Najdi forum

Preživnina

Lep pozdrav

Z bivšim sva 50 km narazen, odselil se je on. Septembra nameravam dati tamalo v vrtec. Izračunali so mi cca 110 EUR, to je v bistvu njegova preživnina. Ko sem mu predlagala za zvišanje preživnine, je rekel, da naj mu pa jaz njemu plačujem polovico stroškov za bencin, da bo lahko hodil k tamali.
Halo? Kje so pa še vsi ostali stroški?

A je kdo v podobnem položaju? Kako imate urejeno tisti,ki ste med sabo bolj oddaljeni?

Hvala za odgovore.

No, mi nismo toliko oddaljeni, pa vseeno njegov znesek ne zadostuje niti za varstvo otroka, ki ga plačujem. Vrtca namreč nisem dobila. Ko pa so mi čisto tako informativno naredili izračun bi ga pa tudi več plačevala kot dobim preživnine.
O povišanju seveda noče slišat nič. Tako da gre vsa njegova preživnina za varstvo, jaz dodam zraven še polovico tistega kar da on in vse ostale stroške krijem seveda iz svoje plače. Jah,…takle mamo in takole (ne)urejeno.

No moj bivši je tudi oddaljen od otrok cca. 50 km. Njegova preživnina pokrije tudi samo del stroškov, o povišanju se ne pogovarjamo. Zaenkrat pa še ni predlagal, da bi mu jaz krila polovico stroškov za bencin.

Sicer pa ti stikov ne preprečuješ, kako se pa on znajde, da pride do otroka … pa ni več tvoj problem.

;)))))

nova
Uredništvo priporoča

Ja, se vidi v vseh zgodbah tle gor ,da po razpadu skupnosti (kjer prevladujejo ŠE skupni interesi)ne glede na vzrok/povod in kdo ma koga dost in kdo je komu dol padu ali kdo je koga prevaru z najboljšim prjatlom, sodelavcem, neznancem karkoli potem vsak gleda sebe in svoje življenje in svoje interese…Torej čim manj porabt za pretekle obveznosti…Upam samo punci , da imata dobro zaledje v smislu izobrazbe in dobre plače, da lažje premagujeta tole..

lea35: skupni interes je izključno otrok, pa še ta ni vedno interes.

NO SEM LIH PREJLE POLOŽNICE ZBRALA VSE ZA TA MESEC,IN SPET BOM PLAČALA SAMO NAJNUJNEJŠE.PA ČEPRAV IMAM ŽE ZA 400 EVR.NEPLAČANIH POLOŽNIC.ZAKAJ SE SPRAŠUJETE.ENOSTAVNO,MOJA PLAČA 390 EVR,PREŽIVNINA OEVR,JE NE PLAČUJE.DVA ŠOLOOBVEZNA OTROKA.NA MESEC ME PRIDEJO VSE POLOŽNICE PRIBLIŽNO 400 EVR,Z NAJEMNINO.ZA HRANO IN VSE OSTALO MI OSTANEJO LE OTROŠKI DOKLADI.SE SPRAŠUJEM KOLIKO ČASA BOM ŠE TAKO ŽIVELA.IN ČE BI OČE ZA OTROKA DAJAL SAJ 150 NA MESEC MI BI BILO VELIKO LAŽJE,PA NOČE.KER KAO NIMA.VEM DA NISEM EDINA S TAKIM PROBLEMOM,VELIKO NAS JE,PREVEČ.

m95: veliko preveč. gremo na ceste? z otroci pred parlament ali pred CSD-je. da se nas vidi.

VELIKO PREVEČ!ŠLA BI NA CESTO PRED PARLAMENT,NA CSD,DO PREDSEDNIKA DRŽAVE,DO JANEZA JANŠE.PA BI MU POKAZALA SVOJO PLAČO,PA VSE POLOŽNICE,A KAJ HUDIČA K NČ NEBI DOSEGLE.GREMO JAZ SEM ZA.ENOSTARŠEVSKI ŠTRAJK MAMIC,OČETOV,KI SO V TAKI GODLI KOT JAZ.KATARINA TI BOŠ PA ORGANIZATOR GLAVNI.NORE IDEJE MAMO DANS.NE NORE PAMETNE.

MEne pa nekaj zanima…

A je lahko nekaterim z nižjo izobrazbo in posledično s slabimi plačami DA KOMAJ SAME PREŽIVIJO , (KAR je neodgovorno prvenstveno do sebe in svojih otrok)..preživnina sredstvo da izsilijo še enkrat več po možnosti kot so same sposobne zaslužt (kaj šele prispevat za otroke) od moža za preživnino kot da je edini on dolžan preživljat njune skupne otroke 100%….in jim ni jasno da je fer preživnina tista ki se giblje okolipolovice…če so pa same nesposobne preživet (brez otrok vključenih) je to njihov problem, o katerem bi morale razmišljat ko so se odločale kaj bodo v življanju postale…Če bi končale kot arhitektke , odvetnice bi problemi bili čisto v drugačni perspektivi a ane?

