Najdi forum

kako se znebiti moljev

v kuhinji? Pogosto jih najdem v moki, polenti, gresu…

v kuhinji? Pogosto jih najdem v moki, polenti, gresu. Ko naredim generalko je nekaj časa ok. Potem pa jovo na novo. Vaše izkušnje prosim, po možnosti brez kemije. Hvala in veliko sončka.

Na tržnici ali pa kje v mestu se kupijo takšne majhne vrečke, velike za pest v katerih so dišavnice ki odganjajo molje. Zagotovo jih odženejo saj smo mi to poskusili. pa še nobem molj ne rabi umret.

Jaz bi na tvojem mestu, sem že, v omare s temi stvarmi dala vejico lorbarja. Pa tudi v moko, drobtine in take stvari lahko podtakneš en listek lovora. Tej golazni to smrdi, pa še naravno je.

po mojih izkušnjah samo z vabo , ki jo sestaviš v obliko hišice , kupiš v mercatorju, ali kjerkoli drugje na oddelku z insekticidi

vabo sestaviš v obliko hišice, ki je znotraj lepljiva . Vanjo postaviš feromonsko kapsulo , ki jo zavohajo “moški” molji, ki se potem prilepijo na lepilo . In tako prekineš razmnoževanje moljev . Eno tako hišico lahko imaš za tri mesece, stane pa okoli 3 eur. Mislim, da je od Baygona ali nekja podobnega ..

..
to je pa tudi nekaj podobnega ..

Jaz pa v DM kupim eno tako past za molje (mottenfalle menda piše gor). JE tak karton, ki se ga sestavi v hiško, znotraj lepljivo, notri se pripopa ena taka plastična kapsula s feromoni, ki moljem diši po samicah. Porabila sem kaki dve (ena drži menda kak mesec), zdaj pa imam pred molji mir že več kot pol leta.

pa še to

če razne žuželke ogrožajo mojo hrano , kljub tmu, da kar pogosto čistim, me ne zanima kako jih bom odstranila in me ne zanima a je to naravno ali ne.

glavno, da jih več ni

Dobijo se vrečke proti moljem katere jim smrdijo in bodo odšli iz cele hiše. Tisto z leplenjem pa je mučenje, pa čeprav je molj in je nekaterim nevem kako grd. Žival tam gor trpi in se muči dolgo preden umre. Tiste vrečke pa so super saj jim smrdijo in jih ne bo več. Z tem jih je odpravil moj prijatelj, ki jih je imel veliko.

Ne vem no, al je potrebno take male molje z vso kemijo tega sveta. Tiste hišice pridejo v poštev za ščurke, ker so večji. Mislim da pa zdaj tako paniko zganjam, pa vse živo lepljivo v hišo dam, ne vem, jaz OSEBNO ne bi. Ker so bili molji tudi včasih, kako so se jih pa takrat znebili. Sploh pa če nimaš ne vem koliko časa odprte vrečke se ti ne bodo naredili. Valjda če imaš polento par mesecev notri, lahko to pričakuješ. Pa nima veze z čistočo ali ne. Ko bodo prišle pa še druge životinjice, razen majhnih a zoprnih moljev, takrat pa bombo v omaro, al kaj.Pa se ne gre za nobeno ekologijo ali neko ščitenje živali.Samo moje mnenje.

posušene orehove liste

---------- le vent nous portera...

hvala bogu, da imamo vsak svoje mnenje!!!!

ampak vseeno ne govori tega, kar jaz nisem rekla in prosim, ne hodi po travi, da ne pohodiš mravelj , ne ubijaj z raznimi spreji ali lepili muh , ki ti sedajo po hrani ( v bližini ima po možnosti kmet gnoj) , tista hišica o kateri sem govorila ni za ščurke, ker je premajhna ( pravzaprav ščurka še nisem videla …ne jej rib, ker jih ribiči lovijo na trnek in jih tudi boli , ne …..ne…..ne….

imam pač to nesrečo, da živim v isti hiši z mojo taščo, ki se zaradi moljev pač ne sekira , metuljčki letajo po zraku , zato jih komaj uničim, pa jih imam spet v moji omari in smrdljive vrečke proti moljem v primeru kuhinjskih moljev ne pomagajo

bomb sigurno ne bom nastavljala kam,da bi z njimi uničevala insekte..

pa sem po naravi izredno tolerantno bitje, moja toleranca pa se v primeru insektov umakne ….

je pa razlika med živalmi in insekti

in to je samo moje mnenje in tako kot jaz mislim, je zame prav …amen

pa lep dan

nelja

Oprosti ampak ne razumem kaj si hotela povedati.Jaz se nisem na nikogar sklicevala, povedala svoje OSEBNO mnenje, zato me ne vlačiti v poste, kjer mi ni mesto. Pa lep pozdrav

vso hrano v shrambi v kateri se lahko zaredijo molji je treba vreči stran ker je že polna jajčec iz katerih se bodo izlegli molji. nato shrambo dobro umiješ. zdrob, moko, čokolado, kakav ipd. potem hrani v tesno zaprtih plastičnih posodah. imaš mir za vedno!

Ojoj, kaj takšnega pa še ne…molji se mučijo v tistih lepljivih hiškah? Prav, potem jih pa imej. Ti pa garantiram, da se drugače kot tako, kuhinjskih moljev ne boš znebila. Me zanima kaj boš naredila, ko ti bodo po stenah kuhinje začele lesti bube teh istih moljev. Tudi to te še čaka.

če nastaviš vrečke, ki imajo poseben vonj ne bo nobenih ličink, še manj pa moljev saj spakirajo v roku nekaj dneh. dokazano pri meni. Kupila pa sem ja na eni stojnici v mestu. In rs molji so šli. sedaj pa imam drug prbolem. V stanovanju so se izvalile pika polonce. nevem od kot. že lani so bile in sem jih spuščala čez okno. včasih najdem kakšno čisto majhno, včasih pa že kakšno debelo. nevm odk od pridejo in kaj ji mtekne pri nas, saj jejo le listne uši. ta teden sem tri našla. hvala bogu da je toplo in sem ji dala na sonce.

Moje izkušnje: Ko se molji pojavijo, vso hrano stran. Tudi tisto, kjer niti v sanjah ne bi pomislili, da se zaredijo. Pri nas imajo najraje čokolado in sladkarije za otroke. Več je cukra in e-jev (saj zato pa čaka v shrambi v toliko časa, ponavadi so darila), ljubše jim je. Zavlečejo se v razne kote, da jih komaj vidiš. Torej, vse stran! Potem temeljito pošpricam z insekticidom. Me prav figo briga ekologija in koga pri tem umorim, dokler ne ljudi. Nekaj časa počakam in vse pomijem.
Hrane ne kupujem več na zalogo. Če kupim izdelek, ki ga imajo molji radi (moka ….), ga dam takoj, ko ga prinesem domov, v zamrzovalnik, da vse pocrka. Zdaj imamo že nekaj časa mir. Trkam.

Meni se črvi enostavno gabijo. Če sem zaradi tega grozen človek, bog pomagaj.

New Report

Close