Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja krči pri dojenčku kapljice???

krči pri dojenčku kapljice???

Doma imamo par dni starega dojenčka in ima že hude krče. Poznam jih od prvega otroka, ki je zdaj že najstnik.

Ker nimam časa brskati po starih sporočilih,čeprv vem,d a je o tem ogromno napisano, vas lepo prosim za pomoč –
kakšne so vaše izkušnje s kapljicami, raznimi čaji in podobno. Menda pomagajo neke avstrijske ?

Smo že obupani, ker cele noči nič ne spimo, jaz pa samo gledam, kaj jem in kaj ne… Hvala.

Naši nobene kapljice niso pomagale – sabsimplex – na recept, koroške (tako sladkane, da te kap), od Bimbija – naravne, avstrijske.

Pomagalo nam je, ko sem pazila na prehrano (ker sva se samo dojile) in sem ugotovila, da ji ne ustreza lubenica. Ko sem jo prenehala jest, so se kolike čudežno nehale. Poskusita.

nam so pomagale edino homeopatske…pa je imela res zelo močne krče, dobijo se v Škofji Loki, pošljejo po pošti,stanejo okrog 15e

nova
Uredništvo priporoča

lupe, lahko napišete, kje se dobijo, kam pokličem. hvala.

priporočam Tržiške, pošljejo po pošti

katja

lekarna Arnika, tel.04/513 19 84
ne se prestrašit, če bo prva dva dneva slabše-to je normalno in pomeni samo, da je zdravilo ustreznO

Nam nobene ne pomagajo. Sicer pa hrana nima ravno velike veze, razen če ima otrok težave samo po določeni hrani. Načeloma so pa krči posledia nerazvitega črevesja in ne hrane. Je pa tako, da enim kapljice pomagajo, drugim ne prav nič.

[url=http://tickers.families.com][img]http://tac.families.com/ezb/922750.png[/img][/url][url=http://lafemmebonita.com][img]http://image.lafemmebonita.com/c/av487735.jpg[/img][/url]

Pri naši srednji so zalegle le Lefaxin, so od Bayerja, kupi se jih pa lahko v lekarni – ampak v Avstriji, pri nas jih ni.

Pri mlajši pa ne zaleže nič. Kakšen dan jo trga na polno, pa nič ne pomaga. 🙁 Zdaj se zanašamo na čas.

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

Kolike se začnejo pri 3 tednih. Prej so krči posledica hrane.

Pri moji starejši hčerki so čudežno pomagale brinove kapljice – 2 do 3 kapljice na prst, pa masirati po trebuščku (pod popkom, tam kjer pride plenička) v smeri urinega kazalca. Kupi pa se jih v kakšni zeliščni lekarni.
Pomogalo je tudi kopanje, po nekaj minutah se je otrok popolnoma spremenil. Je pa kopanje malo zahrbtno, ker utrudi otroka.
Pri nas je tudi zelo pomagala vožnja po makadamu, smo si pa lahko to privoščili, ker je bila poletna in ni bilo problem ob 8 zvečer jo vozit okoli

Ti pa vseeno priporočam da paziš na hrano, krči so lahko posledica mleka (mlečna kislina), sadja (mlajša hči je 2 dni jokala zaradi malo grozdja, ker pa je jokala cel dan, ne samo pop, sem malo premislila, nehala z vsem sadjem in zelenjavo in krči so izginili) D vitamina (starejša je začela jokat 20 min po kapljicah in je trajalo kar dolgo preden so popustile, sem pa zato preizkusila samo 2x, nato pa sem ji dajala Oleovit, ki je na drugi osnovi in se ga dobi samo v avstriji)

Upam da sem pomagala, če pa te še kaj zanima, pa kar vprašaj, se še predobro spomnim kako težko je ko ima otrok kolike

Hoj,
nam so pomagale kapljice iz Tržiških lekarn – Deteljica.
Naročila sem tudi homeopatske iz lekarne Arnika, pa imam še original zapakirane doma, če jih še nisi naročila se lahko zmeniva.
LP

kapljice Lefaxin-dobijo se v Avstriji. Nam so pomagale.

koroške kapljice so sladke, vendar vsebujejo same naravne stvari..janež, kumina, komarček.. to kar je varno za otroke in kar brez skrbi daš otroku za pomiritev. vse ostalo kar pa vsebuje karkoli drugega pa je rekla pediatrinja v lj porodnišnici da ni priporočljivo dajat dojenčku v prvih mesesih

Jaz sem pri krčih moje dojenčice uporabljala čudovito kremo z sivko – trebušček se čisto malce namaže in nežno masira v smeri urinega kazalca, sivka pomirja in nežno uspava – če katera želi to kremo se lahko obrne na mojo prijateljico, ki prodaja te izdelke na mail: [email protected]

Tudi jaz sem proti krčem uporabljala sivkino kremo je od justa in jo lahko zelo pohvalim.

