Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Povišan očesni pritisk

Povišan očesni pritisk

Pozdravljeni.

Ker ima oče povišan očesni pritisk, so na sistematskem pregledu meritev opravili tudi pri meni. Izmerili so mi povprečno: L 24, D 30 (december 07).

Napotili so me k okulistu, kjer so mi pri kontroli (2x v decembru in 1x v marcu) vsakič namerili »normalen« pritisk (največ 18) V začetku tedna pa sem imela ponovno kontrolo pri okulistu, kje pa so mi tokrat izmerili povprečno: L 26, D 26 in L 22 D 25 (merjeno popoldne, v razmaku 15 minut).

V marcu so mi izmerili tudi vidno polje, ki je v redu, tudi pregled očesnega ozadja ni pokazal nepravilnosti. Stara sem 34 let, očal ne nosim, moj krvni pritisk pa je nizek (v povprečju 100/70). Izbrani okulist me je naročil na ponovni pregled čez 6 mesecev, za zdravljenje se zaenkrat ni odločil.

Zanima me:
1. Ali je kontrola (šele) čez pol leta primerna?
2. Ali bi se vi v opisanem primeru odločili za zdravljenje?
3. Ali menite, da bi bila potrebna obravnava na glavkomski kliniki?
4. Zakaj moj očesni pritisk tako niha in ali lahko sama kako vplivam na njegovo višino?
5. V službi praktično cel dan preživim pred računalnikom – ali ima to kakšen vpliv na očesni pritisk? Konec dneva namreč večkrat s težavo gledam v zgornji del ekrana. Recimo nekje do višine brade še gre. Pravzaprav je najbolj moteča sprememba pogleda iz mize na zaslon…
6. Zdravim se zaradi neplodnosti. Trenutno uporabljam zdravilo Suprefact (učinkovina buserelin 0,1 mg v obliki nosnega razpršila, 4 vpihi dnevno). Zadna meritev, pri kateri je bil ugotovljen povišan pritisk je bila tako opravljena 5 dan uporabe zdravila. Prvo merjenje pa je bilo opravljeno 2 dni po zaključku uživanja zdravil Estrofem (učinkovina estradiol 2mg 3x na dan čas jemanja: 1 mesec) in Prometrium (učinkovina progesteron 200mg 3xna dan čas jemanja: 2 tedna)… Ali bi bila lahko ta zdravila vzrok povišanega pritiska? Za mnenje o tem sem sicer zaprosila tudi dr. Pušenjaka: http://med.over.net/forum5/read.php?19,4782520
7. Ker torej načrtujem (prvo) nosečnost, me seveda zanima tudi, kako je s očesnim pritiskom in njegovim zdravljenjem v tem času in ali so kakšne omejitve pri porodu.

Joj, sem bila dolga, ampak ne gre drugače 🙂
Hvala za vaše cenjene odgovore in lep pozdrav.

Lili

New Report

Close