Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vaje za koncentracijo?

Vaje za koncentracijo?

Sin hodi v 3. razred in se težko skoncentrira. Pri učenju poštevanke npr. kar zaplava z mislimi drugam, hitro ga kaj zmoti. Če ga kakšna stvar zanima, seveda nima teh problemov. Ni edini s temi težavami, me pa zanima, kako bi ga naučila, da bi se znal skoncentrirati tudi, če ga tisto ne zanima preveč. Ali obstajajo kakšne vaje?

Poskusi mu tudi učenje poštevanje narediti zanimivo in zabavno.
Včasih se je dobila ena luštna igrica (na kartonu so bili rezultati, na malih kartončkih pa računi (npr. 4×7) in potem je bilo treba v čim krajšem času pravilno razporediti vse kartončke. Učiteljica nas je tudi štopala in preverjala rezultate, imeli smo celo tekmovanje, … Pa smo se naučili.

Za domačo uporabo mu lahko pripraviš kaj podobnega (npr poštevanko števila 3), pa ga štopaš in ‘podirata rekorde’ in gresta za nagrado na sladoled, …

V bistvu poštevanko že zna. Le ko jo je treba povedati, traja, ker mu je to dolgočasno. Naslednjič pa me preseneti, ker jo pove v hipu in brez napak. Problem je, ker je tudi pri spraševanju v šoli isto. Če se ne skoncentrira, govori počasi, gleda okoli, pozabi, kje je ostal.

Mislim, da tvoj sine nima težav s koncentracijo, ampak z motiviranostjo.

Predvsem pa: ali tudi on opazi, da ga vse zmoti?
Lahko mu pokažeš način kako naj pove poštevanko, npr. pogled usmeri predse v eno točko.

Mamica V

pri nas je čisto isto. poštevanko zna in ko ji je, potem pove oz. če ji napišem račune na list, reši v rekordnem času.

Če se ji pa ne da, pol pa ne bo nič, bo sanjala, pa še vsakega drugega bo narobe naredila. in s tem me čisto vrže iz tira, sploh več ne vem kaj bi.

Pri nas (njej) so dnevi, ko vse zna brez problemov in napak, so pa dnevi, kot da je prvič videla številke….

Tako, da samo upam,da ko bo pač test oz. preverjanje v šoli, da bo to na takšen dan, ko “se ji da”.

Upam, da se oglasi še katera mamica s podobnimi težavami oz. s kakšnim nasvetom, kako otroku pomagati.

lp

Verjetno je res motiviranost. Seveda opazi, da ga kaj zmoti. Saj se pritožuje, če kdo takrat zakašlja, takoj pogleda, če zasliši kje kak hrup, zadnjič pa je kar sam vzel list papirja, da je imel nekaj v roki. Dopovedujem si, da se mu splača skoncentrirati in hitro povedati, ker bo potem prej konec, pa ne pomaga vedno. Poskusila bom še s tvojim nasvetom.

New Report

Close