Zelo dobre kapljice proti krčem so tudi Babynos, ki se jih dobi v Avstriji in na Hrvaškem.

moj sin je star 5 dni in ima krče kaj naj naredim

pri nas so se bio gaia kapljice odlično obnesle – sicer je trajalo ene 10 dni, da se stvar izboljšala, ampak je pa stanje kot noč in dan – jo še kaj začrviči, ampak tistih pravih kolik, ki so bile prej vsak dan po 5,6 ur popoldne, ni več. začeli smo pa dajati pri starosti kakih 14 dni, ko se je začelo s kolikami.

druga možnost je, če dojiš, da za teden, dva opustiš mleko in mlečne izdelke

mi smo dali skozi vse kapljice, od korških,avstrijskih,bio gaia, galesnki laboratorij, ljubljanski laboratorij, ljubljanske lekarne, domžalske…. več al manj so bile vse na isti princip (janež, kumina,komarček.. na zelo sladki osnovi), razen bio gaia, ki pa imajo te lactobacilus zadeve… in na koncu smo pristali na sab simplex, ki so se obnesle 100%. Od takrat naprej, vedno 15 kaplic pred dojenjem, vsakič, in krčev ni bilo več ali pa vsaj ne v taki meri in tako hudo.
Krči pa nastajajo iz dveh razlogov, eden je nerazvito črevsje, pri katerem pač ne pomagajo prav nobene kapljice in je potrebno potrpeti, da se zadeva sama porihta, druga pa je, da nastaja pri dojenju preveč spenjeno mleko, in ti mali mehurčki povzročajo bolečine. In prav sab simplex kapljice omogočajo, da se ti mali mehurčki povežejo v večje in jih otrok lažje izprdi :).
Problem pa je, da ravno ne veš pri otroku kaj ga muči in zakaj… pa probaš vse. No, nam so res te pomagale in smo jih porabili vsaj 10 flašk (redni odjemalci)… :)). So pa čisto nenevarne, ker delujejo kot detergent in samo šibnejo po črevesju navzodl in ven, se ne absorbirajo.
Se pa strinjam z enimi mamicami zgoraj, da hrana nima neke velike vloge pri kolikah. Ko opaziš, da določena hrana dela težave, jo izločiš in bi se zadeva morala pomiriti, če se pa ne, pol pa ta hrana nima veze s krči. Jaz sem na koncu res jedla same “dovoljene” stvari, pa se zadeva ni pomirila.
Drugi nasvet pa je ta, da te sladke kapljice daš na dudo, da jih dojenček pocuza. Sladko jih namreč pomirja, in prec ko jih pocuza, dodaš še eno kapljico in nato še eno… potem pa se počasi dete umiri in zaspi. To smo tudi počeli. In deluje do neke mere.
Se opravičujem, ker sem bila dolga.
Srečno!

Hčerka ima dva meseca starega dojenčka. Ne doji,,,,,,,uporablja Aptamil1.
Nekoliko krčev ima dopoldne, malo zvečer……pa še to traja kratek čas….in ni preveč hudo.
Ne uporablja nobenih kapljic, malo čajčka, pa še tega ne mara. Se tako skremži, da se mu
vedno nasmejemo….Upam, da bo tako tudi v naprej, potem pa lahko upamo tudi, da bo s krči konec..
Babica je rekla, da smo lahko srečni, da je fantek tako umirjen,….Kolikor se spominjam, sta bila tudi moja dva otroka v podobni situaciji-ni bilo prehudo..
Malček ob 10 uri že trdno spi, previt, nahranjen in to povleče v enemu kosu do tretje ali pete ure zjutraj. Res je zaenkrat v redu!

Še jaz..

No, naše kolike niso trajale 3 mesece ampak 2 leti!! Ni pomagalo NIČ (dieta, skoraj vse naštete kapljice). Dojila sem in na koncu pristala skoraj na kruhu in vodi, obupana, izmozgana.. Tisti ki to ni videl, ni verjel. Cel kup preiskav, sum na celiakijo, na alergijo.
Potem smo poizkusili še Sab Simplex. Edine, ki so pomagale, prdel je ko nor, ampak je pomagalo, da je lahko vsaj nazaj zaspal.

Srečno in če traja le 3 mesece bodite veseli.

New Report

Close