ČE se ne motim…kje je tle enakost …ČE oče velja kot brezposlen ali z malimi dohodki … mu na socialni seveda rečejo da je dolžan vseeno preživljat svoje otroke..pa naj gre delat kar ve in zna…Če pa je mama brezposelna ali z pod- minimalnimi dohodki je pa uboga in je oče kar dolžan dati njej še eno NJENO plačo…

Ne vem po katerem ključu je moja plača socialna solidarnostna kategorija na katero se lahko obesi moj bivša partner -ka , ker je manj sposoben-a ter moram še njega preživljat saj je zahtevana preživnina enaka njegovi plači…

jezi me ,ker si glede prezivnine stars pri katerem ni otrok tako grebe ,da le nebi nic dal in da vidi, kot ,da drugi hoce nekaj vec kot prej,mislim da bi bla edina resitev ,da bi vsi tisti ki imamo probleme z prezivninami enostavno zamenjali vloge ,potem bi sigurno bil resen problem…pol bi pa verjetno taki kot roman_ca razumeli zakaj se tolk bunimo…tu se ne gre da hocemo ubogega na uni strani oskubit, ampak se gre za lastne otroke ,ker tisti ki ima otroke, da vec kot polovico ,ki naj bi bla enaka prezivnini in tudi ce nima mora otroka preskrbet ,ker je njegov in je zanj odgovoren,kar pa tisti ta drugi te odgovornosti nima-ker v njegovi glavi pomeni locitev=konec vseh skrbi do lastnega otroka..pozablja pa, da ima enak delez odgovornosti,tu se ne gre samo za denar gre se za ljubezen do svojega otroka…pa ne pomeni ,da otroku se pa sedaj nudijo neke extra stvari le enak standard ,ki ga je imel v zakonu….locimo pa se ker je nekaj narobe z nasim partnerjem in utopija bi bila, da tak nezrel osebek odgovorno ravna,saj ce ne bi bili se vedno z njim.res, da si na tak nacin, ko zafrkava z prezivnino polni svoj ranjeni ego in se na tak nacin mascuje ker smo ga zapustili saj drugega nezna…

Roman-ca, ja po zakonu smo v nekaterih primerih dolžni preživljati tudi bivše zakonce, ne samo svojih otrok. In prispevek za preživljanje otrok ni nujno pol pol, ampak sorazmerno z zmožnostjo. Se pravi, da eden od staršev finančno prispeva več, drugi pa prispeva več s svojim delom. Se strinjaš, da ima z otrokom več dela tisti, ki z njim stalno živi – to po tvojem morda ne pomeni nič?

Sama sem pa prav pozitivno presenečena nad mojim bivšim možem. Glede na to kakšen je bil do mene v zakonu, je zdaj prav prijazen in kar mi je najbolj poglavitno, vedno bolj se spreminja v “normalnega” očeta. S preživnino nimam problemov (vsaj do danes), orokom kupi še dodatno kar potrebujejo, še vpraša me, če kaj potrebujejo. Upam, da bo ostal takšen.

No, saj ravno tega, da starš, ki živi z otrokom ima mnogo več dela……skrbi, vzgoja, šola, vrtec, bolniška, in še in še bi lahko naštevala………tega marsikdo ne uvidi.

Drugače pa Roman_ca … welcome back …

Ja, ne vem no, če to, da pač prispeva vsak polovico stroškov za otroka pomeni obiranje partnerja. Če vso preživnino porabiš za vrtec, oz., da prispevava vsak pol, to se pravi vsak 60 EUR, potem ostane še 120 EUR za cel mesec, spet vsak pol 60 eur. Ne vem no, vsak, ki ima otroka, točno ve, koliko stane na mesec, kje so vsi stroški, hrana, da o obleki niti ne govorim. Moj konkretno ni svoji hčerki razen preživnine nikoli nič kupil, izjema je rojstni dan. Včasih ji kupi kinder jajček, to je vse.

Res da denar ni vse, brez njega se pa tudi ne da živet. Na koncu mi je rekel, da kdor mi je zračunal tako ceno vrtca, je idiot, da to ni res. Po drugi strani pa je že zdavnaj hotel, naj gre tamala v vrtec. Ko pa je treba prispevat, pa se plošča obrne. Moja plača tudi ni bajna, imam srednjo šolo in je res samo za sproti. Pa še to brez za si kaj privoščšit.

Ma, saj bo boljše. Se imava s tamalo pa radi in zanjo se pač odrečem stvarem, ki bi jih lahko kupila zase. Pa ne na račun preživnine, da ne bi kdo napačno razumel.

