Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek vrtec, vprašanje

vrtec, vprašanje

zdaj bo spet grmelo, nopakaj. bi prosila, da ne bi, če kaj zaleže.

imam samo eno ? glede tega plačevanja vrtca. in zanima me samo dobro utemeljen odgovor, razlaga no.

torej, zakaj država v celoti ne plačuje vrtcev, ker če nam že trga od plače prispevke sproti pa še koncem leta pri dohodnini, kam gre vse to, kar je mišljeno kot “prispevek za starševsko varstvo” ali kajže, kar dobi od vseh zaposlenih državljanov, tega pa ni malo.

v bistvi 2 vprašanji, prvo je pa malo naivno, se zavedam.

---------- le vent nous portera...

prispevek za starševsko varstvo je namenjen za izplačilo porodniških dopustov. Država vrtcev ne plačuje, plačujejo jih občine iz svojih proračunov, ki jih filamo državljani iz dohodnine. To sta dve ločeni stvari.

prispevek za starševsko varstvo, ki ti ga trgajo od plače, naj bi pokrival porodniško…ne pa plačila vrtca…

okej, ampak tega prispevka je kar veliko, plačujejo ga vsi, tudi tisti, ki nimajo otrok. recimo, da rodi slovenka povprečno 1,5 otroka (natančnejših statistik ne poznam), na porodniški je tudi povprečno eno leto, dela pa povprečno 35(?spet predvidevam) let. in se mi ne izide, kam gre ostanek, ki ga vsako leto dajemo.

---------- le vent nous portera...

glej takole: tega prispevka je na tvoji plačilni listi vsak mesec za “drobiž” v primerjavi s tem, koliko država vsak mesec za te namene potrebuje. tako da pač pobira od vseh davkoplačevalcev (verjetno?), da se nabere zadosti. si mislim.

0,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od plače gre za starševsko varstvo. se pravi, da od tistega, ki zasluži 500 EUR bruto, država dobi iz tega naslova pol evra. ni tako veliko, ne?

prav imata. se opravičujem, 0,1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa res ni veliko. zdaj sem pogledala na piltek. imela sem v glavi višji {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, oni od pokojninskega zav., sem zamixala.
hm, a ne bi mogli od kod drugod potegnit? ne, verjetno. a ima kaka država sploh vrtec zastonj za vse? skandinavske? od kod pa, če že, oni to jemljejo?
vem, da je ponekod (fr) še hujši problem z vrtci kot pri nas.

---------- le vent nous portera...

jaz menim, da je našo državo lahko “sram”, ker so vrtci tako dragi!! vrtci bi pa res morali biti brezplačni ali simbolični.

država na vseh koncih pobira denar, npr. cestnina:

– plačuješ državi davke
– plačuješ zelo visoko cestnino, če se voziš po avtocesti
– pri registraciji plačaš cestnino

3x ????????

cestnina pri registraciji gre za vzdrževanje navadnih cest, tista za avtoceste pa za avtoceste. tud navadne ceste je treba vzdrževat, a ne?

žal… je pač tako, da je vreča omejena… če hočeš nekaj imet, moraš nekomu drugemu tisti denar vzet.

V tujini morajo otroci hrano prinesti sabo, tu ap se zahteva še vege jedilnike.

Ves material za ustvarjanje morajo prinesti sami.

Pojma vzgoja in izobraževanje v vrtcu ni – je samo VARSTVO.

In take ki jamrate danes glede cene vrtcev, boste jamrale kako draga je šola…………….in kasneje kako nizke so penzije.

Nikoli pa ne pomislite, da smo morali mi to tudi dati skozi.

Mislim, da ste nekatere mlade mamice tako egoistične in izključno gledate samo nase.

New Report

Close