Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Rota virus – ali je možno, da ga je dojena dvoletnica preživela v enem dnevu?

Rota virus – ali je možno, da ga je dojena dvoletnica preživela v enem dnevu?

Lepo pozdravljeni!

Danes me je v vrtcu vzgojiteljica opozorila, da imata dva otroka v skupini rota virus. Eden je bil zaradi tega že 2x v bolnici zaradi dehidracije. Drugi pa je zbolel čez vikend in je ostal doma.
Pri svoji dvoletnici sem v petek zvečer opazila čisto tekoče blato, kot, da bi šla lulat.
Šraufalo je ni nič.
Tudi v soboto in nedeljo je bilo počutje čisto v redu. Zvečer v nedeljo pa je kakala normalen drekec.
Bila pa je mogoče v tem vikendu veliko bolj žejna.
Ali je možno, da se je po njej pasel rota virus in ker jo dojim zjutraj in zvečer, da je to prebolela čisto mimogrede?

Hvala vam že v naprej za vaše odgovore in lep pozdrav!

Mogoče je mimo; pri mojih otrocih je trajalo vcasih le 1 dan (tako kot pri vas), vcasih 3 dni…dalj časa pa na srečo ne.
Še naprej jo opazuj; jaz ponavadi, ko se začne, skuham borovničev čaj, otroci ga pijejo v ogromnih količinah, na zalogi imam tudi sveže zamrznjene borovnice in jih odtajam;
pri teh virusih je najbolje, da gre vse čimprej ven; po novem ni posebnih diet; jaz prakticiram prežganko, riž, kekse …dokler je driska sem dajala še Linex po navodilih in seveda umivanje rok!
Otrok naj bo po zadnji driski še vsaj 24 ur doma.

Moja dvoletnica ni bila dojena in je fasala rota virus. Zjutraj je vstala, pojedla zajtrk, ga pobruhala, še enkrat driskala in to je bilo to. Zvečer sva ga dobila jaz in mož in obležala v postelji (beri: niti vstati nisva mogla s postelje) za cel teden.

nova
Uredništvo priporoča

__Kako pa lahko z gotovostjo govorize, da je bil to rota virus? A so otrokom naredili analizo blata? Rota virus naj bi trjal vsa 10 dni, od začetka ga spremlja visoka tel. temperatura, potem pa bruhanje in huda driska, ki ima specifičen vonj- prepisano iz strkovne literature. Ni vsak trebušni virus že kar rv.

Ja, je možno- tudi moja takrat ena in pol letna hčerka ga je prebolela tako na hitro- pa sem takoj na začetko nesla drisko na pregled in so potrdili rotavirozo- in tudi jaz sem jo dojila, zato se mi zdi čisto mimo ko na sosednjem forumu preberem da otroka ob trebušni virozi ali ko je na antibiotikih ne bi smel dojiti- ponavadi se takrat dojijo še pogosteje.

Ker sem šla jaz k zdravniku in so mi povedali to diagnozo.

aliže spet razsaja ta zoprna reč
kje (v katerih predelih ljubljane, slovenije) ga je največ?

Jah, no ne vem. Moja nečakinja je prejšnji mesec pristala v bolnišnici zaradi njega, stara leto in pol – dojena zjutraj in zvečer.

Kaj zaboga ima dojenje s tem?

Po moje rota virus virus pomeni več dnevno bruhanje, driska, vročina. In baje res zelo smrdeče blato.
No, naša 2,5 letnica je isto zbolela v petek, najprej rahla driska, potem pa horuk bruhanje celo noč, driske ne več, ker naj bi jo zelo bolelo. Je tudi imela vročino. Zjutraj je zdravnica rekla, če bruhanje čez dan preneha, se vročina umiri, gre za ČREVESNO VIROZO. V kolikor se stanje poslabša, gre za rota virus, in sva dobile napotnico na v bolnico, če bi bilo res slabše čez dan (sobota). K sreči je bruhanje prenehalo, ampak jo očitno ful šraufa, ima hude vetrove, rumeno tekoče blato.
Tako, da gre za črevesno virozo. Tudi v vrtcu (vrtec Mavrica Celje) v večjih skupinah naj bi bile že prejšni teden.

Vseeno jo opazujte in zdravi ostanite!
Lp, Tea

Črevesnih viroz zadnja dva tedna kar mrgoli! Tudi v našem koncu.

Če boš imela mleko, doji dokler bo, maker do petnajstega leta, le tako bo tvoj otrok hitreje in boljše preboleval bolezni.

:-))))

New Report

Close