziher pomagal,vendar res v skarjni sili,ni dobro dajati sirupov da se ne razvije kakšna pljučnica-je treba mal počakat in mal potrpet.

Borova sol se dobi v lekarni v prosti prodaji. Eno velko žlico jo daš v kad v katerem se potem otrok kopa. Lahko mu vseeno dodaš še kakšno kopel. Jaz sem jo uporabljala, ko je bila stara okoli 6 mesecev. PA še vedno jo kadar koli začne kašljati. Vendar pazi na rok uporabe(okoli 2meseca).

pri nas enako. samo smo stari 3 leta.
nam je pomagal sirup pholcodin in dexamethason kapljice v nos. samo problem je, da ko smo nehali, je spet kašljala. potem sem ji par noči dala otroški operil v pršilu v nos.
drugače pa isto, vlažimo, dvignjeno vzglavje.

TIMIJANINOV SIRUP,SLEZOV ČAJ

Mi pa čez dan pijemo sirup islandskega lišaja (novost na slov.trgu) od Jadrana iz Rijeke (1100 sit), NE pred spanjem!!!!Pa čez dan veliko kašljamo :-), da gre sluz v telesu čimprej stran…. Ja, pa veliko tekočine, pa vlažilec + evkaliptus kapljicee, pa materina dušica, pa dvignjen jogi….
Mi se s tem ukvarjamo že dober teden… in gre na bolje.
Danes smo se igrali zdravnika in na veliko vsi “kašljali”, da je še mala..(prej je samo ponoči)… in čudo – trkam!!!! – danes med spanjem ni nič kašljala….

New Report

Close