ROMAN-CA.
pri 15 letih bi po tvoje mogle razmišlat kaj bomo postale,ko bomo ženske,mame.da se ne bo potrebno borit za preživnino,ko bomo enkrat imele otroke.vsevedi bi mogle bit,vse vedeževalke,ja,da se bi na kilometer izogibale takih lumpov.če bi vedele kaj nas čake se verjetno nebi z takim moškim odločile imeti otroka.kaj bi pa bilo ,če bi bile vse odvetnice,arhitektke,kot ti pravš.ne kvasi neumnosti.in kdo bi pol delal v proizvodnj. šival,bi moški .poglej v Muri,kok dela žensk in kok moških.bi čistilke bili tudi moški?Vsako delo je cenjeno,le premalo plačano.če sem narobe razumela tvoj komentar se opravičujem.če pa ne pa razmisli mal logično.

Mene pa že prav zabava kako ženske po razpadu zakona in ločitvi mislite , da je ločitev nekaj kar tko, kar bi po vašem smelo vplivat samo na partnerstvo, na družino/starševske odnose pa ne …In to je da živite v prepričanju ,da bo (mora) vse ostat isto za VAs in vaše otroke ( predvem standard se na sme znižat!!!) samo malo se bo spremenilo..Pa vidite same da ni res..kaj čem vam govort….sej ste tle gor pa izjokavate svoje probleme ..vedno iste… iste zgodbe…

In ronka…z odnosom je nekaj narobe, da se ločiš….imela si odnos s partnerjem zanič…ne partnerja..in potem bi lahko tudi tebi nekdo reku da si zanič ker se je loču od tebe…odnos je tisti ki šepa, ne osebek….

Se strinjam s steboj da ima tisti , ki mu otroci ostanejo več dela itd…ne vem pa če mi je to normalno da lahko tisti , ki ima otroke in nima za preživljanje se obesi 100% na vrat drugemu, ki je pripravljen dati več jot polovico in je idiot ker noče dati 150% …to me je zmotlo..sicer se pa strinjam da je za otroke treba poskrbet…vendar tle spet velika večina njih/vas pozablja eno stvar….

Ko gre vaše skupno življenje zu grund…gre oče po svoje ..mama po svoje….in tisti ki ostanete z otroci pa ne razumejo, da si tisti,ki ostane brez otrok (naenkrat spet samec) ščasoma ustvari svoje življenje in partnerstvo in še kaj več…In to da si drugi partner kot ti praviš u glavi odpika odgovornost do otrok NI čist tko…odpika si odgovornost do take mere da si lahko ustvari svoje novo življenje..saj si ga je konec koncev v nekaterih primerih tudi mama pa nikomur več ne polaga računov za to..

Kar preberte si post od ene mlade punce mislim, da je na partnerskih trojčkih, ki je vztajala ob partnerju – očetu s prtljago in z veliko post ločitveno odgovornostjo do otrok, stikov, dopustov, itd…je vztrajala več let na koncu pa obupala…Ne vem ča je vloga moškega da je po ločitvi ISTO tako skrben oče kot je bil prej..po mojem je to na dolgi rok nemogoče obdržat..

Torej ko je šla družina narazen na žalost ni nihče več glavni in v centru pozornosti nikomur več…Veliko žensk tle gor pa misli da bodo še po ločitvi one ali njihovi otroci center dogajanja po možnosti še v partnerjevem naslednjem življenju.

Dobro shendlano bi rekli, tu bodo otroci izvlekli največ…En tip je dobro nekje napisu da je vzorec plačevanja preživnine 1/3 rednih , 1/3 zamuja, 1/3 ne plačuje zelo sovpada z odnosom z materjo/ bivšo partnersko/stiki/oteževanjem/pametovanjem/teženjem itd…1/3 rednih stikov in normaln ih odnosov, 1/3 tko tko itd…

Verjetno je en dober razlog za to da zadeve laufajo pri tebi in en dober razlog da tam kjer ne laufa ne laufa z razlogom..Mogoče bi pa lahko povedala kaj delaš ti drugače kot tiste, ki jim ne laufa…

ŽAl mi je vendar ja, vsak je odgovoren za to kar doseže v življenju in doseže se tako da se vnaprej razmišlja o marsičem tudi pri 15ih pa veliko truda je potrebno…Vse ste še iz časa socializma ko je blo šolanje zastonj in je vaš problem če mate samo OŠ, manj kot to itd….

Men ni treba nič logično razmišljat več veš…mene ni tle gor kot ste ve in jest ne jamram, moja plača je veliko nad slov povrprečjem in to z nekim dobrim razlogom..Če te motijo arhitektke in odvetnice se ti opravičujem, lahko bi bile tudi ekonomistke ali modne oblikovalke…

In mi tudi ni treba logično razmišljat veš draga moja m95 ker imaš ti veliko večji problem in to je : *KAKO IZ DELA KI JE CENJENO, a ne veliko plačano, PLAČATI POLOŽNICE….Mogoče , da neseš ugled tega poklica na šalter od banke in poskušaš plačat tam…, če ti je že tolk do tega da kdo bi pol delu tvoje delo…

Moj namen je bil samo opozorit da je vsak hudičevo soodgovoren da je v takem položaju kot je.

Ja se strinjam.

New Report

Close